Chorvátsko verzus Balatón

barbara088
23. máj 2014

ahojte chceli by sme ist s detmi na dovolensku prvy krat,ani mi s muzom sme este neboli pri mori.mame 5mesacnu v obdobi ked by sme chceli ist bude mat 7mesiacov,potom 3 rocnu a 7 rocneho..vobec neviem kde ist balaton sa mi zda pekny a nieje to daleko,ale laka nas aj to chorvatsko.chceli by sme ubytovko formov nejakeho domu pri mori.aby sa tam dalo aj uvarit nieco male a pripadne oprat.prosim poradte nam,viem ze je tu vela tem ale chcem hlavne nieco aktualne ak by bolo aj mozno nejaky kontakt .pripadne foto....ale vsak to by som si uz aj nasla...financny strop je 1000eur

sarinka123
23. máj 2014

Za 1000 Eur najdes krasne ubytko v Chorvatsku a so vsetkymi vecmi okolo toho suvisiacich.
Volila by som Chorvátsko.

sisaha
23. máj 2014

@barbara088 Balaton nie je more..je to jazero. Ja by som volila Chorvatsko.

nikuliak
23. máj 2014

Ja som bola aj na Balatone, je tam pekne a nie je to ďaleko.. z BA to trvá niečo vyše 2 hodín.
Tipy na výlety tu - na mojom blogu: http://www.carovnehotely.sk/madarsko-balaton-be....

Ubytko by som volila toto (neviem, ako je to s prenájmom domov, aj keď ani to nie je zlý nápad): http://www.booking.com/hotel/hu/fa1-4rjes-villa... - volila by som štúdio, budeš tam mať plne zariadenú kuchyňku; je to apartmánový dom 150 m od pláže a s klímou 🙂

konecnefree
23. máj 2014

Na balatone ti deti dostipu komare( jazero - je to siva voda, cez ktoru nic nevidis uz by som tam nesla), ja by som isla k moru, deticky to zvladnu prefektne. Ked budes cestovat v noci uplne super. prespia cestu.

matka44
24. máj 2014

my sme nasli ubytko cez CROATIA.SK mily pan ktory zabezpeci ubytko.1000€ bohato postaci 🙂

ukulela
24. máj 2014

@barbara088 za 1000 zvladnes Chorvatsko s prstom v nose. my sme pravda neboli v najvychytenejsich letoviskach, ale v mensich dedinskach na makarskej riviere,ale za dvojizbovy apartman s kuchynou sme dali 50 na noc. vyhlad na more dokonca, do 200 m od plaze. isli sme na blink, tak kontakt ti neporadim ...
netrapila som sa ni velmi so stravou, pobalili sme len nejaku suchu salamu a co t peciva (ale nie vela) a dake keksy a morkadelu 🙂... zvysok sme kupovali tam. zoo dva krat sme sa boli najest. zmrzlina, kava, posedenie vecer k tomu samozrejmost ... ked nechces hotel s hviezdickami a all inclusive v pohode vydetea aj dake vylety absolvujete.

pufinkaaa
25. jún 2014

konečne aktuálna téma.
tiež sa chystáme s mužom a mojou 2 ročnou dcérkou niekde na výlet. manžel robí na tri smeny a dovolenku mu ešte nedajú, preto uvažujeme o balatone. navyše svokor by šiel s nami a vie perfektne maďarsky čo je celkom výhoda. kedže manžel robí na tri smeny chceli by sme ísť na výkend čiže sobotu ráno by sme vyrazili a najneskôr v pondelok na obed musíme byť doma. čiže do chorvátska to nemá ani zmysel skúšať a balaton máme cca 3-4 hodky autom. hladáme však niečo kde by mohla ísť aj malá do vody, niečo s plitkím, dost dlhým brehom kde by sa mohla vyblázniť s pieskovou plážou. ubitko by sme riešili až tam najlepšie penzión 2 izby cca do 200m od ´´mora´´. máte niekto minuloročné skusenosti s takýmto výletom s dietatom na balaton? poprípade neaké tipy kde vám bolo dobre, neakú oblasť.

zuzana76
25. jún 2014

Balaton siva zaburinova voda

zitaje
25. jún 2014

My sme boli jedno leto v Chorvatsku pri mori a dalsie pri Balatone - mojim babam sa viac pacil Balaton. Super piesok, postupny vstup do vody, v Chorvatsku boli sutre...
No a ta blizkost je na nezaplatenie.
S malymi detmi je podla mna Balaton lepsi ako Chorvatsko, i ked ja osobne idem radsej do Chorvatska, more je more.

falin
21. júl 2014

@zitaje - pri Balatone ste boli v ktorom meste? vdaka

zitaje
21. júl 2014

@falin Balatongyorok, na oboch "o" su bodky 😎 nemam tu taku klavesnicu

babulka82
21. júl 2014

@barbara088
@zitaje mne sa velmi pačilo v chorvatsku na ostrove Rab je tam dlhoooooooooo malička voda a teplučka ako vo vani,fakt super aj pre najmenšie detičky.Je tam množstvo apartmanov .

jana_eyre
21. júl 2014

no, balaton sice nie je more, ale podla mna je to s detmi idealna dovolenka, najma ak je jedno z nich este malicke.. ja som tam bola este bez deti, ale pacilo sa mi tam /spominam na to ako na najlepsiu dovolenku v zivote/..

jazero sme obehli prakticky cele a prespavali v kempoch.. viac sa mi pacilo na strane, ktora je blizsie k budapesti, bolo tam menej slovakov, viac miesta a mesta posobili primorsky /ale aj balatonmariafurdo je krasne, ale na plazi sme si ani nemali kam lahnut/..

balaton som chcela vyuzit aj tento rok, kedze mame druhu dceru iba 8mesacnu a neviem si predstavit ist v noci do chorvatska.. nakoniec sa nam ale naskytlo vyborne ubytko v tatrach.. buduci rok chceme ist do chorvatska, ale to budu deti uz velke, takze to bude ine.. a mozno si spravime dovolenky dve, jedno v chorvatsku a druhe v madarsku..

takze podla mojho nazoru, ked nechces cestovat daleko, ale mat pocit primorskeho letoviska, balaton je idealna volba.. ale ak si trufas na celonocne cestovanie /alebo aj celodenne v slnku/ tak je more naj..
ja si pri malych detoch neviem predstavit tu cestu..

culia1
21. júl 2014

Ja osobne mam ovela radsej balaton ako Chorvatsko. A ked mas takeho drobca, o to viac by som sa tam tahala. Pekny je Siofok, ale to je skor pre bezdetnych, takze mozno skor druha strana Balatonu - Balatonfured, Tihan

babulina
21. júl 2014

My sme sa akurat v sobotu vratili z balatonfured, bolo nam skvelo urcite to bolo dobrym vyberom hotela, mali sme sukromnu plaz, skvely animatori pre deticky, jedlo pitie k dispozicii, boli sme aj v zoo vo veszprem, na vyletiku v tihanyi, proste idyla

veronika31082012
21. júl 2014

@babulina ahoj, aj ja by som sa chcela zapojit do vasej temy a zaujima ma v ktorom hotely ste boli ubytovani?dakujem

babulina
21. júl 2014

@veronika31082012 hotel marina

veronika31082012
21. júl 2014

@babulina dakujem pekne🙂

vikatus
21. júl 2014

@babulka82 ahoj, tiež ideme na Rab, prosím Ťa vieš mi poradiť, je tam pitná voda z vodovodu? alebo čo brať z domu? ďakujeeem 🙂

zuzike123
21. júl 2014

A co tak Taliansko? Piesocnata plaz pre deti ideal, sever (Lignano, Bibione, Caorle) 6 hod cesty, menej ako do Chorvatska.

babulka82
21. júl 2014

@vikatus my sme vzali mineralky aj malinovky ale tušim tiekla normalne pitna voda z vodovodu.Viem že sme z nej varili tak asi bola pitna 😉 Je tam malo reštik tak treba radšej vziat všetko na papanie asi idete do apartmanu že?

nelly3
22. júl 2014

@zitaje
jej my tam teraz ideme 😉

falin
22. júl 2014

@zitaje - dakujem 😉

@culia1 - v Siofoku by si ktore plaze odporucila?

@nelly3 - ahojky Neluš, chystate sa tiez na Balaton?

vikatus
22. júl 2014

babulka82 ano, apartman 🙂

tilly
22. júl 2014

jednoznacne chorvatsko... do tisicky sa v pohode zmestite... my sme boli minuly rok na vikend na balatone z recesie, bola sranda, ale nikdy viac 😝

evulka.v
22. júl 2014

@barbara088 my chodievame na Balaton - Siofok ...podla mna je tam super a pre male deti je to idealna voda...na spodku je piesok preto je troska mutnejsia voda, v Chorvatsku su kamienky a preto je čira...ale je rozdiel ist na severnu stranu Balatonu - tam je spodok viac bahnisty a mnohe plaze su platene..na juznej strane je "krajsia" voda a menej platených pazi.... 🙂

madaraszka
3. aug 2014

My sme boli v minulý rok v Siofoku, kúpili sme si pobyt cez zľavový portál v hotely Europa. Balaton tam mal nádhernú tyrkysovú farbu a bol teplučkýýýý. Dosť ma to prekvapilo, pretože som bola na Balatone prvý krát. Veľmi sa nám tam páčilo. a....Žiadna žaburina tam nebola. Veľmi plytký vstup, ideálne pre detičky. 😉 . Tento rok sa chystáme do Balatonalmádi.

ede35
15. jan 2015

Nechce sa mi veriť že porovnávate Jadran s Balatonom. Poznam obe miesta ale dov. pri Balatone a dov. pri Jadrane sa nedá porovnať. Jednoynačne Jadran.