Chorvátsko v septembri

pralinka89
17. aug 2024

Ahojte. Plánujete niekto dovolenku v Chorvátsku v prvej polovici septembra ( Max návrat do 15.9)? Aké máte skúsenosti s počasím 2..3 roky spätne napr. najmä teplota mora ( ak chodievate takto pravidelne) prípadne aké lokality máte osvedčené? Vďaka

aurinia
17. aug 2024

@pralinka89 v septembri je naj počasie....toto leto je velmi teplo....par ludi tu zomrelo koli horučavam, kazdy den hukaju sanitky, čisty blazninec, su dni kedy sa cez den ani nedá ist von...v septembri sa ochladi na taky normal, teplota vody bude stale super. Na dovcu skor Dalmaciu ako na Istriu... Dva roky dozadu prsalo len jeden den v septembri, cely september sa dalo super kupat. Minuly rok sa ochladilo 19septembra, trvalo to cca tyzden, oktober bol krasny, vecery uz boli ale chladnejsie

zuz987123
17. aug 2024

@pralinka89 ideme na RAB, druhýkrát v septembri. More bolo veľmi teplé, ako čaj. Počasie tiež vyšlo super. Snáď bude fajn aj tento rok.

pralinka89
autor
17. aug 2024

@zuz987123 presne nad tým Rabom som aj ja uvažovala🙂 lebo nechceme cestovať dlho s 3 deťmi ( myslím dolu Dalmacia) a nie je tam veterno keďže je to ostrov?

pralinka89
autor
17. aug 2024

@aurinia ďakujem za info . My sme už v sezóne boli tento rok takže všetko sme to zažili 🙂 preto rozmýšľam či ešte vybehnúť niekde začiatkom septembra na pár dní kvôli deckam..ale zrejme sa rozhodneme na 100% podľa predpovede počasia tesne predtým

mamincinocka
17. aug 2024

My sme boli minulý rok v septembri dole pod Makarskou a bolo super, teplúčko bolo aj večer, svetre sme vôbec nepoužili, ani deti. More bolo tiež teplé, pršalo iba jeden deň, aj to zrána a na obed sme už boli na pláži 😏

mamincinocka
17. aug 2024

Zabudla som dodať, že sestra chodia roky iba v septembri a vždy si pochvaľuje 😊

zuz987123
17. aug 2024

@pralinka89 veterno ani nie. Dvakrát sme tam boli a spokojnosť. Raz v júni a tiež veľmi dobré počasie.