Chorvatsko, Omis, Nemira

katka0123
1. feb 2018

Chystame sa v lete na dovolenku do Nemiry. Vyhladala som na webe fora a co to zistila, ale je toho malo. Ak mate osobnu skusenost, budem rada, ked sa o nu podelite. Zaujima ma spokojnost s ubytovanim, plazou, tipy na vylety, kam s detmi... dakujem.

zvedavabuduca
1. feb 2018

Ahoj, my sme minulý rok bolo v Omiši,Duce . Čo sa týka pláže a mora sme boli úplne spokojný , piesková pláž veľmi vhodná pre deti a hlavne čistá aj bar bol na pláži a menšie ihrisko. Ubytovanie , to som objednávala priamo od chorvatov ale nebola som spokojná lebo tú izbu, čo som si objednala dostal samozrejme Nemec a nebolo to tak čisté . Na výlety sme nechodili kôli malej mala len 9 mesiacov . Ale chodili sme dosť na prechádzky aj hore na pohorie a tak . Krásny výhľad 🙂 . Je tam aj kemping inak dosť luxusný a aj cenovo prijateľný , od Duce asi cca 10 minút do nákupného centra a pol hodina do centra Omišu. 🙂 Vyberala som Duce kôli tomu aby nebolo studenšie more kôli rieke . Ale chýbala mi tam promenáda ako napríklad v Tučepi, stále sa chodí po chodníkoch popri ceste , čo moc pre deti nieje podľa mňa vhodné lebo je to tá magistrala. Ale inak hodnotím pozitívne aj pekara je blízko aj obchodík s čerstvou zeleninou a ovocím .

katka0123
autor
1. feb 2018

@zvedavabuduca dakujem. Prave mam obavu z tej cistoty. Na foto je vizualne vsetko v poriadku, ale aka bude realita, uvidime az na mieste. Aj my mame male deti, ale ich prechadzky po meste nezaujimaju, pokial cielom nebude nejake zmrzka a ihrisko.

salome123
1. feb 2018

@zvedavabuduca a co hovoris na Tucepi? 🙂
sorry ze som sa vtrela...tiez sme premyslali nad Nemirou, ale nakoniec vyhralo Tucepi.

kacko12
1. feb 2018

My sme boli v Nemire, nam sa tam pacilo, akurat tam nie je pieskova plaz a v mori su tiez kamene. A bola tam studensia voda ako v Omisi. My sme tam boli este ako slobodni, takze nam to nevadilo. S detmi by som tam ale nesla.

danmag
1. feb 2018

odporucam pre deti zaton alebo nin,my sme tam boli 3 krat, do 200 metrov voda po kolena , voda je teplejsia nez v aquaparku,pretoze je po kolena alebo po pas, nebojis sa o deti ze sa utopia,uplna topka hladali sme to dlho,vecer je voda az nenormalne tepla ,ludia su prei mori az do vecera,pretoze je tepla voda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!neolutujete,a navyse je to blizsie nez dole juznejsie,este treba sediet v aute dalsie 2 hodiny do omisu,aj tam som bola,omis a nin neporovnatelne,v omisi je spinavsie nin je pieskova cistucka plaz,akurat tam nemas stromy,ale zaton ma pristresky ci tie palmy.urcite neolutujete,my ked sme nasli zaton odvtedy s detmi len tam

laurinka34havranov
1. feb 2018

Omiš je skvelý, mám s ním len doré skúsenosti. My sme bývali v hotely (bohužiaľ už neviem prene aký) a olo to parádne. Aj mesto sa nám páčilo aj keď tá hlavná cesta je dosť rušná. Ale pláže čisté a more tiež 🙂 Ale čo boli po nás známi tak vraveli že tesne pred tým ako prišli bola búrka a tá zašpinila more a nebolo to bohviečo. No počasie si nevyberieš 🙂

zarrinka
1. feb 2018

My sme boli minulý rok v Podgore a zabehli sme pozrieť kamarátov do Omisu. Za mňa úplný otras. V Podgore more nádherné modré, top na potápanie, v Omisi sa deti nechceli ani len okúpať pretože voda bola od piesku úplne skalena, no otras. A tá doprava v centre katastrofa, autom sme stáli sústavne v zápche, cez mesto sme prešli za hodinu takú zápchu človek ani new Yorku nezažije. Známi bývali v takých apartmánových domoch priamo pri pláži. Domy pekne no domáci katastrofa. Nemohli sme ani len vstúpiť do vnútra len na tajnasa lebo domáci čisté gestapo. Radšej zmeň lokalitu...

zoana
1. feb 2018

@danmag ahoj a vedela by si poradiť nejaké ubytovanie? Zháňam niečo vhodné pre malé deti a tvoj tip znie dobre.

jancika275
1. feb 2018

@danmag Ahoj, je prosim ta v Nine aj nieco pre deti? Ihrisko, kolotoce, promenada so stankami? Na plazi je vela ludi alebo sa to da?

mabliss
1. feb 2018

My sme boli v Nemire, apartmany Borje. Boli sme tam este, ked sme nemali dieta, teraz by som tam urcite nesla. Vtedy to bolo fajn, mali sme blizko potraviny, vyhlad z ubytka bol nadherny.. ale. Bolo to na kopci, na plaz sme chodili po schodoch, alebo potom vedla hlavnej cesty. Plaz bola mala, ale stacilo to. Voda neskutocne studenaaaa. 🙂 A nejake vyzitie, atrakcie pre deti ziadne. Toto miesto s detmi urcite neodporucam.

katka0123
autor
1. feb 2018

@mabliss aj do kelu. Ubytko mame uz zaplatene. Myslim zalohu. Hadam ta voda nebude az taka studena.

katka0123
autor
1. feb 2018

@danmag zaton je v nasom termine uz zial booknuty. O rok musime zajendat skor. Nejdeme priamo do Omisu, ale par km nizsie. A ubytko hned na plazi. Vdaka za tip, Nin vyzera tiez super.

womankc
1. feb 2018

@katka0123
v Chorvátsku je veľa krásnych miest, ale za mňa naj destinácie Brela i keď je svahovitá , Primošten a Tučepi a ešte sa mi veľmi páčilo na ostvore Mljet a v Žuljane

elfi1
1. feb 2018

@katka0123 mi ideme tento rok uz 4x k omisu. Najprv mimice, potom pisak a teraz 2x Stanici. Nam to vyhovuje.deti teraz budu mat 9 a 3 roky.nepotrebuju promenady a ked, tak vzdy ideme aspon 2x do omisu po ulickach, na veceru a pod.
Min.rok.sme mali more uplne uzasne. Dva roky predtym dost studene.to zavisi od pocka, to si fakt nevyberies.
A moje obe decka miluju tie kamene.nepotrebuju ihrisko na plazi.s tymi sutrami sa vyhrali cele dni. A tu bola na plazi aj restika s cistym wc, super zmrzkou, kavickou a skvelymi hranolkami 🙂

katka0123
autor
1. feb 2018

@elfi1 promenady nepotrebujeme ani my. Ani piesok. Skor klud a male plaze so stromami. Hadam to more nebude brutal studene. Uvidime. Dakujem!

danmag
1. feb 2018

v zatone su mini kamienky,nie je vela ludi,su tam male lodky,restika,ciste nove wc,vybudovali minuleho roku,aj stromy su tam,oproti mas obrovske ZATON HOLIDAY RESORT,ale to je spoplatnene,ked prejdes cez more na druhu stranu,tak sa tam dostanes kopa bazenov,hned more ale k tym bazenom maju pristup len ti co su ubytovani v resorte,my to bookujeme cez bookinkg 3 dni pred odchodom podla pocasia a vzdy je daco volne v pohode,furt sa dakto odhlasi,nie vsade treba zalohu,my sme spokojni,ja nezaplatim dovolenku a mam zle pocasie,my bookujeme pred odchodom a je to super,ja som na materskej a manzel ma moznost si zobrat dovolenku kedykolvek,tak nam to tak vyhovuje,tak vela slnka prajem

katka0123
autor
1. feb 2018

@danmag to je super. Zial nas je viac a nie sme tak flexibilny. Zaton hadam o rok.

rebeka25
1. feb 2018

@katka0123 my sme boli v Omisi a praveze ja by som tam teraz s detmi aj isla. Mestská plaz pieskova ale plna ale.potom kopec takych maličkých zákutí kde vies byt v klude. Sem tam restika alebo bar. Voda bola super a to sme boli zaciatkom.Jula. v Zatone bola teraz rodina to sa neda s omisom porovnať. Jednak.cenovo a proste to je.nieco uplne. Urcite nie.pre.takych co chcu klud

katka0123
autor
1. feb 2018

@rebeka25 Dakuje za povzbudenie. Zaton je super na zabavu. Lenze my beriem aj starych rodicov, aj mame jedno dieta citlive na slniecko, preto som hladala nieco na dedine, ale ni priamov Omisi. Som rada, ze to nie je az take zle. Zaton snad zvolime na dalsi rok, ked najmensi podrastie a pojdeme v mensej zostave. Mali ste aj jezkov? ked pojdeme na vyletik do Omisu, je tam co robit s detmi? nejake ihrisko, popripade prenajom nejakych vodnych atrakcii?

zvedavabuduca
1. feb 2018

@katka0123 zmrzka bola pri tom nákupnom centre a veľmi dobrá 😊 veď to je také , že fotka urobí veľa . Ja ako hotelier som dosť náročná , čistota je základ a dá sa to .
@salome123 Tučepi je moja srdcovka ... Boli sme tam už 4 krát a išla by som tam aj každý rok ❤ . Je to tam nádherné , čisté more len jediné mínus tie tlačenice na pláži ale my sme bývali hneď pri pláži takže my sme chodili skôr k moru a mali sme miesto . Ja odporúčam ...akurát som sa dnes s mamou rozprávala a oni chcú ísť ani neviem kde ale že najradšej by šla do Tučepi alebo skúsiť podgoru tá je ževraj tiež super 😉

elfi1
1. feb 2018

Za mostom v omisi je pri nakupaku aj ihrisko tusim. My sa tulame po starej casti.ked sme mali este len syna a mal 5 rokov tak sme isli lodkou po cetine na tie mlynice.tam aj autom sa da.je tam prijemny chladok, restika a aj ihrisko

guiseppinka
1. feb 2018

@katka0123 ak pojdes do zatonu do dediny, tak to mas uplne kludne... boli ame v 2016 a kamosi tam chodia uz 7 rokov... ale je pravda, ze v dedine nie je nic...

kitta
1. feb 2018

My sme boli v Omisi v Nemire tri leta za sebou. Nemali sme este deti, ale uz mame a chceli by sme s malym ist ten dalsi rok. Krasne more, pekna plaz, nebola tam masovka, pekna priroda okolo. Uz sme boli na viacerych miestac v Hr a pre mna Omis top. My nepotrebujeme velmi promenadu a tak. Ale aj mesto je velmi pekne, take starobylejsie, hore vyhliadka je fajn.

katka0123
autor
2. feb 2018

@kitta prosim ta posles mi do spravy, kde ste byvali?

kitta
2. feb 2018

@katka0123 kazdykrat v inom apartmane a kedze sme si to kupovali tak mesiac pred odchodom tak bol vzdy vyssie. Vzdy som nasla cez hrvatska.sk tak pozri tam. Teraz budu volne aj dole pri plazi.

katka0123
autor
2. feb 2018

@kitta dakujem. Ideme so starymi rodicmi a prave masovky su to, comu sa chceme vyhnut. Nemaju to radi ani stari rodica, ani deti. Proste chceme klud, nejake pamiatky, prirodu, obcas restiku... Navyse sme zamerne hladali malu plaz, blizko pri ubytku, so stromami.
Deti sa pohraju aj same, poberieme kadejake hracky do vody, na zmrzku pojdeme, aj na ine plaze v okoli, chceme ist aj na Brac lodou. Daju sa v meste prenajat aj nejake vodne atrakcie?

casoso
2. feb 2018

Ahoj.😀 My chodime kazdy rok do Omisu a vzdy zajdeme aj do Nemiry,je to kusocek.Teplota mora zalezi od pocasia a kedy idete.Ak idete autom mate idealne podmienky na vyjazdy do okolia,urcite s detmi doporucujem do Omisu,mozte zaparkovat pri supermarkete Studenac alebo priamo v kempe Galep,ten je pre deti idealny.Obrovska pieskova plaz,samozrejme ked fuci voda je pieskom zakalena,ale na plazi je ihrisko pre deti,restika,zmrzka kusok vedla vodne trampoliny,moznost pozicat vodny bike,skuter,lodku..Vyzitie paradne,su tam aj bazeny a hlavne robia tam pre dospelych akvashow,tancovanie v mori a pre deti tiez tancovanie na plazi.Ake velke mate deti?V kempe byva klud,takze neni problem tam dieta v kociku uspat. 😀 A priamo na zaciatku Omisu,od Nemiry vlastne na konci su kolotoce,raj pre deti,trampoliny,bungee jumping,skakacie hrady a docela dost kolotocov v cenach okolo 1.5eura.Mesto byva po veceroch plne,ale ma svoje caro,lebo je nadherne,stanky,zmrzliny,restiky,proste parada.A je tam aj mestska plaz s vodnym polom,kaviarnickami a detskymi ihriskami,ale tam moc nechodime,kvantum ludi,voda sa mi zda vacsinou kvoli rieke Cetine studensia a taky zvlastny piesok-skor taky jemny strk ci co..Takze vybrali ste urcite super,bude sa Vam pacit.😀 Cele okolie Omisu je nadherne.A este v Nemire ked pojdete od plaze smerom na Omis je taky velky utes,nadhera,urcite zajdite,aj kupanie je tam super.Ak by ta nieco zaujimalo,kludne sa pytaj,chodime tam asi 10 rokov. 😀

diablikovci
2. feb 2018

@danmag ahoj a máš na niekoho aj Kontakt lebo ja by som chcela aj presnú adresu. Ďakujem veľmi 😊

elfi1
2. feb 2018

@casoso prosim ta a v tom kempe galep sa plati ked sa tam chceme ist okupat? My sme tento rok vahali nad duce a stanici.a ideme do stanici tam kde min.rok. ale mozno by sme vyskusali aj inde zajst sa okupat

casoso
2. feb 2018

@elfi1
@každý rok sa cudujem ze v tom kempe je stále vstup zdarma. 😀 Ked pojdete od Studenacu není tam vratnica ani nic,takze vstup sa neplati,snad ho tento rok nezavedu,lebo my tam chodíme každý rok a bez tejto plaze by to nebolo ono. 😀