Chorvátsko Omiš Duče

mikys1
22. máj 2014

Ahojky, prosím kto ste boli na dovolenke v Duće čo sa tam oplatí pozrieť a keďže je tam na pláži piesok treba aj topánky do vody? Sú tam ježkovia? Ďakujem za odpovede

skvele
22. máj 2014

my sme boli, topánky netreba, ježkovia nie sú. My vždy chodíme na výlet loďou. Chodí sa oproti na Brač. Naposledy sme boli pozrieť mesto Bol. Bol to pekný výlet. A raz sme boli v meste pozrieť jeden hrad. Bol z neho super výhľad. Platilo sa tam aj nejaké vstupné. Úplne hore na skalách je tiež nejaký hrad, ale tam sme neboli. A inde sme neboli, iba sme sa váľali na pláži. Atrakcie neviem aké sú, my sme boli v septembri, vtedy nás tam už veľa nebolo. Trošku budete mať problém prejsť cez cestu na pláž. V sezóne tam musí chodiť brutus áut. Pri hoteli sme mali našťastie podchod.

elfi1
22. máj 2014

@mikys1 - my sme boli min. rok kusok dalej - Mimice. tento rok ideme este kusok dalej - Pisak. stale je to omisska riviera. more bolo krasne - na nasich plazach nebol piesok (tej je tusim len v Duce),ale nam prave vyhovovali tie kamienky.
V omisi je krasne to stare centrum a ta pevnost. a da sa ist lodou na vylet po rieke Cetina.
My sme boli pozriet aj na Makarskej.
a zazili sme aj delfinov 🙂

mikys1
autor
22. máj 2014

@skvele mali by sme byť 30m od mora takže asi za cestou , ale inak to nevadí už máme veľké deti 😝

martimova
22. máj 2014

My sme tam boli 4x...🙂) Chorvatsko je wow 🙂) A ano , topanky netreba..jezkovia nie su...ale naozaj, nic zaujimave tam nie je. ...Urcite ,ako spominala pani premnou, výlet lodou ba Brac. Neviem si spomenut ,ako sa vola to mestecko,kde sme boli, na opacnej strane ako Bol , ale je naaaaaaaaaaaadherne, aj plaz je tam priamo v meste krasna, viem, ze sa odtial tazil biely mramor na biely dom v USA. Mylsim, ze je tam viacej co vidiet,ako na Bol.Je si ce krasny...ale prestrasne tam fuci a na plazi bolo asi 1000000000000000ludi....🙂)).No a samozrejme do Spiltu...to je podla mna prekrasne masto pristavne..... Ale kady podla chuti.Keby sa vam podarilo zohnat si apratman to spodnej strany cesty,blizsie k Omisu uz su take .. tak mate vyhrane🙂).Lebo naozaj ,cez tu cestu...a ked je sezona...uf.My sme tam boli,ked sme este nemali maleho, tak nebol ptoblem .Apartman Erceg...wow...neskutocne dobrí domaci...ubytovanie uplne na urovi....Byvali sme u nich 3x . Verim, ze som pomohla 🙂. Ale Chorvatsko je nadherneee🙂))Odporucam .

ivanakal
22. máj 2014

@elfi1 prave citam tento prispevok a musim reagovat 🙂 My sme boli v Pisaku pred 4 rokmi na nasej prvej spolocnej dovolenke este za slobodna. Musim povedat ze to bola nasa najkrajsia dovolenka v zivote. Sukromna plaz, sice malicka, ale uplne super, cista vodicka ani jeden jezko, daleko od cesty, cize tiez ticho, no proste pre nas raj na zemi. Isli by sme znova, no lenze nam vbehlo do cesty dieta, teraz tehotenstvo, tak niekedy potom 🙂) Ale zavidim 🙂

martimova
22. máj 2014

@martimova ...ps. pri plavbe lidou na Brac sme tie zazili húf delfínou, kt. nás sprevadzali...wow 🙂

martimova
22. máj 2014

@mikys1 Tak to je super. Uzite si to 🙂

elfi1
22. máj 2014

@ivanakal - super, takze sme dobre vybrali. troska neskoro sme sa spamatali. tiez som mala v auguste rodit, tak sme nepalnovali tento rok. ale troska inac to vyslo. tak sme si nakoniec povedali, ze kvoli malemu predsa len pojdeme. preluskala som na nete cele Chorvatsko a aj tak mi znova vysla ta omisska riviera. mali by sme mat len nejakych 20schodov k plazi. lebo tie schody su prave na tejto riviere problem - ak je apartman niekde hned pod cestou.
a mozno sa aj podari zamiesit na surodenca 😀

bublinka127
20. jún 2014

Mohla by som poprosit o nejaky oereny tip na ubytovanie v tejto oblasti ?

ivka44
20. jún 2014

Ahoj, my sme boli v Duce pred dvomi rokmi a nikdy viac!Prenocovali sme a hned ráno sme si išli zháňať ubytovanie v inej dedinke. Nakoniec sme prišli na Brelu a tam bolo nádherne. No v Duče sme bývali na konci dediny, pláž bola škaredá, more špinavé/no mohol to byť len rozvírený piesok/ kedže v ten deň bola hrozná búrka. Ubytovanie vobec nebolo ako na inter. stránkach, nič nezodpovedalo fotkám, preto sme sa rozhodli hned odísť.Mali sme šťastie, že sme nevyplatili zálohu.Nehovorím,že v Duce nie sú aj pekné miesta, ale na konci Duce,pekne nebolo.

jankastubka
20. jún 2014

@martimova
@skvele Mozem sa spytat odkial ste chodili lodou na brac a kolko stal trajekt?

terkalr
20. jún 2014

My odchadzame za tri tyzdne do Omisu- Nemira, tu sme este neboli,tak vyskusame.Tiez sa obavam ježkov, na Makarskej ich bolo az-az ...ale ako spominaju ostatni vyssie snad teda v Omisi nebudu.

skvele
20. jún 2014

@jankastubka pri moste bola tabula a pan co predaval. Do supetaru asi 90 kun osoba a na Bol 180kun osoba. Deti nepocital.

janka142
20. jún 2014

@ivka44 ani mne sa nepáčilo v Duce, more vôbec nebolo také pekné ako inde v Chorvátsku. Pre mňa najkrajšie bolo Tučepi i keď dosť rušné veľa ľudí. Ale to more nádhera, tam sme boli 3x.

janka142
20. jún 2014

@ivka44 a ešte som zabudla, chcela by som vyskúšať tiež tú Brelu 🙂

sepelka
20. jún 2014

@janka142 v Brele je krásne. My sa chystáme v júli 4-ty krát 🙂

janka142
20. jún 2014

@sepelka to vážne? a s cestovkou? a kde tam chodíte? čo by si poradila? 🙂 ďakujem

jankastubka
21. jún 2014

@skvele dakujem a isli ste priamo z omisu?

sepelka
21. jún 2014

@janka142 chodíme do časti Brela-Jakiruša.Je to od Omišu prvá časť taká skôr kľudnejšia. Nechodíme cez cestovku, ale dohodnem sa priamo s domácim.

martimova
21. jún 2014

@terkalr V omisi ani jeden jezko zatial nebol 😉 !!!

ivka44
21. jún 2014

@janka142 my sa chystáme tento rok do Tučepi, ideme prvýkrát tak mám trošku obavy, každý to tam len chváli🙂 a kde ste boli ubytovaní? Na Brelu sme prišli a hned sme si tam našli super ubytovanie, bývali sme vo veľkosť apartmáne 8( dve rodiny, izby boli oddelene s vlast. kúpelnou) len spoločna kuchyna a balkon cena 90/eur za noc myslím, na more sme videli hned z balkona, žosli sme po schodoch dole a boli sme na pláži .)

http://www.chorvatsko-ubytovani.cz/region/brela...

martimova
21. jún 2014

@bublinka127 Ak myslite v Omisi, jednoznacne ERCEG ubytovanie...domaci fantasticky. Boli sme u nich 3x .Sice hore na kopci,ale je to 1min od plaze...pohodicka. Skoro vsetky apartmany tam su na slusnej urovni ...jeden, je taky slabsi...ale rodinne su velke a krasne. 🙂

martimova
21. jún 2014

@jankastubka fu ha...Chodili sme priamo z Omisu...je tam spusta ponuk...len si vybrat. A ceny...nemam sajnu...fakticky.Tieto veci riesi manzel 🙂 .Sa mi zda, ze na osobu cca 20€ ale nie som si ista🙂))))

skvele
21. jún 2014

@jankastubka ano v Omisi, pri moste ponukaju vylety a ak nie su na nejakom, tak je tam aj lod

zuble
26. jún 2014

Baby, ktore ste boli v Omiši min. rok, je tam už aj Lidl, či nie?
ďakujem,

stresmenka
5. júl 2014

@zuble odpovwdam asi neskoro ale nie je akurat sme tu je to OD studenac ceny skoro ako unas 🙂

zuble
5. júl 2014

@stresmenka oki, ďakujem poznam to tam, len ma zaujimalo, či nahodou nepribudol Lidl. Užite si peknu dovču...

anina3
19. feb 2015

@elfi1 dobry vecer, prosim vas, kde ste zazili delfinov v Chorvatsku? v Mimiciach boli jezkovia? ktory mesiac ste boli? dakujem krasne

elfi1
20. feb 2015

@anina3 dobre ranko, tych delfinov sme zazili v Mimiciach,ale min.rok sme boli v pisaku a zevraj aj tam boli,ale skoro rano a nestihli sme.oni sa posuvaju pozdlz toho pobrezia. A v mimiciach, ani v pisaku jezkovia neboli.
Nam osobne sa viac pacili Mimice,ale zas napr.dalej do obchodu sme mali,lebo s,e boli kusocek od plaze. Su tam tale strme pristupy po schodoch,tak je lepsie byt dole🙂

mykeila
20. feb 2015

@elfi1 my sme boli v duce, už by som tam nešla. mali sme daleko ubytko od centra aj od mora ☹ .
o delfinoch nič neviem.