Chorá na dovolenku do Grécka

mirenkaa
23. júl 2024

Ahojte v sobotu máme ísť do Grécka . No dnes s 9 ročnou dcérou sme boli u dr. A má zápal pľúc . Nemá teploty len pokasliava . Čo robiť. Ísť či nie. Ďakujem za názory .

katka5161
23. júl 2024

so zapalom pluc by som na dovolenku urcite nesla aj ked do soboty este daleko. uvidite. ak ma antibiotika mozu jej zabrat

patka06
23. júl 2024

Nešla by som, predpokladám, že dostala ATB a potrebuje kľudový režim

deti95060810
23. júl 2024

to by som asi nešla...

zuzubb007
23. júl 2024

Nešla by som to je snáď jasné, určite má antibiotiká nie?, načo bude na dovolenke na slnko nemôže, sedieť bude na izbe akurát môže ešte daco nové chytiť do slabej imunity

kleopatra114
23. júl 2024

Zapal pluc nie je nádcha . Jasne , že by som zostala doma

fairyy
23. júl 2024

nesla by som bud by som presunula dovolenku ak sa da ...alebo darovala inym osobam ...zapal pluc nie je sranda a s atb by tam aj tak mohla akurat tak sediet/lezat na izbe

qwert87
23. júl 2024

@mirenkaa so zápalom pľúc by som určite nešla. Môže sa jej pohoršiť a čo potom? Budete v cudzej krajine behať po nemocnici

maca1984
23. júl 2024

Určite by som nešla.

kristinapetronela
23. júl 2024

Nešla by som .na dovolenku pôjdete inokedy .ohrozuje tým aj druhých a hlavne ju .

martul
23. júl 2024

@mirenkaa To sa nepýtaš vážne, že?!
Ale keď si nás chcela šokovať, tak myslím, že sa ti to podarilo.

fiafia
23. júl 2024

@mirenkaa otázka je vtip? Lietadlo, klíma, iné prostredie, atb určite. Pri zápale pľúc oddych, pri atb žiadne slnko, kúpať by sa nemohla. V žiadnom prípade by som neriskla,že sa jej môže pohoršit stav a dovolenku by som si aj tak neuzila

mirkam3
23. júl 2024

@mirenkaa nešla by som ani kebyže mám sama zapal pľúc, nie to ešte dieťa. A ani hneď po dobrati ATB, treba telu dopriať oddych.

stanzi
23. júl 2024

😳 Coze? Urcite zostat doma.

belasy_motylik
23. júl 2024

Určite neísť, je to stále vážna diagnóza, s veľmi vysokou úmrtnosťou, nech sa príznaky zdajú akokoľvek mierne.

muchotrafka298
23. júl 2024

Predpokladam, ze mas uzatvorene storno dovolenky. Takze v prvom rade by som riesila zdravie dcery, kedze ma zapal pluc a v druhom kontaktovala poistovnu. Pokial storno poistene nemate, tak jednoducho dovolenka prepadne. Zapal pluc je zavazna diagnoza a predstav si situaciu, ze sa dcere pohorsi. Si natolko jazykovo zdatna, ze sa vies dopravit v Grecku do nemocnice, vysvetlit situaciu a zohnat jej lekara? Ak by si ju nechali v nemocnici, tak za to zaplatis, detto ako by si riesila neskorsi navrat?

janinah
23. júl 2024

Ľuďom už docista šibe...sorry.len toto mi napadlo pri prečítaní príspevku.

betulinka1
23. júl 2024

@mirenkaa spytaj sa lekara on ti povie najlepsie. Nevieme aky zapal pluc, co jej hrozi alebo naopak, jej moze pomoct morský vzduch. Na druhej strane dnes ste dotali lieky, neviem na kolko dni. Cak tyzden, tak fakticky do utorka nemoze ist na slnko. Tak s nou budes na izbe? Ona bude smutna sa kukat z okna? Skus aj zavolat do cestovky, ci vam nevedia posunut termin dovolenky o tyzden. Lebo aj to je riesenie. Oni maju objednane svoje lietadla, tam sa sa da skor zmenit letecká dovolenka ako ked kupujes obyc letenky priamo od leteckej spolocnosti.

lulu0123
23. júl 2024

A co povedala dr? Podla toho by som sa zariadila. Netusim ako dlho sa moze liecit zapal pluc,ake je to vazne,ci moze byt do tyzdna ok.My sme leteli cez jarne prazdniny na Zanzibar a dcera zapal oka, horucky tyzden pred odletom.Nasadene atb, ale kym sme odlietali bola uz ok, iba doberala atb este par dni.

martinka13
23. júl 2024

Fuha so zápalom pľúc určite nie.

michalabu
23. júl 2024

Ako pisu dievčatá vyššie. Isto nie. Ak mate poistene storno, peniaze sa vam vratia. Zapal pluc je vazna diagnoza. Co poznam detičky mojich kamaratok, ktore to prekonali, museli este dva mesiace si davat pozort, aby nechytili akékoľvek ine respiracne ochorenie aj banalnu nadchu.

nelka93
23. júl 2024

Ja som bola so zápalom pľúc odpalena 3 týždne. Dúfam že tu otázku si nemyslela vážne a chceš len rozprudit diskusiu. A určite ako správna matka mas zájazd poisteny

kathhii
23. júl 2024

@mirenkaa nie nechoď... Skúste ešte takú variantu že by zostala doma zo starými rodičmi... Alebo storno dovolenky... Kedysi dávno keď ja som bola dieťa a vtedy poistenie storna ani nebolo, tak naši nechali môjho brata u tety bola to obojstranná dohoda... Bratovi sme kúpili ako bolestné parádnu hračku... Bol veľký, rozumný, pochopil to...

marca12
23. júl 2024

Neverim vlastnym ociam. Mozno si neuvedomujes,ze zapal pluc je dost vazna choroba pre dieta. Takze ano,zostat doma. Hadam mate poistenie storna dovolenky. Neriskuj jej zdravie.

lencika1
23. júl 2024

@mirenkaa pravdepodobne mate asi suchý zapal pľúc, prekonali sme ho už viac ako 3x. Poslednýkrát to bolo doslova len pokašliavanie cely mesiac kým sme sa dostali na rtg.
Najlepšie nám na tento zapal zaberajú atb klacid.
Do soboty je daleko a stav sa môže zlepšiť. Ak sa zlepší a pôjdete musíte byt obozretní pri používaní klimatizácie na izbe , taktiez dlhé kuoanie v mori. Ak máte storno zájazdu skúste to preverít a asi aj využiť. Ak nie a stav sa nezhorši tak v šetriacim rezime by som asi sla no..

dankamg
23. júl 2024

Asi by som to konzultovala najskôr s jej lekárom. Ak by bol kategoricky proti, tak by som skúsila riešiť to storno zájazdu. Ak nie, tak by sme šli, veď keby niečo lekári sú aj v zahraničí a morský vzduch by jej pľúcam skôr prospel ako ublížil si myslím.

ajajaj00
23. júl 2024

preboha ze sa vobec pytas 🤦🏼‍♀️ zapal pluc nie je nadcha

milos81
24. júl 2024

@mirenkaa Zápal pľúc je vážna diagnóza, ktorá môže skončiť aj tragicky, ako o tom môžeš vôbec uvažovať ??? 🤦

ina2405
24. júl 2024

@lencika1 už len tie bacily v lietadle jej neurobia dobre, hnusný suchý vzduch z klímy a za ďalšie, letieť v lietadle so zápalom pľúc je veľmi surové voči istatným cestujúcim. Často keď tu čítam, ako sú ženy ochotné ísť s dieťaťom s kiahňami do lietadla, tak neverím vlastným očiam. Aká bezohľadnosť. A teraz zápal pľúc? Však to je pre všetkých zúčastnených zlé. Ale je veľká šanca, že v lietadle natrafí na ďalšie dieťa s podobne zmýšľajúcou mamičkou a povymieňajú si bacile. Potom môžu testovať rady antibiotík.

u2jana
24. júl 2024

@mirenkaa dcera so zapalom pluc skonvila v nemicnici. Ked nas po 10 dnoch pustali domov, primar prizvukoval, ze ma mat kludovy rezim, ziadne cestovanie, vylety… cudujem sa, ze vam to lekar nepovedal

hara_vara
24. júl 2024

@mirenkaa určite nie 🥺