Chodievate na dovlenky cez rakúsku alebo nemeckú CK?

millada
24. jan 2011

Chcela by som sa opýtať, aké mate skúsenosti s dovolenkou cez rakúsku alebo nemeckú cestovku. Myslím zájazd kupovany na Slovensku cez agentúru, ktorá ponúka dovolenky zahraničných CK (napr. airstop.sk, tui-reisecenter.sk, neckermannreisen.sk....) Ake su sluzby, cena, spolahlivost...
Dakujem za postrehy 😉

stanislavao
24. jan 2011

pri zahranicnych CK plati to iste, ako pri nasich. treba si vybrat taku, tora je tu uz dlhe roky a nehrozi, ze by napr. skrachovala, alebo bola neseriozna. TUI reisecenter alebo neckermannreisen su cestovky, ktore existuju strasne dlho a uz pred 15 rokmi sme predavali ich zajazdy na slovensku. robila som kedysi davno v CK v BA. Airstop nepoznam, neviem odporucit. taktiez si treba ale vybrat serioznu slovensku cestovku, lebo ked si kupite zajazd nemeckej cez xyz slovensku, moze zobrat peniaze, ale nezabezpecit vam nic. oporucak seneca globtour, tip travel tatratour, satur, koala - ostatne by som asi neriskovala. a co sa tyka kvality a sluzieb, tak by mali but na vyssej urovni ako u nas, lebo nemecky, ci rakusky turista je podstatne narocnejsi, ako slovensky. dufam, ze som aspon trosku poradila. vela stastia.

wladymyra
25. jan 2011

znami boli uz niekolkokrat cez tui-reisecenter (terra reisen) a boli spokojni. tento rok v lete ideme vyskusat s nimi, potom budem vediet viac.

trixi
30. jan 2011

cestovala som s TUI aj s Neckermann reisen, nenakupujem cez slovenske CA ale priamo cez net na nemeckych ci rakuskych strankach. Vzdy som bola maximalne spokojna. Vsetky sluzby fungovali, to co slubili a co som zaplatila to som aj dostala. Ziadne zavadzanie turistov. Letecke spojenie bolo cez den a nie v noci.

annalena
30. jan 2011

Cez nemecky a rakusky TUI, nakupujem tiez vzdy priamo cez net na ich strankach. Maximalna spokojnost. 😉

miika
6. feb 2011

@millada
Nakupujeme uz 4 roky dovolenky cez Invia.sk alebo Nacesty.cz, to je tusim ta ista databaza, na ich stranke kliknes na Rakuske CK a potom vyhladavas v ich ponuke. Samozrejme vzdy zadavam odlet z Viedne, vsetko ostatne je moc daleko. Komunikujes s cesky hovoriacimi obchodnikmi.
Vyhodou je to, ze si mozes najst odlet a prilet tak ako ti vyhovuje, cize nemaju len zajazdy s presnym poctom dni ako maju slovenske CK. Pri rezervacii presne vidis, s akou CK ides, s akou leteckou spolocnostou letis, kedy presne je odlet a kedy prilet. Vies si objednat pobyt bez stravy, s ranajkami, s polpenciou, s plnou penziou - ak to teda hotel umoznuje... Proste musis chvilu hladat, ale tym ze je tam podrobny filter, ide to rychlo.
No a samozrejme dostanes sa do hotelov a rezortov, do ktorych by si sa cez slovenske CK nedostala, pretoze ich nemaju vobec v ponuke. Ceny su podobne ako cez slovenske CK, ale je pravda, ze ponuky slovenskych CK az tak uz nestudujem, zdaju sa mi hrozne skostnatene... Napr. ja som potrebovala apartmanove ubytovanie - kvoli tomu ze sme sli s mojou mamou. No cez slovenske CK nieco take nehrozi, oni si proste tento typ ubytovania vobec nebookuju. Rakuske CK v pohode takyto typ ubytovania ponukaju.
Platbu za pobyt robis vkladom na ich CSOB ucet, tesne predtym si vsak treba zavolat ci tvoj pobyt je este volny, pretoze tato CK ti to rezervuje az momentom zaplatenia na ucet. Ale este sa mi ani raz nestalo, ze by som pobyt uhradila a nemala to co som objednala. Treba vsak vediet ze to je celoeuropska databaza a ten isty pobyt moze v tom istom okamziku chciet viacero klientov...
Nevyhodou takychto pobytov je to, ze nejdes s presnou skupinou turistov, ktori su s tebou od zaciatku do konca, kedze kazdy prichadza a odchadza v roznom case, a tiez to, ze vacsina turistov su zahranicni - cize Slovakov ci Cechov je tam minimum. A aj ked sa zoznamis s niekym v lietadle, je takmer 100%na sanca ze bude ubytovany na uplne opacnej strane ostrova v inom hoteli a pod. Takze ked ides s malym dietatom a pocitas, ze sa tam "zahra s rovesnikom v jeho rodnej reci", toto takmer nehrozi. Je to skor uplna nahoda ako bezny stav.

Keby si mala viac otazok, napis mi ss.

ani3012
7. feb 2011

@miika ti ďakujem aj ja za info 😉

tilly
21. mar 2011

a preco neches priamo cez net cez nemecku alebo rakusku cestovku? ja som objednavala dva krat priamo cez rakusku, ale boli to pobyty v rakusku individualnou dopravou... ale objednavala by som v pohode aj cez rakusku cestovku aj letecky zajazd s odletom z viedne... ak bude zaujimava ponuka, urcite to tak urobim, len zatial som na nic zaujimave nenatrafila, hotely maju tie iste a ceny vacsinou vyssie, len tie sluzby lepsie, minimalne let..... inak izbu si vies rezervnut aj cez slovensku ck lepsiu... a firo mava dobre izby...
ak slovenska cestovka tak firo a hydro... ostatne nie... hlavne tie, co tu vymenovala stanislavavo... seneca-koala-tip-tatra... 😝

vrabec
25. mar 2011

my sme minuly rok cestovali cez neckermann a boli sme maximalne spokojni, dovolujem si povedat ze zahranicne cestovky maju o nieco vyssi kredit v dovolenkovych centrach nez tie slovenske, resp. nemeckí a francuzski dovolenkári majú vyssie naroky na kvalitu sluzieb, a tak aj cestovne kancelarie musia ponukat vyssi standard

alenanr
19. dec 2011

na stranke dobredovolenky.sk máš komplet aktualnu ponuku vsetkych rakuskych a nemeckych ck. vlastne aj britskych, lebo aj od Thomasa cooka maju.
ceny zvyknu byt jemne nizsie nez slovenske ck, a komunikujes slovensky. absolutne spolahlive, nemusis sa obavat, funguje to a je to jednoduche. a mozes pobocku navstivit aj osobne alebo vyriesis aj cez web.

abbie
19. dec 2011

IBA! Cez Slovenskú cestovku ma už nikto nikam nedostane, nemecké a rakúske cestovky majú lepšie služby, sú serióznejšie a majú profesionálnejších delegátov ... Máme odskúšané, že nemecké alebo rakúske zájazdy dostávajú lepšie izby ...
Treba ísť cez TUI Reisen, ktorý majú pobočky aj v BA. Odlety sú z Vienna Airport 😎
Dokonca je parádne, že si môžete vybrať čas odletu a nie že cestovka určí o akom čase odletíte, čo je pre rodiny s deťmi ideálne.

rolands
10. jan 2012

klikni na www.edovolenky.sk, tam mas ponuku rakuskych ck. komunikujes po slovensky, aj osobne.
je tam cela ponuka odletov z viedne.

januska777
3. jún 2012

Pozerala som si slovensku pobocku v CK Neckermann, je dobre si objednat cez nich dovolenku, cez slovensku pobocku alebo nie? 😕

alexis13
23. júl 2012

baby vedeli by ste mi odporučit cestovku rakusku, komunikacia je v nemčine ? dakujem

vodnica
14. máj 2013

Ja si vyhladam zajazd ktory chcem na nete a potom ho vyplatim v Ruefa Reisen. Mozem s nimi komunikovat po slovensky a predavaju aj parkovacie listky na viedenske letisko. Inak baby aj z autobusoveho nastupista chodi z BA kazdu hodinku bus na letisko vieden.

Cez nemecke a rakuske ck sa oplati kupit zajazd bud skoro zaciatkom roka (maju aj ine poistne podmienky, pri storne alebo nenastupeni az 95 percent myslim vracaju) alebo tesne cca 4-6 tyzdnov pred odletom kedy zacinaju lastminute. Len si treba uvedomit ze maju ine podmienky na storno (skoro vsetky su oznacene X kom). Ja som bola vzdy maximalne spokojna a to po nemecky neviem 🙂
Last minute vyhladavam na www.5forflug.de

bajciatko
4. júl 2013

Baby ked to zhrniem, tak si kupujete dovolenku cez rakúske cestovky na slovenskych web strankach či som úplne mimo? 😀

froschka
4. júl 2013

Cez rakusku cestovku jedine priamo cez rakusku cestovku a nie cez SK agentury ktore si na "dobre" rakuske ceny hodia mastnu marzu.....takze kto vie nemecky tak priamo cez ich webstranky 😉

959touareg
5. júl 2013

jedine zahranicne CK, slovenske CK ani zadarmo. odpad, neserioznost, bordel a klamstvo. ☹ skus iba raz ist cez zahranicnu a uvidis ten obrovsky rozdiel.

nevdak
5. júl 2013

Ahoj išli sme cez Tui aj Gulet boli sme veľmi spokojní

ren76
15. júl 2013

Baby, a čo ak neviem ani po nemecky ani po anglicky? Ako sa dorozumiem na letisku? Ako budem vedieť, čo mám na letisku robiť? Alebo keď vystúpim z lietadla, kde mám ísť a tak...

ullmanncz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulkam
26. mar 2018

Baby ideme cez nemecku cestovku. Ako to je s delegátom? čaka na letisku alebo az na hotely na druhý den? mame transfer v cene. ale doteraz sme leteli so sk cestovkami a tam delegat čakal s tabulkou. Teraz to ako bude? máme si bus vyhladať sami?

luludia
19. jan 2020

Kamaratka mi odporucala https://www.tui-reisecenter.sk/, vyskusali sme a OK. Komu nevadi nemecky hovoriaci delegat a odlet z Viedne. Hotely su na vyssej urovni, vacsinou min 4*. Nam vyhovuje, ze autobus v jednom hoteli nevyhodi 100 Slovakov, clovek je v hoteli tak anonymnejsie 🙂

moncurikv
12. mar 2023

@annalena dobrý deň, viem, že je to už veľa rokov od vášho komentára, ale chcela by som tiež vedieť, keď objednáte cez nemecku cestovku, či sú možné lety aj z Bratislavy. Odporučte po toľkých rokoch nejakú cestovku, cez ktorú chodíte aj v tejto dobe. Ďakujem

annalena
12. mar 2023

@moncurikv my sme vzdy lietali a aj lietame hlavne z Viedne a obcas z Linzu. Nemyslim, ze rakuske/nemecke cestovky ponukaju odlety z BA, ale mozem sa samozrejme mylit.
Posledne roky chodime cez Ruefu, ale to kvoli tomu, ze nam tam robi rodinna znama a vieme tam uplatnit rozne zlavy.