Cestovná kancelária Solvex

lulo231
30. apr 2018

Ahojte. Podelte sa prosim so skusenostami s CK Solvex. Dakujem za kazdu jednu reakciu.

adamera
30. apr 2018

4 roky dozadu.. Dovolenka kúpená cez internet ck solvex,zaplatené.. prišli sme na check-in, kde nám oznámili že nás nemajú evidovaných na zozname do lietadla 😄 volali sme do solvexu ja, priateľ. Aby nám zdvihli telefon trvalo minimálne 30 min tak si viete predstaviť tie nervy... dozvedeli sme sa,že pozabudli odoslať formulár na letisko.. Už sme len čakali že prídeme do hotela a nebudeme na zozname 😂 ale dovolenku sme si riadne užili..

madeline1
30. apr 2018

@lulo231 a kam konkretne cestujete?

eliska13
1. máj 2018

@lulo231 dosť nespolahliva cestovka boli aj reportáže v TN o nich majiteľ je Bulhar

madeline1
1. máj 2018

Kazda cestovka ma v nejakej oblasti problem, vo seobecnosti ale plati,ze s kvalitou suvisi i cena. Preto ak si kupite lacny pobyt,neocakavajte zazraky. Dalej, co sa tyka hviezdickoveho hodnotenia hotelov. Kazda krajina ma svoje standardy, tzn.4* v bulharsku nie su to co v turecku,tiez je to opat ine v grecku,ci v taliansku

madeline1
1. máj 2018

Niekde dokonca nemaju ani hviezdickovy system...kazdopadne,solvex sa posledne roky polepsil. jediny na sk maju certifikat kvality,tie reportaze boli par rokov dozadu, uz su v Tv aj reklami na solvex. Cize moj nazor,kazda cestovka ma niekde slabsie miesto. Vela ale zavisi od toho kedy,kde a za kolko dovolenku kupite.

lulo231
autor
2. máj 2018

Dakujem vam kocky.

nelka2121
2. máj 2018

Solvex predava najlacnejsie dovolenky na trhu, preto ta kvalita vyzera ako vyzera. Treba byt opatrny, najma co sa tyka kupy letov mimo sezonu, jun, september. Radi presuvaju lety

karkulka1
15. máj 2018

O CK Solvex sa toho popísalo už veľa, aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/mate-skusenosti-s-cestovnou-kancelariou-solvex/
Poznám veľa ich nespokojných klientov. Osobne by som s nimi nešla, ani keby mi núkali zájazd zadarmo 😉

michala11111
15. máj 2018

neodporúčam

madeline1
16. máj 2018

@karkulka1 boli aj nespokojni aj spokojni...naozaj to zavisi od toho kde, kedy a za kolko idete

kali23
16. máj 2018

ta masívna reklamna kampan... ja by som sa obávala... a ze maju cerifikát kvality? to neznamená nic... a ze ho maju ako jediní... no zamyslela by som sa aj nad tym...

karkulka1
16. máj 2018

@madeline1 tí nespokojní - to neboli ľudia, ktorí by cestovali 1.x na dovolenku k moru a nevedeli do čoho idú, skôr išlo o to, že cestovka Solvex nesplnila to, čo deklarovala. Apropo raz mi jedna známa, čo vlastní CA, spomínala, že Solvex má jedno z najnižších povinných povinných poistení CK voči insolventnosti a viac menej je prekvapením, že ešte stále nekrachol. Ona zásadne nepredáva zájazdy tejto CK.
Ten certifikát kvality vydáva akože kto a aké sú kritériá na jeho udelenie? 😉 Osobne by som tomu neverila.

madeline1
16. máj 2018

@karkulka1 spolocnost, ktora ma certifikat kvality ma za sebou certifikacny audit; zvacsa sa to outsourcuje, potom je spolocnosti udelena ISO norma, kt. ma akreditaciu v SR ...zoznam akreditovanych spolocnosti je aj na SNAS -Slovenska narodna akreditacna sluzba... Firma tym padom udrziava system manazerstva kvality (kvalitny personal a zlepsovanie sluzieb), recertifikacny audit sa kona po troch rokoch...

kacusik69
16. máj 2018

horsi bol asi uz len Azur Reizen (terajsi Sunflower) ...

karkulka1
17. máj 2018

@madeline1 prečo neskúsili CAF alebo TQM?
Ináč ten certifikát kvality pri Solvexe a ich vyjadrenie, že sú jedinou CK, ktorá ho má, svedčí len o tom, že sú možno jedinou CK, ktorá ho chcela získať a išla do toho, pričom je vyslovene otázne, či si môžu dovoliť tvrdiť, že majú "vysokú úroveň ponúkaných služieb" 😉

madeline1
17. máj 2018

@karkulka1 CAF je pre organizacie verejnej spravy, je to nastroj/model zlepsenia vykonnosti na zaklade samohodnotenia, nie je to certifikat. V ramci modelu CAF sa poukazuje na viacero oblasti, v ramci nich aj na zavadzanie hodnot TQM. Model je sposob k zlepseniu, certifikat je dokazanie zlepsenia.V zavislosti od riesenia otazok riadenia kvality sa v ramci TQM zavadza norma ISO; oni maju konkretne ISO 9001, podla systemu riadenia kvality je ISO 9001 zamerany na design, sluzby, vývoj, implementaciu. Tento certifikat svedci len o tom, ze maju to, co podla normy ISO 9001 maju mat. Neznamena to ale, ze napr. ty budes v kazdej oblasti so sluzbami spokojna. Je to len potvrdenie, dokazanie urcitych bodov...To ale neznamena, ze nie je lepsia CK, alebo, ze ina CK je horsia. Jedna sa len o to, ze maju tento dokument, ktory ta aspon do urcitej miery moze ubezpecit v kvalite ponukanych sluzieb. Ja ale stale tvrdim, ze je dolezitejsie, kedy, kam a za kolko ides, nez to s kym ides.

jarka151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz