Cestovanie so psom autom

14. júl 2024

Ahoj, chceli by sme ist so psom na dovolenku autom, no do auta sa nám nezmestí klietka. Je aj nejaký iný uznaný spôsob dopravy?

bela30
14. júl 2024

Je taka specialna autosedacka pre psa na sedadlo, kde ho das. Alebo potom priputat/zabezpecit psa na sedacke popruhom (taky, ktory vlozis do miesta, kde zapinas pas a psovi druhy koniec okolo obojka/popruhu.) Vyzera to ako voditko. Ide o to, aby bol pes nejakym sposobom v aute priputany, ked sa ti neda dat klietka.

ukgirls
14. júl 2024

netreba klietka-kup si specialny bezpecnostny pas na uchytenie psa ..

ivca777111
14. júl 2024

Záleží od toho, ako veľký je psík, ale autosedačka je super, nie je to až tak drahá záležitosť a psík je v pohodlí. My mávame jedného v nej a druhý bol pripnuty bezpečnostným pásom, pretože mu bývalo v aute zle, presne ako písala Bela.

autor
14. júl 2024

@bela30 autosedačka by bola malá, máme staforda. S pásom vozíme, no nevedela som že v zahraničí môže tiež tak ist.

simca06022011
14. júl 2024

nas chodi na zadnom sedadle, na dlsie jazdy, a nie tuto k veterinarke, mame taku vacsiu kocku ako
@ivca777111 prilozila. To je dobre aj proti chlpom. Ale nas napr. aj v kufri pospi bez klietky, hodim tam plachtu na cely kufor.
Inak kde sa upravuje nejak sposob akym sa mozu psy vozit? lebo teda ja som nasho mala uz aj medzi nohami vpredu, aj vzadu len tak, aj v kufri len tak.. a nikdy policia neriesila pri kontrole.. tak si nahoda.. alebo?

ivca777111
14. júl 2024

No s krajinami je to vtipné. My sme brali do Rakúska na lyzovačku dvoch hafanov a papagája Zaka, ktorý je zvyknutý s nami cestovať. Najskôr som zisťovala aké potrebujem doklady. Psík má pas. Ale čo naša Žaklin ? Zisťovala som u veterinárov, písala som na AT veľvyslanectvo. Len mi odporúčali rôzne linky, konkrétna odpoveď nikdy žiadna. Skúšala som to niekoľko dní. Nakoniec som zariskovala, zobrala som iba Preukaz o pôvode živočícha a Žakajza vždy ešte mesiac po návrate machruje, že BOLA NA DOVO. Je to síce trošku od "chlpatej témy", ale musela som napísať....

tundra
14. júl 2024

Cestujem pravidelne Slovensko-Švajciarsko a psik je vzadu na sedacke, zapnuty do spony bezpecnostneho pasu.X krat nas kontrolovali,nikdy ziadny problem.

tundra
14. júl 2024
stellarstar
14. júl 2024

My sme mali labi box mix a mala som niečo takéto a sedela vzadu

autor
14. júl 2024

Ja som objednavala takéto, takže by ako čítam s tým problem nemal byť. Ďakujem za info všetkým

tundra
14. júl 2024

Neviem,ci sa bude psovi, pacit farba😂😂😂

autor
14. júl 2024

@tundra 😂😂 Objednaný je čierny, toto som screenla prvý ktorý tam bol

tinalia
14. júl 2024

Nechcem byt negativna, ale treba si uvedomit, ze keby ste mali nedajboze autonehodu, tak ten pes ma mizivu sancu na prezitie ak nie je v nejakej prepravke alebo klietke, ktora ho lepsie ochrani pred narazom ako obycajny bezpecnostny pas na zadnom sedadle. Samozrejme, ze nikomu nic zle neprajem, a dufam, ze tu cestu psik prezije, ale nahoda je blbec... ja by som to neriskovala a skusala by som to vymysliet tak, aby bol v bezpeči

autor
14. júl 2024

@tinalia Skúšali sme všetko, klietku nemáme kam dať, máme superb, čiže do kufra tak isto nie a na zadné sedačky sa klietka nezmestí.

maciatkolulu
14. júl 2024

@simca06022011 psa musíš mať v at bezpečné uchytenie ho,žiadne medzi nohami a na voľno,kufor atď. ... Ono ja si myslím,že na to netreba nariadenie,aby to niekomu došlo.... Veď ide aj o bezpečnosť celej posádky,keď už nie o psa.

maciatkolulu
14. júl 2024

Kľudne pás. Teda,čo sa Rakúska týka.

viestta
14. júl 2024

@simca06022011 my sme pozivali pasy. Len raz sa muselo prudko zabrzdit, keby nemal Max pasy, tak pomedzi predne sedadla je katapultovany az na palubnu dosku.

simca06022011
14. júl 2024

@maciatkolulu nariadenie treba aby to niekto mohol kontrolovat=pokutovať. Preto sa pýtam.

simca06022011
14. júl 2024

@viestta nás sa nikdy ani nepohol v aute takže ťažko povedať co by keby, ja ked si predstavim pripnut o obojok " snuru" k pasom a zabrzdi sa riadne = vsak mu krk zlomi.. mozno moja paranoja😆. Postroj sa mi potom viac pozdava.
V každom prípade mame zážitok keď do chovatelky narazilo auto zo zadu... keby nemali psy riadne klietky tak neviem...

viestta
14. júl 2024

@simca06022011 pas je jedna vec, druha vec je postroj na ten pas. Aj postroje do auta sa predavaju

konikmodry111
14. júl 2024

My nášho nosíme na zadnej sedačke, ma postroj a tak je pripnuty s pasom. Bez by som nikdy nešla, raz sme už museli prudko brzdiť a bez by to nedopadlo dobre.

konikmodry111
14. júl 2024

@simca06022011 ta ,,snura,, sa ma pripnúť o postroj, v žiadnom prípade o obojok

maciatkolulu
14. júl 2024

@simca06022011 preboha,však logicky,že nemôže mať obojok!!!! Musí mať postroj. To snáď nemyslíš vážne,že pripnúť o obojok?

simca06022011
14. júl 2024

@maciatkolulu jajaj aj nepreživaj to toľko 😂 sa pozri do Google, prečo som o tom písala 😂

maciatkolulu
14. júl 2024

@simca06022011 jaj,prežívam,mne je úplne jedno,čo ukazuje Google,zdravý rozum je asi potrebná vec,aj ho teda používať.

simca06022011
14. júl 2024

@maciatkolulu ale nevrav ? 😂

maciatkolulu
14. júl 2024

@simca06022011 máš nejaký divný ten Google

maciatkolulu
14. júl 2024

@simca06022011 ono takto,len psychicky narušený jedinec by priputaval psa na obojok.... K tomu niet čo dodať.

konikmodry111
14. júl 2024

@simca06022011 tak logika nepustí ..

simca06022011
14. júl 2024

@maciatkolulu už ma nechaj. Robíš tu drámy zbytočne, keďže ja to na psa nepoužívam, len som sa nad tým pozastavila, je to bežné takto zobrazené a viem to, keďže aj ja som to mala na páse, ktorý sme kupovali a ako som písala tak by som to na obojok psovi nedala
Snazila som sa to "nekomentoval nejak zdlhavo" ale viditelne ti to treba napisat rovno. Keďže už strháva do debaty ďalších ludi a zbytočne. Otázka tu bola iná ako moja paranoja z toho, že niekto to takto môže používať.