Cestovanie so 14-ročnou dcérou do USA, keď máme iné priezviska

3. sep 2024

Prosim vas, viete mi poradit? Idem so 14rocnou dcerou do usa a mame ine priezviska. Je potrebne mat prelozene splnomocnenie s podpisom otca a notarsky overene, alebo nieco ine? Neviem sa dopatrat informacii. Dakujem.

biba_18
3. sep 2024

pin

autor
3. sep 2024

@biba_18 nechapem

slavomira236
3. sep 2024

Ano potrebujes do usa..uz som to tu niekde citala ze pytali

sima2111
3. sep 2024

Na stranke mzv.sk sa vsetko dozvies, za 10 sekund vygooglene

biba_18
3. sep 2024

nevadí 🙂 to pin = pripichnúť sa. pin = pripichnem sa

aliziana
3. sep 2024

@biba_18 no vidíš, a pritom úplne stačí, keby si si zapla upozornenia

melanta
3. sep 2024

Áno, potrebuje súhlas druhého rodiča, určite v anglickom jazyku. Môže sa stať, že to bude pýtať aj hotel. Rovnako tak potrebuje svoju žiadosť ESTA.

biba_18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biba_18
3. sep 2024

@aliziana nie tak celkom, na mobilnom zariadení ktoré mám mi to neukazuje a treba to rozklikávať 🙂 a na stene to nefunguje vôbec ...

autor
3. sep 2024

@sima2111 ano, toto som nasla… len ci este nieco ine? Napr. prelozeny rodny list.

hipuska
3. sep 2024

notarsky overeny podpis + rodny list, kedze nemas rovnake priezvisko. A potom pozor na to overenie notarom. Musi to overiť priamo notar (pre overenie na slovensku, casto overuje notarov zamestnanec v zastupeni). Mozem ti poslat vzor, ako sme mali my

ketrint
3. sep 2024

@hipuska prosím pošleš aj mne? Tiež mame v pláne v blízkej budúcnosti, tak by mi pomohlo keby už mám info vopred 🙏 moc ďakujem

sima2111
3. sep 2024

Cim viac toho budes mat, tym lepsie. V USA na imigračnom vedia byt nepríjemní a každy je pre noch potencionalny neleg. Pristahovalec… aspon tak sa tvaria 🫣

miasias
4. sep 2024

@hipuska mozem aj ja poprosit a poslat to aj mne? Dakujem.