Cestovanie lietadlom s dvojročným dieťaťom

24. máj 2022

Ahojte, môže mať 2 ročné dieťa v lietadle jedlo? Nemyslím UM, ale nejakú ovocnú tyčinku, kapsičku, chrumky. Prosím, nezaujímajú ma mladšie a staršie deti, pýtam sa konkrétne na 2 ročné. Ďakujem

lejusinka
24. máj 2022

Kazdy clovek si moze zobrat do lietadla tuhe jedlo.

luliu
24. máj 2022

Aj dospelý môže mať, prečo by nie?

tenerifka
24. máj 2022

Jedlo ano, tekutiny tak male dieta v podstate tiez, ale zalezi od letiska a kontroly. Ak ma kapsicka 100ml a menej, tak samozrejme ano

yanni
24. máj 2022

Dvojrocne dieta patri prakticky este do kategorii "baby" a mozes pre neho brat aj tekutu stravu v akomkolvek mnozstve. Aj tasticky, aj mlieko, aj vodu, aj chlieb, aj rezen, aj pol prasata. Ja som mavala vzdy vsetko a vela (dlhe lety). Aj pre 5 rocnu este. Ked mala 2, tak som sa nad tym ani len nezamyslala. Nabalila a NIKDY mi nic nezobrali. A to mame nalietane naozaj velaaaaa.

tenerifka
24. máj 2022

@yanni mne tiez v pohode nechali vodu aj pre vacsie deti, ale nechcem jej dat falosnu informaciu, ak napr. leti z pseudoletiska typu Bratislava, tak ktovie, ako to tam funguje. Ja som kedysi davno v ramci letu s Ryanair prestupovala vo Frankfurt-Hahn, a to bolo ine psycho, ako z hororu, aj “letisko”, aj zamestnanci, aj spolucestujuci

yanni
24. máj 2022

@tenerifka No to letisko je take pseudo. To su vsetky male, "sezonne", letiska.

wade
24. máj 2022

Pevne jedlo kolko chces (v ramci vahoveho limitu batoziny), tekutiny pre male dieta ano (rozne letiska, rozne kontroly, niekde maju specialny scanner, na inom letisku sa z toho musis napit, niekde neriesia vobec). V rozumnom mnozstve (100-200 ml). Pol prasata neodporucam, lebo to nesplna rozmery batoziny Cabin size 🙂

prasiatko30
24. máj 2022

@tenerifka presne v amsterdame neprejdes s nicim ak uz dieta chodi tak ani vodu ani dzusy ani jedlo- uplne su kockati v tomto🤦🏽‍♀️

autor
24. máj 2022

Ďakujem za odpovede 🙂

tenerifka
24. máj 2022

@prasiatko30 viem, uz sme tu raz o tom pisali, natahali si tam luzu a teraz sa boja, tak zakazu vsetko vsetkym

zuzanajamriskova
18. máj 2023

@yanni ahoj my letíme z BA do Egyptu o dva týždne s deťmi 2,4,10,14 rokov prvý krát vieš mi prosí, poradiť ako to musím mať pobalené aby to bolo ok? Myslím to jedlo a pitie....kto kolko a čoho môže mať? V batožine čo ide do podpalubia môžem mať krabičkové mlieko od nás pre malého?

kacusik69
18. máj 2023

@zuzanajamriskova pracujem na tom pseudoletisku v BA, na blogu mam clanok, snad pomoze 🙂

zuzanajamriskova
18. máj 2023

@kacusik69 pošleš mi link na blog?

maminagabika
18. máj 2023

@zuzanajamriskova do batoziny do podpalubia mozes dat co chces. Do prirucnej akekolvek snacky a jedlo, kludne aj rezne 🤣 Pitie pre 2 rocne urcite prejde. Ja mam 2,5,8 a minule som brala detsku flasu a dve pollitrove vody a presli mi na vsetkych letiskach. Ale ratala som s tym, ze tie pollitrove mozno vyhodia…

kacusik69
18. máj 2023

@zuzanajamriskova tu na MK - na mojom profile