Cestovanie lietadlom

carolinaherr
5. sep 2024

Ahojte 15teho cestujem do UK lietadlom letela som už aj pred mesiacom ale dostala som ako keby panicku ataku už len keď som si sadla prišlo mi zle a Jak sa rozbehlo lietadlo prišlo mi strašne nevoľno točila sa mi hlava a celu cestu mám zákrutu hlavu mikinou a veľmi mi je nevoľno ,,, je niečo čo pomôže k tomu aby som tomu nejak predišla ? Kinedryl mi nepomohol vôbec

deti95060810
5. sep 2024

neurol...

martinka13
5. sep 2024

Mne pomôžu 2 panáky a hlasná hudba do uší. Nenávidím lietanie, ale lietam dosť....

carolinaherr
autor
5. sep 2024

@deti95060810 niečo bez predpisu by nebolo?

carolinaherr
autor
5. sep 2024

@martinka13 tiež nenavidim lietanie je to premňa horor , ale horšie ako lietadlo je loď preto radšej tým lietadlom idem 😅

tenerifka
5. sep 2024

@carolinaherr mne pomaha sampaño, to si dam najprv v lounge, a potom v lietadle k jedlu cervene vinko.... Uz po tom sampane zo mña stres opadne. Lietam extremne vela a aj velmi dlhe lety

ukgirls
5. sep 2024

kinedryl ... ja stoahnem vzdy film do lietadla dam sluchatka a to mi vydrzi tak na cely let sk uk ...

carolinaherr
autor
5. sep 2024

@ukgirls Kinedryl mi nezaberá vôbec

ukgirls
5. sep 2024

@carolinaherr tak ine lieky na cestovanie-v lekarni iste poradia

mclissa
5. sep 2024

V UK ked budes kup si Rescue Remedy. Das si par kvapiek do napoja a upokojis sa. Je to bylinny roztok, prirodny, nenavykovy. Kamaratka si to dava, ta neznasa lietanie, boji sa. A lietaju casto.
A mozno kupis aj na Slovensku.

bytc20
5. sep 2024

@carolinaherr Ja si vzdy dam 2dcl vina a vybavene. Lieky by som si nedavala. To vinko akurat postaci na 2h let a pristavam uplne triezva a v pohode ☺️ Ak je to dlhsi let, objednam si este daco na palube.

carolinaherr
autor
5. sep 2024

@bytc20 lenze ja alkohol nemozem vôbec ale nevadí už to nejak prežijem ,,,, najhoršie znášam len ako lietadlo ide hore to je premna hrozne

marley3
6. sep 2024

@carolinaherr presne viem čo myslíš,ja to mám rovnako. Od nevoľnosti mi pomôže kinedril alebo niečo podobné,ale od závratov vôbec. Mne teda najviac robia problémy večerné a skóre ranné lety keď je ešte tma. Myslím že to má niečo so stredným uchom, nevidím von,alebo teda za oknom vidno len tmu a mozog akoby sa nevedel zorientovať čo sa deje,či sme hore či dole. Cez deň až také problémy nemám, vidím von a žiadne panicke ataky ani zavraty nemám,ale teda na dlhší let ako 3 hodiny by som si netrúfla. A teda k tej rade,ak letím večer trochu mi pomáha zavrieť oči,počítam si stále dookola od 1 vyšie až kým sa nepomylim a potom zase 😂 snažím sa vôbec nehybať, mať hlavu stále v rovnakej polohe a za žiadnych okolností nemôžem otvoriť oči až kým nepristaneme

arieska
6. sep 2024

@carolinaherr cestuješ sama? Ja keď cestujem s deťmi tak oni už vedia, že pri vzlietavaní potrebujem aby sa so mnou rozprávali, prípadne sem-tam pri zatrasení ma chytia za ruku. Čím viac lietam tým je lepšie ale stále nemôžem povedať že je to úplne v pohode pre mňa.

carolinaherr
autor
6. sep 2024

@arieska cestujem z manželom ale manžel mi stále hovorí že to nič nieje že sa mám uvoľniť mám pit vodu ale to mi vôbec nepomáha Jak sa rozbehne to lietadlo tak už len čakám kedy vyvrátim aj to čo som jedla deň pred tým 😀 a Namočím si kúsok handry zo studenou vodou a dávam si ju za krk 😀 neviem prečo to tak mám a Kinedryl vôbec nezaberá som uz s toho zúfalá uz len teraz keď si spomeniem že v nedeľu budem letieť uz sa mu robí nevoľno

carolinaherr
autor
6. sep 2024

@marley3 ja tiež to tak mám točí sa mi hlava strašne a je mi nevoľno a ešte keď sa to lietadlo vo vzduchu trasie myslím že zomriem , neviem pochopiť ľudí čo sa pred letom ešte napchávajú vseliakymi fastfoodmi a v lietadle tiež sa napchávajú no Jak toto vidím tá sa čudujem ako to môžu haha

marley3
6. sep 2024

@carolinaherr áno manžel so synom sa tiež napchavaju a tiež nechápem 😂 Tie zavráty sú hrozné, lieky mi síce zaberú,nie je mi na vracanie ale žalúdok mám ako na vode. A trasenie a taký ten prudký prepad o pár metrov je hrôza,to som teda zažila 2x a myslela som, že umrem. S tými závratmi sa pravdepodobne nedá nič robiť,ako hovorím myslím že to je stredným uchom. Niekde som čítala že malé deti ho ešte nemajú dobré vyvinuté a preto im nebýva zle ani na kolotočoch a môžu sa točit do zblbnutia. Ja som bola naposledy na kolotočoch ako 15 ročná a to preto lebo ma kamoši dotlačili a oľutovali to oni aj kolotočár 😂 na kolotoči som odpadla,buchla hlavu, keď som sa prebrala ovracala som všetkých naokolo a znovu odpadla,prebrala som sa až na pohotovosti a tam som dostala zákaz liezť na kolotoče 😂 čo teda poctivo dodržiavam

carolinaherr
autor
6. sep 2024

@marley3 asi mas pravdu ja ako mala som sa hojdala na hombalkach a stále som chcela ísť čo najvyššie a teraz Jak som si sadla na hombalku tá mi prišlo zle 😄😄😄😄 asi mas pravdu nedá sa a tým nič robiť len to nejak vydržať zoberiem niečo na ukľudnenie a dúfam že mi to pomôže

pinkgirl
7. sep 2024

@carolinaherr ahoj, skús sirup Novopasit. Je na prírodnej báze, obsahuje okrem iného aj výťažok z valeriany lekárskej ktorá pôsobí upokojujúco. Je to bez rcp v lekárni.