Cestovanie do zahraničia s dieťaťom, ktoré má iné priezvisko

kitty2803
22. júl 2023

Ahojte, čaká nás dovolenka za 2 týždne mam 9 ročnú dcérku z prvého vzťahu ktorá má iné priezvisko ako ja, súdom ju mam zverenu do osobnej starostlivosti ja, máte skúsenosť že by od vás vyžadovali nejaké iné doklady ako cestovný pas a rodný list dieťaťa práve koli inému priezvisku? Cestujeme do Turecka.
Moja sestra ma ten istý prípad, včera mi písala z letiska ze na colnej kontrole okrem rodného listu pýtali aj notársky potvrdený súhlas biologického otca ze dieťa môže vycestovať do zahraničia, oni letia na Cyprus.
Teraz neviem.. Keď som sa informovala v cestovke práve ohľadom toho ze mame iné priezviska ci by mohol byť problém bolo mi povedané ze za 20 rokov mali takú skúsenosť len raz.. Ze inak sa takéto veci bežné neriešia. ĎAKUJEM

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kabinka11
22. júl 2023

@kitty2803 Dcéra teraz cestovala do Chorvátska s rodinou. Vytlačila som na nete súhlas, dala potvrdiť na obecnom úrade za 2€. Mne by toto za tie nervy nestálo.

miska1701
22. júl 2023

@kitty2803 ja ked cestujem, vzdy dam ex podpisat suhlas a mam pokoj
Za tie stresy a opletacky mi to nestoji

kaktusik007
22. júl 2023

@miska1701
@kabinka11 nie kazdy ex je ochotny toto podpisat
@kitty2803 leteli na cyprus odkial? v ramci EU je to v pohode, problemom je okupovana cast cypru - tam platia pravidla ako do Turecka a ano, do Turecka bez uradne prelozeneho rodneho listu dietata do anglictiny ani nechod a ano, mozu vyzadovat notarom overeny pisomny suhlas druheho rodica - to uz je na prislusnom colnikovi.

kitty2803
autor
22. júl 2023

Takže musí to byť potvrdene notárom áno?
Otec problémi robiť nebude o to nejde, ved tak isto keď on bude chcet zobrať dcéru pri more budem to musieť podpísať ja.
Takze rodný list musí byt v angličtine a toto potvrdenie tiež áno?

nikpa
22. júl 2023

@kitty2803 pozri si aktualizované informácie priamo na stránke ministerstva, ak ti niečo nie je jasné, napíš im email alebo zatelefonuj. Nespoliehala by som sa na to, čo mi napíše niekto na koňovi. Lebo keď vás potom na letisku otočia, už bude neskoro..
https://www.mzv.sk/staty/cestovanie-s-maloletym...

@elizabet173 informácie z roku 2017?! Mohli sa už niekoľkokrát zmeniť...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz