Cesta s deťmi do Chorvátska

mon1806
12. máj 2024

Baby prosím vás ako zvládli decká cestu autom do chorvátska? Ja si to neviem predstaviť 10 hodín sedieť s nimi v aute 7 a 2 rocne

nikpa
12. máj 2024

@mon1806 priprav si veci ktoré ich bavia, hračky, knižky, rozprávky do tabletu a pamlsky ktoré ich zabavia ako napr. paličky. Naši celkom dlho zvyknú aj prespať. Ale snažíme sa nechodit ďalej ako 7hod. Raz sme v zápche strávili 14hod. a to bol masaker, nie ze decká revali ale už aj ja som mala slzy na krajicku. No pri ceste na dovolenku autom sa treba pripraviť na všetko.

matkahelka
12. máj 2024

@mon1806 pridaj sa do skupiny Chorbatsko- nasa dovolenka, dostanes tam typy.
Inak s takymi malymi detmi chodi vacsina ludi na noc, aby deti spali. Tiez mame skoro 2 a pol rocnu, v HR sme s nou uz boli asi 5 krat a vzdy sme sli na noc. vzdy celu cestu prespala.

vivuska666
12. máj 2024

Chodte v noci.

pribinak
12. máj 2024

Veď choďte v noci. Toho malého nedaj cez deň spat, aby bol viac unavený

zuzubb007
12. máj 2024

Ísť v noci, vždy tak roky chodíme a pohoda, cez deň by sa zbláznili ísť

mon1806
autor
12. máj 2024

A to nie sú dolamany v tych sedačkach?

titla
12. máj 2024

Chodime v noci. Ale my sme tak boli zvyknuti aj ked sme nemali deti. Vacsinu cesty ide muz a nad ranom ho striedam.
Prvykrat sme tak sli, ked mal krpec 2 roky. Zvladol super. Vacisinu cesty prespal a rano som ho potom uz zabavala. Mali sme tablet s rozpravkami, hracky, tabulku na kreslenie. Kazdy rok je to lepsie, ten minuly so 4 rocnym uz tazka pohoda. Nevyhoda je, ze my rodiacia sme po takej ceste mega unaveni a dieta ma energiu.

titla
12. máj 2024

@mon1806 nie je to najpohodlnejsie. Nas sa mrvi, povzdycha a vecsinu cesty prespi.

titla
12. máj 2024

Zase mame aj kamosov, co si netrufaju soferovat celu noc. Takze nabalili cele auto vecer, privstali si a vyrazili o 4.00 rano. Spiace deti rovno v pyzamkach prelozili do sedacky a vyrazili. Prvu cast cesty prespali a potom s mensimi pauzami pokracovali. Na obed uz boli pri mori.

guiseppinka
12. máj 2024

@titla toto je najlepsie - vecer napakovat auto,

Jeden lahnut s deckami spat, druhy dobali co treba a nad ranom je sofer vyspaty, deti - 7 rocne zobudit, oblecie sa samo, 2rocne uz na slanok obliect na cestu, podla moznosti velmi nezobudit, max prebalit a ako posledne nalozit do nastartovaneho auta a vyrazit... kym spia, tak ist, potom vacsia prestavka na ranajky, pohrat sa, zase aspon 2 3 hodky ist a s prestavkami sa to da paradne zvladnut... 10 hodinova cesta je pohoda, kym sa nechyti kolona niekde...

nops
12. máj 2024

@mon1806 treba ísť v noci,malé dieťa prespí,pubertiaci majú tablet,mobil,dvd.Ak sa nespí,robte si viac zastávok

sasa1310
12. máj 2024

@mon1806 keď si to nevieš predstaviť, tak načo tam leziete? Sadnite do lietadla, za 4 hodiny aj s 2 hodinovým čakaním na letisku si hocikde v EU a máš svätý pokoj. A možno aj zistíš, že keď to kúpiš all inclusive s deťmi, tak ťa to vyjde skoro rovnako

jarmila2010
12. máj 2024

@mon1806 po nasej skusenosti by som,uz autom s 2r,tak daleko nesla...so synom v minulosti sme chytili kolony ,to bolo hrozne a neskor sme boli s v cca v takom veku aj s dcerou a cele zle...vobec nespala ,ani v noci...bola to narocna cesta

hablko2
12. máj 2024

Prvýkrát sme boli keď mal syn 16 mesiacov, dcéra 2,5 roka. Odvtedy sme boli autom v Chorvátsku pravidelne každý rok okrem 2 “covidových rokov”, teraz majú 9 a 10 rokov a nikdy sme problém nemali. Cesta tam vždy cez noc + kým nespali, počúvali pesničky a rozprávky v rádiu - mali sme toho na hodiny, až och to nenudí pri opakovaní 🙂 cesta naspäť bola vždy cez deň - tam sme si cca v polovici cesty (okolo 13:30 - 15:00) urobili zastávku, aby sa ponaťahovali napr. sme boli v ZOO Záhreb, ZOO Ľubľana, zámok Trakoščan atď… okolo 17:00 sme pokračovali v ceste a to už väčšinou unavení zaspali a zobudili sa až doma.
To je naša skúsenosť, podotýkam ale, že naše deti milovali od malička cestu autom, nebývalo im nikdy zle atď… takže treba brať určite ohľad aj na toto…

jarmila2010
12. máj 2024

@hablko2 nasa dcera takmer nikdy nezaspala v aute...aj ked sme jej vtedy do HR dali kinedryl,zdriemla,len na chvilku...ma 11r a je na tom stale rovnako...naproti tomu,syn (uz 14r)zaspi vzdy..aj na kratsiu cestu...takze,suhlasim,ze na toto treba brat ohlad

katka_1102
12. máj 2024

Aj náš čaká v lete 10 hodín do Chorvátska. Zajednali sme si 1 noc po ceste a prespime a ráno budeme pokračovať ďalej. Tiež 2 deti v aute ;)

gabika0825
12. máj 2024

@mon1806 no 7 ročne si myslím že pohode, keď ho zamestnáš nejakým tabletom alebo mobilom, ale 2 ročne neviem… skôr by som išla niekde inde letecky, skôr ti obsadia deti cca 2 hodky a bude to pre nich väčší zážitok ako sedieť v aute 9-10 hodín (predpokladám že budete aj niekde veľakrát stať, čiže cesta sa vám predĺži). Takto dlho autom by som s deťmi išla jedine ak by boli staršie

brigitte93
12. máj 2024

Choďte v noci , deti budú spat v aute. Keď sa zobudia,zastavíte sa na benzínke alebo na odpočivadle, trochu sa poprechadzaju a pokračujete ďalej.

spagetka28
12. máj 2024

Nase dievcata mali 5 a 7, ked sme sa v noci vybrali autom "len" na Krk, 7 hodin cesty. Ta sa kvoli kolonam predlzila na 11 hodin, hroza a des. Za ten cas by sme boli za normalnych okolnosti aj na Makarskej. Deti to zvladli skvele, aj ked mali evidentne dost...ale ja uz s nervami na konci, ked sme sli 4 hodiny doslova krokom. A neviem, ci vobec to Chorvatsko stalo za to. Posledne 2 roky len letecky, 2 hodky letu a sme na Zakynthose. Na umornu cestu autom do Chorvatska s detmi uz len s hrozou spominame 😄

titla
12. máj 2024

Ono si treba premysliet aj ten termin. Druha polovica jula je vrchol sezony, soboty sa menia pobyty, to sa najviac ludi presuva.
My standardne chodime cez Madarsko. Z BA do okolia Zadaru, vyrazame az v sobotu vecer, v nedelu sme na mieste. Zapcham sme sa doteraz vyhli.

radkaradix
13. máj 2024

vzdy zalezi od dietata, my chodime kazdy rok autom tych cca 10 hodin (HR, IT), vzdy len cez den, zacali sme, ked mal maly 2 roky, nieco si pospal, nieco pozeral rozpravky, nieco si odsedel len tak, pozeral z okna a nieco chrumkal, ku koncu sa uz vzdy vypytoval, kedy tam budeme, ale nic nezvladnutelne..

guiseppinka
13. máj 2024

Este taka vec, cesta v noci cez nejake obchvaty, resp. mimo dialnic cez mesta - svetla mozu vyrusovat deti a nemusia spat. A ja osobne si napr. neviem predstavit ist vecer, co by som robila uz o 6 rano tam? Totalne rozbita, decka ako tak vyspate... a funguj...

drobcek8
15. máj 2024

@mon1806 Ahoj. My by sme v noci už nikdy nešli. Na druhý deň sme boli obaja s manželom totálne unavení. Už chodíme tak, že do 3 rána sa vyspíme a o pol štvrtej vyrážame z domu (predtým, ako ideme spať už všetko pobalíme do auta). Malého budím 5 min. pred odchodom (ide sa vycikať, uložím ho do sedačky a spí). Keď mal 2 roky, tak som mu dala na noc plienku a iba preniesla do sedačky. Už som to tak poradila pár kamarátkam a všetky už iba tak chodia do Chorvátska 🙂

drobcek8
15. máj 2024

@mon1806 Skúste si vybrať aj bližšie miesto napr. v Crikvenici je pekne a ste tam za 8,5 hod. aj s prestávkou. Teda my tak chodíme z Oravy... neviem presne odkiaľ ste.