Cesta do Chorvátska autom

bera123
29. júl 2024

Ahojte, prosim Vas v sobotu odchadzame autom do chorvatska z Ba. Aku cestu odporucate cez madarsko alebo rakusko a slovinsko? Dakujem pekne

simsalabim
29. júl 2024

@bera123 my chodievame vacsinou Rakusko a Slovinsko. Ale co si vyberiete vy, zavisi od mnohych faktorov - kam idete, kedy, na ako dlho, ci chcete po ceste stat ( v Madarsku byval na moj vkus moc problem s WC - ako teraz, neviem) a podobne.

btus
29. júl 2024

ťažko povedať, všetko závisí od toho, aká bude kolóna na Lučku. A kam do HR idete? Lebo ak na Istriu, tak by som volila cez Slovinsko. Len treba počítať s tým, že SI má len 7 dňovú dialničnú známku.

stvura
29. júl 2024

@bera123 ak neplanujes v Slovinsku stat (prespat) tak odporucam skor cestu cez Madarsko. Vyjde ta lacnejsie.
https://dovolenka.domalenka.sk/clanky/autom-do-...
Chodime roky okolo Balatonu prechod Gorican...
Pozor spat ak pojdete v nedelu cesta sa v Madarsku opravuje, neskutocne kolony sme chytili (pred dvoma tyzdnami)

luccija
29. júl 2024

@bera123 záleží kam idete...my chodíme na Krk, takže cez SI, ak sme išli dole na Makarsku, tak logicky cez HU.Hod si to do navigácie a porovnaj

h2
29. júl 2024

Podľa toho, kam v Chorvátsku ideš. My sme sa teraz vrátili, boli sme na Istrii, išli sme podľa najvhodnejšej cesty, akú nám našla navigácia, čiže cez Rakúsko a Slovinsko. Ak idete v sobotu a išli by ste cez Slovinsko, pri Ľubľane sa priprav na zápchy.

babushkaem
29. júl 2024

presne tak ako píšu baby, zavisí kam ideš, my sme išli na makarsku a tiež sme išli cez maďarsko, ak ideš hore tak tak slovinsko

pink_lady
29. júl 2024

tento rok som sa dala cestou spat nahovorit na cestu cez HU a teda nikdy viac...Pre mna je konfortnejsia cesta cez AT-SLO, aj ked drahsia. Chodime dole na Makarsku...

babushkaem
29. júl 2024

@pink_lady by ma zaujímalo prečo nie, lebo my sme isli teraz pred 2 týždnami, skoro celé maĎarsko sme isli po dialnici alebo rýchlostnej ceste, na makarskej sme boli za nejakých 8 - 9 hod. Trochu sme mali zápchu v Zagrebe, ale inak nič zlé

btus
29. júl 2024

@babushkaem z BA nemá dialnicu po Goričan. Ak idete od Komárna alebo z okolia BB, KE, tak sa ide dialnicou.

babushkaem
29. júl 2024

@btus ja som z okolia BA, v petrzalke sme isli na dialnicu az po gyor, akoze ved to je jedno, nas tak naviedla navigacia, mna len zaujimalo prečo nie, ja sa nehádam 🙂

pink_lady
29. júl 2024

@babushkaem odkial chodite? Od nas trva cesta podla navigacie 9,30-10h a teda vzdy to rvalo cisteho casu jazdy viac, striktne dodrzujeme rychlost aj obmedzenia - napr znizenu rychlost kvoli vetru 😉 Cez HU sme chodili aj v minulosti, aj ked rychlostna este nebola, aj po dialnici - mozno sme sli len v blby cas ale brutalne mnozstvo kamiionov a prebiehali sa, bolo to v noci, som kazdu chvilu cakala ze nas niektorý zramuje...a ked sme sli mimo dialncie tak z tych zakrut mi bolo zleee....Ta AT dialnica (poslednych 5r sme chodili tadial) mi pride kus bezpecnejsia ...Mozno v Rakusku su vyssie pokuty za obiehanie kamionov a rychlost, neviem 😎😂

btus
29. júl 2024

@babushkaem jaj, tak to áno

tetapetra
29. júl 2024

@bera123 my roky chodíme smer Maďarsko, maličký prechod cez Slovinsko a Chorvátsko. Keď sme chodili do Crikvenice trvalo to cca 5hodin. Teraz ideme sme Šibenik ten je tak na 8 hodin

bera123
autor
29. júl 2024

Ideme na rabac a planujeme ist tak o 4-5 rano

luccija
29. júl 2024

@bera123 tak to by som určite išla cez AT

babushkaem
29. júl 2024

@pink_lady Miloslavov..

h2
29. júl 2024

@babushkaem Aj ja som z Miloslavova 😃 , ako som už písala minulý týždeň sme boli na Istrii (okolie mesta Poreč), išli sme tam aj späť cez AT a SLO.

babushkaem
29. júl 2024

@h2 no my Omiš a Maďarsko :D ale napríklad sme išli minulý rok do crikvenice a tiež sme išli cez Maďarsko, to sme išli podľa navi, tam sme boli za 5-6 hodín cca

btus
29. júl 2024

@babushkaem nám Omiš vychádza cca 10 hod ( stredné Slovensko 🙂 )

btus
29. júl 2024

@bera123 Rabac - jednoznačne cez Slovinsko