Cesta Bratislava - Istria autom

15. aug 2024

Ludkovia prosim viete mi poradit, kolko stoji cesta autom z BA na Istriu, napr Porec a cesta BA-Split? Ziadne zachadzky, staci mi vediet cca s cim pocitat. Dakujem

maranco
15. aug 2024

V mapách vyhľadáš trasu, tak zistíš koľko je to km.
Pozrieš priemernú spotrebu auta, tak vypočítaš koľko je to litrov paliva.
Pozrieš ceny pohonných hmôt tak vypočítaš koľko stojí cesta.

Nezabudni pripočítať mýtne poplatky.
Týmto spôsobom si spočítaš akúkoľvek trasu.

alkoholik
15. aug 2024

33€

h2
15. aug 2024

@alkoholik ?!🤔

teki1
15. aug 2024

@alkoholik Čo? Balím a prídeme s celou rodinou,odvezieš nás? Dúfam že máš aspoň 8 miestne 😉 To sa oplatí.😁

alkoholik
15. aug 2024

@teki1 to bolo prve cislo co ma napadlo...😂😂
Kedze otazka bola polozena tak ako bola polozena...
Kedze zakladnu info nemame akym autom.
Moje papa 10l zenine 3.8l alebo elektro autom?
Ludia vy neviete pouzivat google mapy pre boha???
Odpoved skorej ako napisem tuto otazku.
Spotreba na 100km x dlza cesty. + Dlzka dovolenky, aku dialnicnu treba. Ci cez madarsko alebo slovinsko

h2
15. aug 2024

@alkoholik Veď keď nevieš odpovedať, tak sa nezapájaj. Skús odolať tomu nutkaniu napísať za každú cenu komentár.

alkoholik
15. aug 2024

@h2 a co tak sa pozriet nato opacne? Odolat nutkaniu napisat taku otazku bez informacii? To ako keby ste v skole mali priklad bez zadania. Ako ho vypocitate?

h2
15. aug 2024

@alkoholik Autorka nechce presný výpočet. Pýta sa približne ľudí, ktorí touto trasou išli. Nechce to presne na cent.

yosi
15. aug 2024

Pred rokom sme boli autom v Rijeke. No poviem ti, že rátaj s tým, že možno 1/3 rozpočtu na cestu pôjde na diaľničné známky. V Maďarsku 10 dňová za nejakých 15, to je v pohode, ale Chorvátsko má strašne drahé mýto. Pri každej bráne necháš do 10€

yosi
15. aug 2024

@alkoholik Je to modré auto. Trasa vedie zo Slovenska smerom na juh do Chorvátska. Zdržia sa tak akurát, možno dlhšie alebo aj nie. Stačí ti to na výpočet?

klip0
15. aug 2024

Pýtaš sa na diaľničné poplatky? Cca 50€
Ak sa pýtaš na cenu benzínu/nafty tak to musíš sama vedieť akú máš spotrebu

alkoholik
15. aug 2024

@yosi Ano to mi staci takze to bude tym padom 33.33€

autor
15. aug 2024

palivo si vyratam, skor mi islo o dialnicne poplatky a teda nezmyselne som cakala odpoved typu: isli sme cez at/slo a vyslo nas to xy € za poplatky.

klip0
15. aug 2024

Tak ale aj cena diaľničnej známky je otázka pár sekúnd googlenia, rýchlejšie ako založiť fórum.
Tak potom chap prečo ľudia reagovali ako reagovali.
Ja som ti napísala. 50 cca

letfenixa
15. aug 2024

@klip0 presne, ceny diaľnic sa dajú vygooglit bez problémov.

yosi
15. aug 2024

V Chorvátsku majú systém mýtnych brán ako v Poľsku. Na každej zaplatíš niečo. Celkovo som zaplatil niečo do 40€ keď som šiel cez Maďarsko do Rijeky. 2 brány tam a 2 späť

autor
15. aug 2024

@yosi Aha tak to je fajn, dakujem za info

h2
15. aug 2024

Autorka, ak ti ide o diaľničné poplatky, tak pred mesiacom sme išli od BA do Poreče, cez AT a SLO. Diaľničná 10 dňová v AT 11,50€, v SLO sme museli mať mesačnú, lebo potom majú už len 7 dňovú, tá nám bola málo. Čiže mesačná 32€. V Chorvátsku sme už išli po diaľnici málo, platili sme nejak okolo 3-4€ na jednu cestu (čiže dokopy tam a späť cca 7€).

autor
16. aug 2024

@h2 jej dakujem, nam staci SLO aj ta tyzdenna (20€ teraz), ale HR som myslela, ze bude viac, super ☺️

h2
16. aug 2024

Tým, že sme išli cez Slovinsko a cez hranicu sme prechádzali na severe Istrie, tak odtiaľ je to už naozaj len kúsok. Išli sme podľa navigácie Waze.

autor
16. aug 2024

@h2 super, asi tiez pojdeme takto. Dakujem za odpoved