Cena zmeny letu cez Ryanair

sabinami
20. sep 2020

Zdravím, je tu niekto kto si menil už zakúpený let na iný dátum cez spoločnosť Ryanair ? Koľko si účtujú za zmenu letu ? Ďakujem

luulinkaa
20. sep 2020

Rozdiel medzi pôvodnou a aktuálnou cenou, neviem ci je tam k tomu aj nejaký poplatok. Véd skus si to online urobiť a hneď tam budeš mat cenu, keď to nepotvrdila a ne doplatia zmena sa nevykona😉

sissy27
21. sep 2020

@luulinkaa nie je to len rozdiel medzi cenami letov, tieto veci má ryanair štandardne vysoko spoplatnené.
@sabinami cenník nájdeš na ich stránke. Ale potom ešte záleží, kedy si kupovala letenku, koľko zostáva do odletu. Ak si letenku kupovala júl/august 2020 tak ju vieš bezplatne zmeniť najneskôr týždeň pred plánovaným odletom bezplatne. To mali akciu kvôli korone, inak sú poplatky dosť vysoké a väčšinou sa viac oplatí kúpiť novú letenku než platiť zmenu.

emuska72
21. sep 2020

@sabinami radšej kúpiť novu letenku. Ja som si raz chcela zmeniť let a vyšlo by to oveľa drahšie jak cena celej letenky 🙂 plus som tam musela volať lebo online sa to spraviť nedalo a na ich online chat som čakala neskutočne dlho a oni si ešte aj účtujú za volanie (pri ktorom sa čaká neskutočne dlho kým Vás prepoja).
No skúsiť, skúste. Keď sa prihlásite do svojho účtu a kliknete na manage booking 🙂

sabinami
autor
22. sep 2020

@sissy27 ďakujem za odpovede 🙂 skúšala som teda ešte hľadať aj možnosť stornovať let no nejak tam nič take nevidím neviete či majú takú možnosť ? 😫 nemám komu letenku posunut

emuska72
22. sep 2020

@sabinami na to sa vykašlite. Proste Vám letenka prepadne. Mne prepadlo minimálne 20 už

sissy27
22. sep 2020

@sabinami storno ani prepis letenky sa neoplatí.
Ale ešte raz sa spýtam - kedy si kupovala letenky?
Ešte je stále šanca, že ti let zrušia alebo presunú, vtedy ti vrátia peniaze.

sabinami
autor
23. sep 2020

@sissy27 letenku som kupovala presne pred týždňom, už mi jednu zrušili tak som sa hnala hneď kupit druhu lebo cena rýchlo stúpala 🤪 potom som kúpila ďalšiu na let o 10 dni neskôr z rodinných dôvodov no nakoniec som ju vôbec nemusela kupit alesplasila som sa lebo cena šla rýchlo hore 😅 nevadí, našťastie to neboli nejake extra drahé letenky no predsa, skúšam nájsť možnosť nejakého vrátenia 🙂 v každom prípade ďakujem za odpovede a info ❤️

kacusik69
23. sep 2020

na bookingy urobene v obdobi september-november a na toto obdobie, je mozna bezplatna zmena letenky/datumu/destinacie (pre tu istu osobu) az na lety do konca marca buduceho roku, s tym ze sa plati len rozdiel ceny letenky... ak sa let zrusi zo strany dopravcu, peniaze vam vratia - treba poziadat... (zamestnanec letiska) - ak let zrusite sami, ziadna nahrada nie je

sissy27
23. sep 2020

@sabinami aj na september a október by mala platiť "akcia". že si ju môžeš zadarmo prebookovať, ale musí to byť skôr ako týždeň pred plánovaným odletom.