Čaká ma prvý let lietadlom

blackberrymt
6. júl 2024

Ahojte, čaká ma môj prvý let lietadlom, idem pracovne do Nemecka, môj plán bol ísť autom ale šéf už zaplatil letenky. Priznám sa že mám veľký strach z lietania, všetky dovolenky boli vždy autom a teraz mám letieť prvý krát a ešte aj sama. Nejaké rady a tipy ako to zvládnuť bez stresu?

enya00
6. júl 2024

@blackberrymt stiahni si nejaky film, daj sluchadla a pozeraj

gemerka17
6. júl 2024

@blackberrymt volne dostupné lieky na upokojenie, persen alebo gujacuran

beata_k
6. júl 2024

@blackberrymt Vzlet a pristatie su trochu neprijemne. Ale trvaju len chvilu. Mne pomaha nieco urputne citat a plne sa sustredit na text. Ak ma pamat neklame, tak let Michov-Vieden trval hodinu. To das. 💪

ivka225
6. júl 2024

Pozri sa na www.flightradar24.com a zapoj logické uvažovanie 🙂

sevrin
6. júl 2024

Lietadlom úplne v pohode. A to sme sa pri pristávaní ešte dostali aj do turbulencie.

markusrasford
6. júl 2024

@blackberrymt nemáš sa čoho obávať. Na cestách je oveľa viac nehôd ako vo vzduchu. A do Nemecka je let 2 hodiny ani sa nenazdaš a budeš vystupovať

marca12
6. júl 2024

Tento rok aj ja letim prvy krat. Mam klaustrofobiu,no rozhodla som sa,ze to musim zvladnut. Pustim si oblubenu hudbu,mam naucene techniky zvladania paniky,tak verim,ze to dam. Na mna ked ide panika z uzkych priestorov, pomaha mi pocitat. Ak si veriaca mozes sa modlit. Dookola pocitaj alebo sa modli,cokolvek,co odvedie mysel od inych myslienok. Budes sa sustredit len na to pocitanie. Zvladla som tak MRI,tak musim zvladnut aj let.

miskamisiq
6. júl 2024

@blackberrymt Ja som mala tiež obrovský strach z lietania. S manželom sme chodili na dovolenky len autobusovou dopravou (Bulharsko, Chorvátsko, Čierna hora). Môj prvý let bol 7 hodinovy na opačnú stranu zemegule, cez oceán. Posledný mesiac som ani nespavala. Bolo to úžasné, vzlet paráda. Odvtedy už len lietam a nebojím sa. Rešpekt však mám.

mojemenonikto
6. júl 2024

@blackberrymt Pozorne si prečítaj na stránkach leteckej spoločnosti, čo si môžeš zobrať do batožiny do kabíny a čo nie. Sú tam obmedzenia na ostré predmety a tekutiny, alebo potraviny. Takže pozor na drogériu, nápoje a podobne. Ak máš zarezervovanú podpalubnú batožinu, tak si to nabaľ tam. Pri komerčných letoch už v súčasnosti prebieha elektronický check-in, tak si stiahni aplikáciu aeroliniek, cez ktoré letíš, urob si tam účet a tam si nahoď aj číslo leteniek. Nájdeš tam aj kopec ďalších užítočných informácií, napríklad z ktorého gate to odlieta a podobne. Na letisko prídi radšej s dvojhodinovým predstihom, aby si si to stihla všetko obehať a nebola v strese. Hneď ako si vybavíš batožinu, prejdi bezpečnostnou kontrolou. Nemusíš sa obávať, ak niečo nevieš, tak sa pýtaj. Letiská sú dobre zorganizované, sú tam vývesky, informácie, pri troche snahy sa tam dobre dokážeš orientovať aj keď si tam prvý raz. Nemusíš sa báť, že by si nastúpila do iného lietadla, posádka si kontroluje kto nastupuje. V samotnom lietadle sa uvoľni, neboj sa, ešte sa nestalo, že by sa nejaké lietadlo nevrátilo na zem 😉 Lietanie je oveľa bezpečnejšie ako ktorýkoľvek iný typ prepravy. Ak náhodou natrafíš na turbulencie, tak žiadnu paniku, to je rovnaké ako by si na ceste mala nerovnosti. Uži si let, je to zábava 😀

vkatush
6. júl 2024

Moja mama, keď mala ísť prvýkrát, veľmi sa bála.
Povedala som jej, že horšie ide autobus po slovenských rozbitých cestách, turbulencie sú nič. A naozaj, nič to nebolo. Ešte ten rok si kúpila ďalšie 3 letenky 😂

Pri vzlietnutí/pristávaní môžeš mať kus blbý pocit kvôli zmene tlaku, tuším odporúčajú žuvačku mať vtedy. A inak len nejaké slúchadlá alebo knihu na cestu, nech sa nenudíš. Fakt to nič nie je 😊

purple_wolf
8. júl 2024

je to akoby si isla autom akurat na zaciatku a konci ta to potrasie akoby si isla cez dobre stare a vybuchane zeleznicne priecestie ... akurat sa modli aby tomuto autu nedoslo palivo 🤣🤣🤣