Bulharsko - Slnečné pobrežie

kajuska333
30. júl 2018

Ahojte, nemáte tohoročné skúsenosti s dovolenkou v Bulharsku - Slnečné pobrežie. Neboli sme tam 10 rokov. Ďakujem!

darling16
30. júl 2018

My sme tam boli tento rok začiatkom júla. Chystáme sa ešte v auguste. Odporúčam, pretože čo sa Bulharska týka, tak asi na Slnečnom som videla najčistejšie pláže.

3009
30. júl 2018

My sme boli minulý rok a bolo super. Ono zasa závisí aký máš hotel ale čo sa týka prostredia, pláže a zábavy super. My sme boli s dvomi deťmi.

kajuska333
autor
30. júl 2018

aké sú tam ceny, vôbec sa neviem orientovať.

3009
31. júl 2018

V obchodoch kde sú potraviny, tak ceny ako v SR alebo trošičku nižšie u niektorých potravín a v reštauráciách tak isto ako v SR - závisí od lokality, či priamo pri pláži alebo niekde ďalej, ale veľké rozdiely nie sú.

darling16
31. júl 2018

My sme boli tento rok a v potravinách sú ceny o niečo nižšie (napríklad vody a minerálky lacné, ale alkohol, dezerty ako Merci a pod. to si drží svoju cenu aj tam). V reštauráciách sú ceny podstatne nižšie (samozrejme, nie na pláži, tam je to asi rovnaké ako u nás), ale my sme zvykli jesť aj v tých stánkoch, skúšali sme čo sa dalo a väčší kúsok pizze tam stojí v prepočte cca 1-2eur, čo je oveľa menej ako u nás. Medzi kávami je to celkom anarchia. Niekde majú super talianske espresso za 0,80 centov (cca 1,50LV), ak si sadneš do hotelovej kaviarne, tak dáš na kávu aj 2,50eura (5LV). V automatoch, ktoré sú na ulici na každom kroku, stojí káva od 0,20-0,50LV. :D
Slnečné sa vyznačuje aj super stánkami s tureckým tovarom, ale aj s balkánskymi špecialitami (korenie, med, ružové vínko), dá sa tam nakúpiť fakt super veľa pekného oblečenia, suvenírov a pod... A odporúčam aj ružovú kozmetiku (ružová voda, šampon, kondicionér, miceral na pleť, krémy...- podľa toho čo používaš), majú veľmi dobré ceny a aj sú kvalitné. Oni tam z tej ruže robia fakt všetko. 🙂
Ak potrebuješ ešte niečo, pokojne sa pýtaj,.

felicita2
2. aug 2018

Ak možem k téme položiť otázku - ktorú cestovku ( najlepšie KE )a ktorý hotel odporúčate? Nie všetky majú rodinné izby , alebo možnosť 2 prístelky. A v Bulharsku nie je vacsie riziko u detí - hnačky...nemali ste s tym u deti problem? ďakujem

bibiankaka
2. aug 2018

my sme tam boli cca 15.07. - len na prechadzke - bývali sme v inej oblasti a teda... ja by som tam nesla, more sice ciste, ale tých ludiiiiiiiii ...... tam sa nedalo pohnut , hlava na hlave slnecnik na slnecniku

martinella1
2. aug 2018

@felicita2 cestovku neviem odporucit, skus mrknut recenzie, no co sa tyka hnaciek, myslim, ze sa nemusis obavat. Boli sme uz dvakrat a dvakrat v pohode, akurat vodu sme kupovali len balenu. Ale pre istotu a pokoj v dusi isto vezmi aj nejake lieky, ja pri ceste s detmi balim celu lekarnicku.

felicita2
3. aug 2018

@martinella1 Dakujem, ano lekarnicka je samozrejmosť na cesty. Len som pocula od znamych, že aj ovocie v reštauracii ,alebo aj co si kupite tam ak nie je dobre umyte , resp. umyte vodou z vodovodu može sposobiť problemy....

martinella1
3. aug 2018

@felicita2 my sme sa v tomto neobmedzovali a klop klop, nic nebolo. Dokonca sme aj na trhu kupili ovocie a v pohode, predavali v takych kelimkoch, namixovane, vraj umyte...ale dobre bolo

kajuska333
autor
3. aug 2018

@darling16 ahoj, prosím ťa nevieš ceny za požičanie slnečníka?

darling16
8. aug 2018

@kajuska333 slnečníky sa pohybujú tak od 3LV, ale to záleží od pláže. Na tých lepších plážach je to aj viac, ale čo som videla, tak si ľudia kupovali svoje slnečníky, pretože ak si každý deň na pláži, ale fakt každý deň, tak ťa to vyjde lacnejšie. Potom ho tam môžeš niekomu darovať. 🙂

darling16
8. aug 2018

@felicita2
cestovka - neodporúčam malé miestne cestovky, nemáš tam taký servis ako v týchto väčších, ktoré majú vybudované nejaké meno a majú veľa pobočiek. Taktiež neodporúčam tie cestovky, ktoré ponúkajú len jednu destináciu. My sme minulý rok išli cez Kartago, oni majú dcérsku spoločnosť aj v CZ (Exim) , takže keď niečo bolo treba, poslali nám človeka odtiaľ. Tento rok sme išlo cez Verne a bolo to predovšetkým oveľa lacnejšie (oproti minulému roku a o 200 eur na človeka), prepočítavali sme to aj tento rok s aktuálnymi ponukami a zistili sme, že cez slovenské cestovky sa neoplatí ísť. Pozrite verne, oni majú ponuky aj z rakúskych cestoviek, čo je úplne iná cenová ponuka za oveľa lepšie služby. Len letíte z Viedne. Na letisko sa ale v pohode dostanete z BA napr. RegioJetom, ktorý stojí úplne pred letiskovou halou.

hotel - ťažko povedať, ktorý je dobrý a ktorý nie. V cestovke ti aj tak nedajú hotel, ktorý ty chceš. Treba popozerať ponuku. Ak Vás niektorá zaujme, treba začať hľadať na nete recenzie na hotel. Čo som sa ja stretla, izby v BG boli vždy oveľa väčšie v pomere k našim slovenským hotelom.

hnačky a voda - nie sme v Egypte, tu fakt nehrozí nič také, max. ti nemusí dobre sadnúť strava, ak máš rada morské plody, vyprážané jedlá a podobne, ale to sa ti môže stať aj na SVK. Ovocie umyté vodou z vodovodu je ten najmenší problém. Nepočula som o nejakých extra žalúdočných problémoch v Bulharsku, ale tiež sme pili kupovanú vodu, ale zároveň sme neriešili, či bolo ovocie umývané vodou z vodovodu.

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninaanina
30. mar 2023
nc
3. jún 2024

Dobrý deň, chcem sa spýtať bol niekto v hoteli Asteria Sunny beach na slnečnom pobreží? Vie mi niekto povedať ako tam bolo ? Dakujem za odpoveď