Booking - platba vopred

daniela2202
22. apr 2024

Žienky, platíte dovolenku cez booking vopred, kartou? Mali ste niekedy problém s vrátením peňazí? Ďakujem za reálne odpovede.

nyusika
22. apr 2024

vzdy platim doperdu minimalne zalohu.
riadim sa tym, ake su podmienky na storno

melanta
22. apr 2024

@daniela2202 áno, veľa krát som platila vopred, je to bežné. Problémy s vrátením peňazí? Tak ak nie je možnosť storna, tak peniaze naspäť nedostaneš. Veď platbou s tými podmienkami súhlasíš. Potrebné je prečítať si podmienky daného ubytovania a nimi sa riadiť. Niekde nechdú kartu vôbec, niekde chcú kartu, ale nestiahnu ti pri rezervácii nič, stiahnu až keď prídeš alebo ak stornuješ po stanovenom termíne. Niekde platíš vopred zálohu, niekde plnú sumu. Niekde môžeš bezplatne stornovať napríklad týždeň pred pobytom, vtedy ti vrátia všetko, niekde nie je možnosť storna, čiže ak neprídeš, nedostaneš nič naspäť. Treba čítať pri každom zariadení poriadne.

mircalla
22. apr 2024

@daniela2202 Skoro nikdy si nevyberiem take ubytko, ze platim cast ci vsetko pri rezervacii, ala mala som uz take. Vacsinou mam take, co sa plati par dni resp. mesiac pred nastupom. Treba citat podmienky, niektori to maju ze platba nevratna, tak je nevratna. Raz som chcela vratit nakolko fical covid prave, umoznili mi to o rok presunut, vratit nechceli. Zrovna to bola rezervacia pred pandemiou a platila som 30% zalohu pri rezervacii. Ale cez booking chodim casto a nikdy nebol problem s nicim
Teraz mam rezerovovana Portugalsko, platba sa mi stiahne az koncom juna. Pozor inak ci mas dost limit na online transakcie, ak nie, treba ho cez IB zvysit.

nikoletta1712
22. apr 2024

@daniela2202 Vždy si cez Booking objednávam a vyhľadávam hotely, kde sú platby možné priamo v hoteli alebo bezplatné zrušenie rezervácie tri/štyri dni pred…

sense
22. apr 2024

Záleží aké sú podmienky, my vždy radšej vyberieme drahší variantu ale s možnosťou storna.

mircalla
22. apr 2024

Ale ak uz daco booknes a aj realne zaplatis (ci uz hned alebo neskor), tak ti to nevratia
Takisto ak sa nedostavis do hotela ci penzionu a este si neplatila (platba priamo tam), platba sa ti stiahne aj tak

daniela2202
autor
22. apr 2024

@nikoletta1712 aj my..... kurňa, keď teraz sme pri sakra dobrej ponuke a môj nechce zadať kartu a ani nič platiť dopredu ...😂😂😂

mircalla
22. apr 2024

@daniela2202 Vsak zadaj svoju....aky problem?

nikoletta1712
22. apr 2024

@daniela2202 Ako žena verím, že použiješ všetko pre to, aby tú kartu nakoniec zadal😅…Máš to v rukách😉

nyusika
22. apr 2024

@mircalla niekedy vrátia - záleží, aké majú storno podmienky