Bibione

kepassa
11. jún 2023

Dobry den. Chystame sa do Bibione. Neviete mi poradit ako je tam s tym lunaparkom. Nevygooglila som si nejako nic konkretne. Plati sa tam pri vstupe nejake vstupne na osobu, prip.rodinne vstupne alebo za jednotlive atrakcie? Oplati sa?
Je tam vela meduz? Po minule roky ci boli....pripadne co odporucate v blizkosti (Benatky aj zoo sme uz videli)
Dakujem 💜

zuz987123
11. jún 2023

@kepassa lunapark bol malinký. Platí sa za atrakcie zvlášť. Medúz veľa nebolo. Výlet žiaľ neporadím.

sense
11. jún 2023

Platia sa zvlast, na ich stranke mavaju casto zlavove kupon. Plus akcie. Ci su aj v sezone olatne to neviem

majasimon
11. jún 2023

V rôznych reklamných letákoch pri ubytovaní sú rôzne zľavy na lunapark. Výlet do Terstu, pekné prístavné mesto, prípadne výlet do mestečka Palmanova - postavené do tvaru 9 cipej hviezdy

masinka
11. jún 2023

Zlavove kupony do lanaparku sa daju stiahnut tu http://www.lunaparkadriatico.com/page.php?8
jedna jazda na kolotoci stoji cca 4-6 E, kupony platia v pondelok, stredu a piatok, bud je zlava 50 % alebo su dva listky za cenu jedneho.

83jaja
11. jún 2023

@kepassa lunapark je super, platí sa každá atrakcia zvlášť …boli sme blizko Bibione aj v zoo a aj v aquaparku..Bibione super, všetko nám vyhovovalo…ale?more katastrofa!spinave, hnusne, na každom kúsku meduza..niesme fajnovky, ale toto sa nedalo a preto už nikdy !!!🥲🥲🥲

kepassa
autor
11. jún 2023

Dakujem mamicky za tipy aj postrehy

@83jaja a to bolo kedy? No tak dufam, ze nebudeme musiet chodiť inde :(

83jaja
11. jún 2023

@kepassa boli sme minuly rok😰my sme chodili sa kupat do aquaparku, v mori sa nám podarilo 2x, ale ako vravím samé riasy, kalné, meduza na každom kúsku😰veľmi sme boli nešťastní, pretože všetko ostatne tam bolo mega super

masinka
11. jún 2023

@kepassa boli sme v Bibione uz cca 20 x. More je ciste, ma aj modru vlajku za cistotu. Akurat je mutne, kedze dno je pieskove a piesok sa viri, takze nikdy nie je take krasne priezracne ako v Chorvatsku. Riasy a meduzy povyhadzuje na breh ked je burka, velke vlny, potom je aj ta voda este mutnejsia.

mircalla
11. jún 2023

Meduz bolo dost. Mne sa tam nepacilo, velmi nepekne stredisko (taky socikovsky styl) a skarede mutne more. Za mna tato oblast Severny Jadran na Talianskej strane je uplne to najhorsie, co Taliansko ponuka.

83jaja
11. jún 2023

@masinka Bibione ma modru vlajku za pláž, nie more..pláž krasna..ale nesúhlasím,že keďže je piesočnaté tak je špinavšia, pretože boli sme v Bulharsku a tam more krasne proti tomuto

midka
11. jún 2023

@83jaja
@mircalla no my sme dali sever Talianska si uz 15x rozne strediska,, otazka je co mate na mysli pod pojmom kalne more,,,, je jasne, ze podklad je jemny piesok, ktory sa viri s kazdou vlnou,, teda ano,,, podla toho je kalne,, jasne, ze ak by tam boli sutre ako v Chorvatsku,, s nimi nepohne ziadna vlna, teda more sa nekali... my sem chodime s tym vedomim, ze ano,, piesok mame aj za usami,,, pre nas vsak vzdy lepsie, ,, ako kamene v Chorvatsku,,, cim jemnejsi piesok,, tym je more schopnejsie sa viac zakalit,,, ale s tym musis predsa pocitat,,, ,,, co sa tyka Lunaparku, je celkom blizko par minut od obchodnej zony,, atrakcii je dost pre velkych aj malych,,, samozrejme kazde sa plati zvlast...

midka
11. jún 2023

@mircalla Bibione ti pride pride socikovske? prosim ta v com,, napis mi......

saxana000
11. jún 2023

Baby aj Aquasplash este funguje?

mircalla
11. jún 2023

@midka Za mna jednodznacne najkalnejsie more vobec zo vsetkych. Precestovala som 50 statov a videla moria na 4 kontinentoch, takze viem, ze piesok neznamena ze je kalne. Toto kalne bolo, hnedo-cervene, po modrej farbe ani stopy.

Opytam sa inak - videla si zvysok Talianska? V com socikovske? Najme tie hotely, restiky akoby zaseknute v 80tych rokoch. Vobec to nema typicky taliansky smrnc. Bola som tyzden v Caorle, to este uslo. Nasledne Lignano, Bibione a Lido ale vsade len 1-2 noci, pouzivali sme to uz len ako prestupnu stanicu na prenocovanie do inych casti Talianska. Samozrejme Benatky su o inom, ale tento severny Jardan ma neberie.

mamina7070
11. jún 2023

vylet na muslovy ostrov ide sa lodoubz lignana z pristavu
a gulliverlandia

mircalla
11. jún 2023

@midka A k tym atrakciam sa este vyjadrim - akoze x vseliekych herni s automatmi ci atrakciami na zetony, nic ine som tam nevidela. Boli sme v nejakom akvariu uz neviem kde, a Lunapark v Lignano celkom usiel. Ale pre mna to nema ziadnu atmosferu praveho Talianska

tinka8512
11. jún 2023

V Bibione sme boli 2x, prvy krat sme vychytili obdobie ze strasne vela meduz, deti potom uz vobec nechceli do vody a druhy krat zas riasy, to bolo hrozne, kupali sme sa cely cas v bazene hotela. Inak voda bola vzdy prijemne tepla, nie ako v CH. Mesto pre nas ic extra,an ten lunapark.
BOli sme aj v Rimini a tam sa nam pacilo ovela viac, tento rok tiez ideme do Rimini radsej.

sorciera24
11. jún 2023

my chodime 12 rokov (s prestavkami) vedla do Lignana.....mame to tam radi a deti stale pytaju, hoci su uz aj velke....nam sa paci tam vecerna atmoska, ruch, ihriska,.....more je ciste, ano kalne, ale ciste a teple.....meduzy sme nikdy nemali ( chodime v juli)...viem, ze minuly rok boli premnozene a bolo ich vela...najma Bibione, Lido di Jesolo....a my hned vedla v Lignano bez meduz (je to polostrov a nam vzdy vraveli, ze mraky aj prip. meduzy odtial vzdy skor odplavi...)
ja som teda videla aj juh Talianska, kde sice ulicky maju svoju atmosku,a le ten neskutovny bordel, smeti...toto na severe nenajdes (praveze sever je v tomto kulturnejsi a blizsi Nemcom), juh ma krasne zakutia, vyhaldy, pláže....ale staci sa premiestnovat a len z vlaku vidno tu chudobu a spinu:/ ....s detmi radsej sever ( za nas)

mircalla
11. jún 2023

@sorciera24 Ked uz sever, tak zapadne pobrezie (Spezia, Liguria), nie vychodne. Pripadne Toskansko, z juhu Sardinia. Uplne iny level

sorciera24
11. jún 2023

@mircalla porovnavas neporovnatelne....kazde ma nieco ine.....( ja len, že rozhodne to nie je to najskardsie, co IT ponuka.....)

midka
11. jún 2023

@mircalla pozri, no nikto netvrdi, ze more v Bibi, ci v inych castiach je modre,, je celkom naivne to ocakavat....to je jasne,,, ,,ja som nedala 50 statov ako ty,,,dali sme sever,, vychodne pobrezie aj zapadne podbrezie Talianska,, a more je viac menej vo svojej podstate vsade rovnake... co sa tyka atrakcii v Lunaparku ano su 100% na zetony,, kolotoce vsetkeho druhu,,myslim, ze tam ani vobec nejde o nejaky Taliansky raz....a nabytok,, socikovsky by som zrovna netrvrdila, kedze ako taky soc. rezim si Tal. nezazilo, v takej podobe, ako ho pozname my,, ale ano ak si vyberiies take ubytko ,, ktore ma urcite roky za sebou,, a neinvestuje sa do renovacie,, tak ano,, zub casu citit ako vsade, musis si vyberat nove app. resp, ktore presli akt. renovaciou,,,,

natal
11. jún 2023

@83jaja kedy ste tam boli, ktory mesiac? Ideme teraz v juli. Ma porazi ked tam budu meduzy. S tym som nepocitala. Nikdy som nezazila meduzy v IT. A ani spinave more.

mircalla
11. jún 2023

@midka More je vsade rovnake? Napriklad daco zo zapadneho pobrezia. Rovnake to more rozhodne nebolo. Tiez piesok. Boli sme tam x krat v roznych strediskach a porovnanat to sa neda. K tym hotelom - je to cele strasne zastarale. Socikovske som pouzia ironicky v zmysle zastarale

mircalla
11. jún 2023

@midka Toto je pre mna ozaj Taliansko - tiez zapadne pobrezie. Tak kazdy ma rad nieco ine, mne tam najviac vadilo to mutne more. Uznavam, plaz ok - cista, siroka, jemny piesok. Tam niet co vyktnut, ale mala som pocit ze sa kupem v bahne

83jaja
11. jún 2023

@natal v polovičke jula😰snáď to bolo minuly rok vynimka a budete mat pekne, ale my to už riskovať nechceme..moje deti sa kúpu v jazerách, ozaj niesme fajnovky, ale to čo tam bolo minuly rok bol extrem

midka
11. jún 2023

@mircalla toto je ake stredisko? to su tvoje foto?

mircalla
11. jún 2023

@midka To jo Varigotti a Monterosso al Mare, to druhe ma ale kamene, Na zapadnom pobrezi je to taky mix, su aj pieskove

masinka
11. jún 2023

@kepassa ak uz mas Bibione na leto objednane, tak to tu radsej uz dalej necitaj, lebo ti celu dovolenku dopredu znechutia ☹
ak by si potrebovala najaktualnejsie info, s kopou dobrych tipov, pozri na FB skupinu s nazvom Bibione SK Skupina https://www.facebook.com/groups/953113718181938

marca12
11. jún 2023

@mircalla neviem,preco sa tak bijes za svoj nazor. Ano juh je krajší aj to more ma lepsiu farbu. Ale sever je dostupny pre kazdeho. Je to blizko autom,pomerne dobre ubytovanie. My chodime do Caorle,ubytovanie mame vzdy pekne,moderne. Da sa tam vybrat. Lietat nechcem a autom ist vyse 10hodin tiez nie,cize pre mna je sever Talianska idealny. Bibione sa mi sice nepaci,chyba mi tam historia. Ale je to kazdeho vec,kde sa mu paci. Mne uplne postacuje aj zakalene more. Hlavne,ze je slane 😂

kepassa
autor
11. jún 2023

@masinka dakujem 💜 ano uz je vyplatene
Uz sme boli v Lido di Jeselo a bolo velmi pekne, dobre. Meduza bola raz jedna, more uplne v pohode, prostredie aj vecerny zivot. Chcela som to znova tak...