Autobusové zájazdy s malými deťmi

kikina84
11. nov 2014

ahojte maminy..najdu sa tu nejake maminy,ktoré už absolvovali autobusové zájazdy so 4-6 ročnými deťmi? napr.Paríž,Rím,Bibione..a podobne..Chceli by sme ísť veľmi do Paríža s malou..len neviem či by mi toľko v buse vydržala..rozmýšlala som že by sme skúsili pohľadať nejaku cestovku,ktorá robí tieto zájazdy cez noc (teda aby sa väčšina cesty konala cez noc )..ale neviem si to dosť dobre predstaviť s krpcom celé...Kým sme nemali dcéru chodili sme s mužom často na autobusové zájazdy.španielsko,francúzsko,taliansko..a zvládli sme to v pohode..niekto sa cez noc aj zvalil do uličky a prespal to :D ..ale predsa deti sú deti..
Hodte mi sem prosím nejaké vaše zážitky,budem vdačná za info..Ďakujem 🙂

katarinamarkova
11. nov 2014

@kikina84 osobne si neviem predstavit cestovat s takym malym dietatom tak dlho busom....max. hodinku 🙂
vlastne s dvomi, ak dobre citam 4-6. autom je to ine, zastavis si kedy chces a kde chces na ako dlho chces.
....cikat, kakat,grckat....spat...asi sa autobus nebude riadit rezimom deti a deti rezimom sofera.
neber to, ako nie je to mozne - len ja by som to dobrovolne neabsolvovala 🙂

katulienkax
11. nov 2014

A co tak ist lietadlom sami bez cestovky nájsť dobre ubytko vhodne pre deti a sami si pochodit. Metrom sa všade dostanete nepotrebujete v Paríži cestovku, kúpte si dobrý bedeker a sami naplánujte a stále sa budete mocť deťom prispôsobiť co si s cestovnou neviem predstavit

jastemi
11. nov 2014

@kikina84 Ahoj, My sme toto leto boli v Chorvatsku autobusom. Dvojicky maju 4 roky a malicka mala 8 mesiacov. Cestovalo sa vacsinou v noci. Malicku sme mali vo vajicku sice jej trvalo kym sa ulozila na nocne spanie,lebo ona je zvyknuta spat na bruchu, trvalo jej to asi jeden a pol hodiny s prestavkami plakala ,nevedela zaspat,ale ked uz zaspala tak spala celu noc s prestávkou na mliecko, ale zvladla to nakoniec super. A dvojicky to zvladli najsuprovejsie , tim som zobrala karimatky a spali pod sedadlami. Mali sme so sebou aj nocnik, takze ked zavelili " pišať " tak nebol problem urobili co mali a zabalili sme nocnik do igelitky a pri najblyzsej zastavke vyprazdnili.Ked sa nudili , tak si hrali hry na tablete .(Snad ma tu neukamenujete , ze neboli v sedackach a celu cestu priputani) Na dalsi rok si to znova zopakujeme 🙂

abbey1
11. nov 2014

@kikina84 My sme práve Paríž absolvovali so staršou, keď mala čerstvých 5 rokov a bola úplne v pohode. Ale ak môžem poradiť, radšej naozaj zabookovať letenky, hotel a ísť na vlastnú päsť. Cez cestovku si musíš program prispôsobiť programu všetkých, čo je podľa mňa úplne nevyhovujúce, ak si chcete Paríž užiť s dcérkou. ten náš zájazd bol dar, tak sme ho absolvovali aj autobusom, ale inak chodíme už len lietadlom do Londýna, Paríža,...
Je to aj oveľa lacnejšie ako cez cestovku, pohodlnšie lietadlo a urobíte si super vlastný program. Metro je dostupné, stratiť sa nestratíte. Neváhaj.

prasiatko30
11. nov 2014

Lietadlom alebo vlastnym autom do pohody ale autobusom nikdy - mam sa strasne rada a som hrozne sebecka a nechcela by som stravit tolko casu v buse ani keby mi zajazd darovali a potom aj sucitin s ostatnymi spolucestujucimi. Nie a nie a nie

lucindao
12. nov 2014

Ja som bola v lete so 6 rocnym synom v chorvatsku auzobusom.a to sme cestovali 18 hodin cez den a v noci.a moj syn je dost zivy a zvladol to lepsie ako ja.kazde tri hodky boli prestavky.a uplne v pohode

ollski
12. nov 2014

@kikina84 my sme boli 2x s dcerkou na dovo v chorvatsku busom, 1x ked mala 2,5r...vtedy zvladla cestu absolutne na 1! ked mala 3,5r tiez....vela zalezi od dietatka....so synom by som si na take daco netrufla, chodime kazdy rok na dovo ale s nim uz len autom...vacsina zajazdov je naplanovana tak, aby sa slo prevazne v noci, nam sa prave ta cesta do chorv busom zdala az moc kratka :D vecer sme sli rano okolo pol 7 sme tam uz boli, kludne by sme sa viezli este dalej 😉 😉 mala to z nas 3 zvladala najlepsie

janka258
12. nov 2014

@kikina84 deti by to nejako zvládli,ale keby som si, teraz hovorím za seba, mala kúpiť taký zájazd a celú cestu počúvať vreskot detí, ktoré celý čas potichu isto nebudú, tak by ma asi šlaktrafil, pretože väčšina ľudí tam ide kvoli oddychu, keďže nezamestnaní oddýchnutí ľudia na taký zájazd nemajú a ty by si sa im teda o "relax" postarala . Takže pre mňa sú takéto výlety s malými deťmi, čo si z toho Paríža budú aj tak figu pamätať, vhodné na všetky druhy dopravy,len nie autobusovú. Prízvukujem,že nechcem vyvolať žiadnu hádku,len píšem svoj názor ako prípadná spolucestujúca 🙂

horana
12. nov 2014

Ako vidno na nazoroch predo mnou tie co to absolvovali vravia pohoda, tie co nie, tvrdia ze by nikdy 😀
Nuz, my tiez chodime vacsinou lietadlo/auto ale raz s nam stalo ze sme objavili tak vyhodnu ponuku zajazdu do Grecka busom, bolo to vyslovene dopnenie kapacity, takze to bolo temer zdarma, dokonca cesta spat az s dalsim turnusom a teda dalsi tyzden prakticky zdarma. Dovtedy som bola tiez taka ohrn-noska co si to nevedela predstavit, ale tak cena ma namlsala, umoznila by nam akoby dalsiu dovcu, tak sme to s malou dusickou vzali.
Mozem len potvrdit skusenosti nado mnou, deti absolutne bez problemov, ba dokonca, oni zvyknuti nie lietadlo to mali ako vitanu zmenu a kazdemu sa tym chvalili, akoby to bolo neviem ake terno. Prestavky boli casto a sofer v pohode zastavil aj mimo nich ked sa len niektoremu dietatu chcelo. My sme dosli mierne ohucani, ale nic strasne, predstavovala som si to horsie, decka akoby ani necestovali, hned do mora a fungovali uplne bez naznaku co i len mierneho diskonfortu. Nase mali vtedy cca 5 a 8r. ale bolo v buse viac deti prakticky od malych babetiek, cez skolkarov rozneho veku a vsetci to zvladli uplne v pohode.
Pravdupovediac ma to navandilo sledovat uz aj tieto ponuky, nie je na tom nic hrozne.

liebling98
12. nov 2014

@kikina84 deti zvládajú cestovanie dobre, o to by som sa nebála. Problém skôr vidím podobne ako @janka258 v spolucestujúcich. V lete na dovolenku k moru bežne cestujú rodiny s deťmi, takže ľudia sú pripravení,že tam deti budú a nebudú celý čas ticho sedieť. Ale s malým dieťaťom ísť na poznávačku (Londýn, Paríž) to je zložitejšie. Veková a osobnostná štruktúra spolucestujúcich je úplne iná, nikto nie je pripravený na malé deti. Treba sa tam držať stanoveného programu.
Skôr odporúčam letieť lietadlom po vlastnej osi, nájsť si hotel a urobiť si vlastný program, prispôsobený dieťaťu.

milan_branik
12. nov 2014

autobusom nie.......... bud autom alebo lietadlom............

nyusika
12. nov 2014

@jastemi a ostatni cestujuci to zvladli tiez v pohode ??

jastemi
12. nov 2014

@nyusika nepokojna bola este z vecera,nebol este "nocny klud " ,a potom sa stale niekto z cestujúcich chodil na nich pozerat ako krasne spia 🙂

kikina84
autor
4. apr 2015

@ollski a kde v chorvatsku ste boli ak sa smiem spytat? 🙂

tatianamt
4. apr 2015

Myslím, že deti by to mali zvládnuť bez problémov. Bibione nie je až tak ďaleko. Pracujem v cestovnej agentúre a bežne takto cestujú, dokonca aj s mladšími. Vždy by sa malo vyrážať buď buď večer alebo v noci. čiže na druhá deň okolo obeda ste tam. V prípade keby bol problém vodiči sú na takéto situácie zvyknutí, čiže bez problémov vám zastavia na hocijakom bezpečnom mieste. Bibione alebo Chorvátsko je ideálne svojou dĺžkou na cestovanie s malými deťmi. Hádam som poradila 🙂

ollski
4. apr 2015

@kikina84 1x sme boli na Istrii v Pule, 2x sme sa odvazili uz dalej 😉 sli sme na Hvar, bolo tam fakt nadherne!!

l3yla
4. apr 2015

Určite autobusom nie . Zabookujte letenky ,hotel a dá sa to zvládnuť i bez cestovky.A ešte aj lacnejšie. 😉

luciferkax
4. apr 2015

Zemepis mi veľa nehovorí, takže netuším, ako dlho trvá cesta.. ale minulý rok sme šli na dovolenku do CHorvátska autobusom. Na letenky sme peniaze nemali, ale dovču sme potrebovali. Cestovali sme okolo 16 hodín a aby nám nebolo málo s jedným, tak sme mali deti rovno dve, vo veku tri a šesť rokov. Cestu zvládli, bez akýchkoľvek problémov, bez zvracania, bez plaču, s radosťou, tešili sa , že idú k moru... Vopred sme ich varovali, že tam budú spať... okolo deviatej zaspali, vstali ráno o pol siedmej, to sme už boli skoro na mieste. Ja neľutujem... deti mali zážitok aj z cestovania

nelinka2009
6. apr 2015

Ja si tiež myslím že to deti krásne zvládnu... treba ich má to ale pripraviť vysvetliť.. chystám sa s dcérou takto riešiť výlety... napr legoland nemecko a tak.. skúste sa spýtať cestovky či tam budú vaše deti jedine... ak nie tak pohoda.. ak áno tak dôchodcovia môžu protestovať treba sa len obrnit a nie si tým pokaziť celú dovolenku je to len cesta.. my chidime ďaleko autom a malá ešte aj celý čas v autisedacke a v poho... držím palce a prajem krásnu dovolenku

alenanr
7. apr 2015

úplne bez problémov. http://autobusove-zajazdy.edovolenky.sk/
na to tie zájazdy sú.