Austrian - zvláštny check in

26. sep 2023

Robila som dnes check in na stranke Austrian Airlines. Vybrala som osoby, preklikala som sa procesom a vygenerovalo mi boarding pass. Nikde odo mňa však nepytalo údaje z občianskeho. Nezadavala som ani rodne cislo, ani nic..(Letenky kupované cez pelikan)
Letenky ale mam, je to teda OK??

gab
26. sep 2023

na letenky ti netreba cislo, ani obcianskeho, ani pasu, dôlezite je meno, to sedi, listky mas, su vytlacene, tak je to ok.

autor
26. sep 2023

@gab oukej! ...Nerobím to často ale doteraz som vždy tieto údaje zadavala. Ďakujem, som kludnejsia 😁

gab
26. sep 2023

ono davat cislo pasu je zbytocne, pretoze sa môze stat, ze ho napr. stratis a do odletu si urobis novy, tam by to nesedelo. Letenka sedi s menom. Nam dokonca robila check in neter, lebo tam robila a nic od nas nepotrebovala, okrem teda E-Ticket-Nummer . Môj chlap mal tiez nervy, ci to bude ok. Bolo. 😉😅

petamich
26. sep 2023

robila som tych check-inov v zivote tak asi 300 a vzdy vzdy som zadavala datum narodenia, cislo a expiraciu dokladu totoznosti 🙂 aj pri letenkach kupenych cez Pelikan (Kiwi, SkyScanner...), aj pri letenkach kupenych priamo od leteckej spolocnosti - takze toto by sa mi zdalo cudne tiez

ale ked mas boarding pas 🤷‍♀️

autor
26. sep 2023

@petamich no ved tiež som ostala zarazena, aj som volala do pelikanu ci je to normálne. Ze keď mam letenku je to v poriadku, ale nijako to nevysvetlila...bohvie ci mi vobec verila. Zajtra letím tak snáď aj odletim...

trema
26. sep 2023

Letela som niekolko krat za posledne roky a nikdy som nezadavala cislo op ani pasu

autor
26. sep 2023

@trema možno záleží kam sa letí? Lebo ja som ho zadávala napriklad vždy...

gabrielkaa
26. sep 2023

Áno, záleží aj kde letiš. Po EU je to skoro vždy bez pasovej kontroly. Ale keď sme leteli do UK tak som aj na Austrian zadávala údaje z pasu.

autor
26. sep 2023

@gabrielkaa dva mesiace dozadu do Barcelony som musela zadat čísla aj expiracie OP 🤷‍♀️ ja už neviem..zajtra dám vedieť 😄

gabrielkaa
26. sep 2023

Zvláštne. Asi máš pravdu. Inak ty máš už hotový palubný lístok a nemusíš ist na letiskový check in? Ja som si spomenula, že minuly rok do Dánska som zadávala tiež komplet údaje aj čísla pasov…

bluka2
26. sep 2023

Vôbec to netreba vždy zadávať

missviolet
27. sep 2023

ano, teraz som tak letela a tiez som bola prekvapena - mala som viacero letov orestupnych v ramci EU a teda raz chceli, raz nechceli...