Astma - more alebo hory

melani19
28. máj 2024

Ahojte
Dcerka ma astmu, kam je lepsie ist k moru, alebo hory?

Dakujem

letfenixa
28. máj 2024

@melani19 najlepšie je aj aj.
Ak more, tak Chorvátsko, je tam špeciálna mikroklima, ak hory, tak Tatry.

mamickalisticka
28. máj 2024

@melani19 určite Chorvátsko, more a borovicové lesy spolu.

jankalukasova
28. máj 2024

V oblasti chorvátskeho Karlobagu sú na liečbu veľmi vhodné podmienky. Svojho času tam fungovali pľúcne sanatória. Domáci nám o tom rozprával, keď sme sa s manželom zmienili, že sa tam inak dýcha.

felycity
28. máj 2024

asi more ,ale ak chcete aby to malo svoj efekt najlepšie je ísť aspoň na 2-3 týždne

andrea2323
28. máj 2024

Alebo napríklad slovinsko, tam je kombinácia oboch ☺️ ale určite more na dýchanie, ten vzduch je neskutočný

melani19
autor
28. máj 2024

@andrea2323
@felycity
@jankalukasova
@mamickalisticka ideme twrqz tatry 2x a ideme k moru ale do Talianska. Kym som na materskej, tal nam to vyslo cenovo lepsie a 10 dni. No urcite si ppzrieme teda tp chorvatsko 🙂 a ak sa bude dat aj na 2 tyzdme
Dakujem

madeincssr
28. máj 2024

@melani19 Chorvatsko, hoci aj do (lacnejsieho, niekde bokom) kempu, ale aspon na 2 tyzdne, najblizsie vraj Crikvenica/Selce maju na to vhodnu klimu. Kempy su casto v borovicovych lesoch priamo pri mori.

melani19
autor
28. máj 2024

@madeincssr dakujem 🙂 nabuduce teda ppjdeme do horvatska 🙂

zalka
29. máj 2024

@melani19 aj pri čiernom mori sa lieči astma.kludne pozri aj Bulharsko. Nemám astmu ale bola som po ochorení pár dní, odchádzala som s kaslom po pár dňoch kašeľ ustál. Mimo sezóny tam vieš nájsť apartmán za pár eur na mesiac.

zorkahorka
30. máj 2024

Na slovensku aj tu a mozno lacnejsie ako v tatrach
https://www.makovkasarne.sk/stredisko/klimatick...

melani19
autor
30. máj 2024

@zorkahorka dakujem idem sa ppzriet

cukroska
12. jún 2024

@melani19 na dýchacie ťažkosti je vraj najlepšie k moru a mne špeciálne odporučila lekárka Crikvenicu. Neviem prečo bolo to veľmi dávno. A na bronchitidu (astmu) treba každé ráno absolvovať dlhé prechádzky .Vtedy je najlepší vzduch od mora.Tak sme nakoniec boli v Crikvenici aj chodili ráno dýchať morský ranný vzduch. To sme išli aj hlavne kvôli synovi alergik a veľmi často býval chorý. Každý rok sme chodili k moru a pomohlo.Aj keď viem,že pomáha dlhší pobyt pri mori aspoň 2 týždne.

cukroska
12. jún 2024

@melani19 ešte som chcela že samozrejme aj hory nie len more.