Aký rozpočet na dovolenku s 12 ročným dieťaťom?

janeita
17. júl 2013

Ahojte, cestujeme na dovolenku- do Chorvátska na 12dní, polpenzia, dve dospele osoby a 12ročné dieťa. Kedže v Chorvátsku sa platí kunami je nutné zmeniť penize, ale tak s dietatom som na dovolenke este nebola a vobec netušim s akym rozpoctom priblizne ratat.
Aky rozpocet vam vystacil? Uzivali ste si dovolenku na plno alebo ste setrili s tym Vašim rozpoctom?
ďakujem za odpovede 🙂

eeffka
17. júl 2013

rataj ako za 3osoby, ja mam 8r ale zje viac ako ja a navyse decku nevysvetlis ze ten predrazeny dzusik za 2e jej netreba 😀
a kolko miniete zavisi od vas ako zijete, niektori ludia ked maju polpenziu cez den nejedia nic, niekto sa ide najest, niekto stale nakupuje na trhu a pod... to je velmi individualne

anuska74
17. júl 2013

Neviem, či budete chcieť aj výlety , obed my sme striedali pizzu, niečo z obchodu, zmrzku, niekdy sme išli na cestoviny, niekdy bolo len pečivo, alebo chlapci si dali kebab. meniť nemusíš, vyberieš z bankomatu, a dá sa aj v eurách platiť takmer všade. Ale ak pre svoj pocit musíš, zameň si 500 eur. a ber karty.

obcansr
17. júl 2013

no neviem kolko zjete , či budete chodit na obedy , treba si zmenit, na poplatky na mýtniciach použi kartu neplat eurami lebo ta okašlu a je lepšie menit kuny a kunami platit nie eurami, my sme menili vždy v banke tam je lepší kurz , a maj kartu pre prípad platby , neviem aký ste naročný ale my sme boli na 10 dní síce sme si varili sami ale my 3 sme ešte mimo minuli 300e na zmrzky, paraglajding, skuter a boli sme aj na výlete Imotski aj Medžugorija takže je to individuálne, segra zas mimo toho minula tam zas 400e ale oni su 4 a to sme nechodili vobec na večere alebo obedy, raz sme boli na pizzu a raz na večeru , celá nas vyšla 1200e zo všetkým cesta, jedlo, atrakcie, mýtnica, ubytovanie a to sme si užili toho roku až moc

simca06022011
17. júl 2013

Platila som vyššie platby vždy kartami, v letoviskach su nevyhodne kurzy, cize peniaze si zamente, napr. tych 500EUR, podla mna to bude stacit, zalezi na tom co si beriete so sebou, kde budete byvat ako sa budete stravovat... ja zamienam menej penazi, vyssie nakupy vzdy platim kartou, vyber hotovosti z bankomatu je potom drahy podla mna na male vybery...

959touareg
17. júl 2013

janeita..ci si niekto uziva naplno, ci setri na dvl......no to musis vediet ty sama najlepsie na kolko mozete vyskakovat a kolko si mozete dovolit. naco sa pytas toto v diskusii 😒
kto ma na to si uziva a ohlad na peniaze neberie,kto nema tak sa prisposobi svojmu rozpoctu. 😉
ale poznam aj takych co vyskakovali , uzivali si to a doma potom mali hlavu v smutku a bili si ju o stenu ze naco tolko minuli,, co teraz....takze treba dopredu triezvo uvazovat. 🙂