Aký kufor odporúčate na dovolenku?

alex20081
12. jún 2024

Ahojte. Prosím aké kufre odporúčate na dovolenku do podpalubia s ohľadom na ich kvalitu, životnosť a váhu? Látkové alebo plastové? Ďakujem za rady.

martinmmartin
12. jún 2024

rimowa pevny s kovovym plášťom. Super lahky a neznicitelny

guudy
12. jún 2024

@alex20081 A ked budes chciet naozaj lahky a kvalitny, tak si kup Samsonite, napr rada Lite Shock. 98 litrovy, 2,5 kg, maju v akcii za 350€ na samdex eshope.
Latkove nie.

gemerka17
12. jún 2024

@alex20081 samsonite sú najlepšie kufre. Cena tomu zodpovedá. Minulý rok sme brali radu Proxis. 75 cm, zbališ sa pohodlne na 2 - 3 týždenne. Cena 450. Vieš si ich aj persolizovat. Čiže dať tam vyriť iniciály napríklad.
Lacnejšia verzia samsonite sú kufre značky american tourister.
Odporúčam kúpiť vždy na kufor obal. Ochrani a rozpoznaš.
So samsonite lietame kade tade a je to fakt kvalitný kufor.

alex20081
autor
13. jún 2024

Ďakujem za rady. Mne bolo povedané, že tie plastové, pevné kufre sa veľmi ľahko nárazmi "zlomia", "poškodia", preto radšej látkové, no teraz ako čítam odpoveď už neviem. @gemerka17 aký obal na kufor myslíš?

yanni
13. jún 2024

@alex20081 Ano, mas pravdu. Lacne smejdy rychlo prasknu. Ak vela cestujes a chces kufor vyuzivat dlhsie ako na tu jednu cestu, tak si priplat. Za 50 E ta nic dobre necaka. My mame Rimowa. Najstarsi ma takmer 30 rokov, dalsie ca. 20 a posledne dva ca. 15 a este palubny. My lietame straaaasne vela, plus pouzivam ich aj na ine cesty (niekolkokrat rocne vlakom ale aj autom), palubny lieta takmer kazdy tyzden a nic okrem kolieska (vymenili zadara. Rimowa dava celozivotnu zaruku) sa nepokazilo. Jasne, ze tie kufre aj vyzeraju, ze vela cestuju. Ale to je normalne.

martinmmartin
13. jún 2024

Plastove kufre sa zlomia iba ked ich mas lacne a maju lacny tvrdy plast. Samsonite pouziva taky polomakky plast ktory sa ohne, prehne ale nepraskne a hlavne je ovela lahsi ako latkove.
Latkove ti trpia pri kazdom zazipsovani , furt sa nieco na ne vyleje, hocico ostre ti latku pretrhne atd....
Obal na kufor myslela kolegyna nad nami taky do ktoreho ten plastovy kufor potom oblecies - nieco ako povliecka na vankus ak si to chces predstavit

viera27
13. jún 2024

Mame 2x Samsonite a palubny American Tourister. Preslu si uz co to a spokojnost velka. Tvrde,nie latkove.

mtnns
13. jún 2024

@alex20081 jednoznačne samsonite alebo rimowa mame uz roky a to prežili všetky možné letiska 😉. Oplatí sa priplatiť si

alex20081
autor
13. jún 2024

Ludia. Veď tie kufre sú drahé ako šľak. Na to fakt nemám. Ja chodím s rodinou na dovolnku raz do roka. Pre mňa dať za jeden kufor ( potrebujem tri veľké) aj 150 eur je brutál. Nie to ešte 300. Poraďte mi niečo cenovo dostupnejšie prosím. Ďakujem

guudy
13. jún 2024

@alex20081 no to si mala napisat hned v uvode. Za tvoj rozpocet kvalitny nekupis🤷🏼‍♀️.

mtnns
14. jún 2024

@alex20081 ano kvalitné kufre su drahé. Ale určite nekupovat v Kik, Pepco a podobne... Taky vydržal mojej mame 1 cestu lietadlom, z letiskoveho pasa ho stiahla bez koliesok a preliačeny... Videla som v ccc Reebok kufre, za cca 80 eur L- kovy teda ten najväčší... Lrn otázka ci je dobrý????

beahavala
16. jún 2024
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ahoj, mne sa viac osvedcili latkove kufre, mam kupenu celu sadu cez najkufre...predtym som mala aj plastove a za mna su krajsie ale zakazdym mi ich na letisku nejako poskodili

guudy
16. jún 2024

@beahavala to si mala nekvalitne plastove kufre…
Mne napr latkovy pri prvom lete s nim prerezali na letisku tak, ze bol na odpis.

laurita285
16. jún 2024

Ja mám samsonite látkový /lebo mi vyhovujú tie pseudo šuflíky/ a teda piaty rok a je ako nový a cestuje so mnou cca 7-15x za rok aj zaoceán :D