Akú letenku pre 11-ročného?

buba183
22. máj 2023

Prosím vás. Idem kupovať prvý krát letenky. Syn keď budeme letieť na dovolenku bude mať 11 a keď sa budeme vracať bude mať 12. Od 12 r je už dospelacka. Takže mám mu kúpiť aj tam pre dospelého. Alebo dá sa.ro nejako označiť? Ďakujem za každú radu. Pripadne aj kde je najlepšia kúpa. Dik

dori2
22. máj 2023

@buba183 prvu otazku neporadim ale skuste sa soytat v skupine cestujeme lietadlom tu na Mk. coss tyka druhej otazky- najlepsie je vzdy kupivat priamo cez letecku spolocnost (inak od 12 je “teen” letenka, dospelacka je od 16)

e1i
22. máj 2023

@buba183 kupit zvlast cestu tam a zvlast letenku na cestu spat so spravnym typom cestujucich. Bezne to tak cestujuci robia. Mat dve rezervacie

dadymima
22. máj 2023

@e1i ja by som to tiez takto riesila.

@buba183 Najma odporucam ak to ma byt let nizkonakladovkou kupovat priamo cez letecku spolocnost 😉

syslik81
22. máj 2023

bud jedna dospelacka alebo kupit na 2x ...

e1i
22. máj 2023

@syslik81 ak je to low cost a kupi dietatu dospelacku letenku,hoc cena rovnaka,bude to problem. Okrem ineho kvoli rozlozeniu vahy v lietadle. Tiez letecka spolocnost nedovoluje mat dietatu samostatnu letenku ale musi byt na 1 rezervacii aspon s 1 dospelym

dyala1067
23. máj 2023

Kup do 12r spiatocnu, rata sa vek pred odletom. Mam osobnu skusenost taku s British Airways, ale ak chces mat 100% istotu spytaj sa na chate priamo leteckej spolocnosti ktoru chcete vyuzit.

miadi
23. máj 2023

wow to som netusila ze su detske ceny leteniek v Europe tak dlho. Ja platim od 2r dospelacku-plnu cenu zlava je len ked babo sedi na mame 🙂 by som na tvojom mieste zavolala tej spolocnosti s ktorou chces letiet. Ale toto podla mna ani nebudu kontrolovat -datum narodenia ..tiez si myslim ze smerodatny je vek v case odletu.

lusyyy36
23. máj 2023

@miadi zas si nemysli,že tie detske ceny sú oveľa lacnejsie 🤣 moja ma 8 a rozdiel medzi detskou a dospelackou je pár €

lucik194
23. máj 2023

@miadi asi lietas len low cost spolocnostomi....... rozdiel nie je velky, ale pri normalnych mnohych spolocnostiach to tak je

syslik81
23. máj 2023

@e1i ake rozlozenie vahy .. kupim letenku zavolam na info a poviem preco..rovnako ako ked sa infantu kupuje sedenie -tiez sa dokupuje dospelacka letenka ... a k rozlozeni vahu -xy ludi sa do lietadla ani nedostavi etc.. kazda spolocnost si dava rezervu ...

kluska
23. máj 2023

to je jedno, aj tak cenu platis rovnaku ako za dospeleho, dieta od 2 rokov stoji rovnako ako dospely, jedine sedadla maju lacnejsie

miadi
23. máj 2023

@lucik194 nie lietam len s air canada 🇨🇦V europe letenky nezvyknem kupovat Lebo beriem na dovcu mamu a ta chce len s Ck 🤣a cena co som platila za deti bola rovnaka ako zs dospeleho.

lucik194
23. máj 2023

@miadi nizkonakladovky su rovnaka cena,
ale napr. kolegyna teraz kupovala do statov, ziadna nizkonakladovka, na jesen a detska bola o par desiatok eur lacnejsia......

dyala1067
23. máj 2023

Tak vacsinou cena letenky je rovnaka ale mozu byt rozdielne letiskove poplatky kde budes mat tu zlavu na dieta a ine danenie. Preto su tie kategorie0-2, 2-12, 12-17.

miadi
23. máj 2023

@lucik194 no zial nizkonakladovky ani nemam u nas 😅mna cesta na Svk stoji rovnako ako Keby som letela na Easter island 🗿 a teda zhanam naj letenky. No koli detom max 1 prestup. Low cost v usa a v Europe som lietla bez deti a zas tie ceny intekontinentalne nie su take vysoke. Aj do usa mas lacnejsie ako k nam. A este je rozdiel v cene ked letis odtialto odtialto su vzdy drahsie ako ked letis z europy sem. O niekolko stoviek.

kacusik69
23. máj 2023

@syslik81 ale ona ma pravdu… weight balance sa netyka len vahy cestujucich - ten urcuje nasledne rozlozenie batoziny do jednotlivych compartmentov aby lietadlo bolo vyvazene…

Samozrejme ze na gram presne to nie je, existuju vseobecne vahy muz/zena/dieta/infant ktore na vypocet sluzia… ale rozdelenie cestujucich do kategorii uzko suvisi prave s vyvazenim lietadla…

@buba183 Bezna prax je ako bolo uz napisane, kupit letenky zvlast… alebo ak, tak kupit potom uz pre dospeleho obe, akurat ze mozete mat problem s check-inom (najma ak sa jedna o nizkonakladovku) - bez pozmenenia udajov z dokladu (co mimochodom dobre riesenie nie je), neurobite check-in, takze to budete musiet riesit na letisku…

kacusik69
23. máj 2023

@dyala1067 nesuvisi to s letiskovymi poplatkami, prvotne to suvisi s vyvazovacimi zalezitostami… od 2 rokov je cena za letenky vacsinou rovnaka ako u lowcost tak u “normalnych” leteckych spolocnosti

syslik81
23. máj 2023

@kacusik69 ano to chapem ,ale ci kupi infant alebo dospelu to je spolocnosti jedno .. pokial sa jedna o jednu osobu .. chek in aj tak spravi az po telefone ci na letisku takze si to prisposoibia .. kazdopadne otazka bola aku letenku kupit a tvoja a moja odpoved sa zhoduje .. to ako lietadlo vazi ludi je uz nepodstatne ... cena za teenagera a dospeleho uz snad ani u nizkonakladovky nieje .. jedine uk ma APD free pre teenagerov a deti .. co je mozno 20 libier