Akú hračku pre 2,5 ročné dieťa na cestu autom?

zuzkat1
21. jún 2012

Baby prosim Vas, v lete sa chystame na dovolenku...cesta cca 10 hodin. mala ma 2 a pol roka. Aku hracku jej mam kupit do auta? chcela by som nieco co ju zabavi a vydrzi mi cestu... pojdeme sice v noci ale fakt neviem ci bude spinkat... ju bavia najma auta, lopty a plysaky... takze neviem co v aute by ju zabavilo... ake mate skusenosti? dakujem

radkatom
21. jún 2012

My mame taky pultik na kreslenie ale da sa na nom aj jazdit autami, modelovat z plasteliny a tak... Je to fakt dobra vec do auta na dlhe cesty. A bez rozpravky by sme my v ziadnom pripade nemohli ist -D.

annalena
21. jún 2012

Jazdime vela a casto, len ja a mala, cize sa musi zabavit nejak sama ked ja soferujem. Na tak dlhu cestu odporucam jednoznacne prenosny DVD prehravac a CDcka s pesnickami a rozpravkami....a aspon u nas ziadna hracka na dlhsiu dobu v aute nezaujme...okrem toho beriem vzdy knizky,tabulku na kreslenie, oblubenu babiku a plysaka. Poslednu dobu ju bavia chvilu aj take velke goralky na navliekanie, pokial jej nepopadaju 😀

karamel
21. jún 2012

aj my tak....DVD cka CDcka na notebooku 🙂

bambibam
21. jún 2012

urcite CD rozoberú aj Vás dospelých, mi momentálne frčíme na knižke od fisher price učíme sa riekanky,hračku by som brala podla obľúbenosti a možnosti zobrať do auta.Ale deti zvyknú cez noc spať a mysli len na to ,že sa jej pohodlné lôžko zmení na nie moc konfortné a skôr môže byť nervóznejšia

vefi89
21. jún 2012

mne si rád čítal knižky.. a ešte mal slabosť pre zvieratká, tak si vozil tri so sebou 🙂

zuzka1008
21. jún 2012

ja beriem vždy oblubene hračky, ked jednu nie, tak vytiahnem druhu... tiež mame rady auta, bublifuk je super, aj snehova gula

januschka10
21. jún 2012

Ahoj, tak nas ma taku tu tabulku na kreslenie co sa da zmazat a zasa nakreslit. Celkom to vzdy funguje, jazdim casto Taliansko - Slovensko a vzdy cez den a stane sa,ze aj celu cestu nezaspi (700km). Skusali sme dvd,ale preskakovalo nam to a bol viac nervozny ako spokojny. Na vianoce napr. dostal taky prenasatelny domcek "Veterinarna klinika" od Playmobil a to si chcel zobrat k babke na SK a mal to na kolenach a hral sa s tym. Skoc do hrackarstva a mozno ta nieco zaujme. Ak niekto sedi vzdu s dietatom, tak sa da nejako prehrat. Nas sa musi hrat sam, ja soferujem,lebo inak mi byva na vracanie a moj muz obycajne cestu prespi. S nasim sa uz da hrat aj hra: Ktora znacka auta nas predbehla. Alebo farba. On uz ma 4 a pol roka.

adula3334
21. jún 2012

Auticka,niekedy aj cely box auticiek,a velmi sa nam osvedcila plastelina..len problem je,ze mne byva v aute zle,takze najlepsie mi je ked pozeram jednym smerom a nerozpravam.preto sa chystame kupit dvd do auta..a este pomahaju knizky,ale to uz zvladam len tak tak 🙂

stipec
21. jún 2012

Zalezi od moznosti ake v aute mas - ci soferujes Ty alebo mozes robit "animacie" vzadu. Ak soferujes Ty a v aute nikto iny nie je velmi vela moznosti nemas - asi Ty ostava iba DVD rozpravky, CD pesnicky, spievanie, rozpravanie, knizky a hracky ake kolvek, aj tak sa sama so ziadnou hrat dlho nevydrzi lebo je este malicka. Ak mas moznosti robit dcerke v aute "animacie" mozes zobrat papier a ceruzuky - obkreslovat si mozete ruky navzajom, kreslit si - teda Ty kreslis ona iba vyfarbuje (cmara), alebo my hravame Isla baba z kopecka vrzgali jej kolecka, vzrzi, vrzi vrz schovaj tento prst. S tym sa celkom dlho zabavime (asi ja 15 minut), potom hrame "KUK" schovacku za sedacku, alebo "v ktorej ruke mam" - do ruky si schovas predmet a ona bude hadat, ze v ktorej ruke ho mas a potom sa mozete vymenit, potom citanie z knizky - pomenuvanie veci, dejov, citanie rozpravky atd., podlozka (tacka) s plastelinou, resp. zobrat Play Foam a z toho vselico robit, rozne hry (napr. na obchod, predavame si veci co mame po ruke, pripadne beriem take latkove ovocie a zeleninu z Ikei a z toho akoze varime, ak ju bavi lego tak to a mozete si stavat, spievanie, pripadne stavanie mozaiky (podlozka do ktorej sa zapichuju take farebne hribiky aj my ked sme boli maly sme take mali doma a v skolke), tiez si hravame divadielko. Ale najlepsie je ist na noc/spanok, aby dieta co najviac cesty prespalo. Prajem vela napadou a co najlepsie prezitie cesty a peknu dovolenku

ivv
21. jún 2012

niekolkokrat do roka absolvujeme cestu cez 1000km, ale rozdelenu na dva dni a teda zabavit malu, co je rovnako stara ako tvoja da poriadne zabrat 😅 mame dvd prehravac, mam napalenych niekolko cd s oblubenymi rozpravkami, ked nie tie, tak zas ine co mame na laptope, pozerame knizky, spievame, kreslime na tabulku.. vsetko ju ale bavi par minut.. takze potom pauza, pripadne spanok, vtedy si vydychneme obaja s mm a ked sa zobudi zas vsetko dookola.. 🙂 a vela casu zaberie aj pitie, pripadne jedenie drobneho ovocia, to kym povybera a spapa, ujde nejaky cas 😝
a kedze cestujete v noci, tak ti urcite nejaky cas aj prespi, ak nie vacsinu 😉
inak dobry napad je plastelina, co tu baby dali 🙂 bublifuk si neviem predstavit 😅 ale tak ak zabavi, skus 🙂