Ako zvládnuť cestu lietadlom s 10 mesačným bábom?

salonkaa
17. apr 2013

Kocky, chystam sa cestovat s dcerkou lietadlom. Let trva cca 2 hodiny. Ak mate dobre rady ako to prezit v zdravi pre vsetkych, sup sem. Dakujem 😉

lenkasalayova
17. apr 2013

Ahoj, neviem, či sa chystáte na dovolenku, ale ak áno ja by som určite 10 mesačné bábo nebrala do dovolenku a nie to ešte lietadlom. Nič proti ale aj pediatri neodporúčajú ísť z dieťaťom do jedného roka. Čítala som článok a tam pediatrička vyslovene písala, že s deťmi do 1 roka by sa k moru chodiť nemalo, že je to vyslovene nevhodné, lebo také malé deti ešte nemajú plne vyvinutú termoreguláciu a skôr sa môžu prehriať aj v kočíku v chládku, nehovoriac o tom, že na slnko nesmú vôbec. Osobne som sa pýtala na to našej pediatričky a tá mi to potvrdila, ešte dodala , že v roku ešte neodporúča, že je vhodnejšie až keď má dieťa 2-3 roky. Ja mám 16 mesačného synčeka a určite by som ho nebrala nikam lietadlom, zdravie dieťaťa je mi prednejšie ako nejaká cesta-dovolenka.

acer11
17. apr 2013

dôležitý je dobrý kočiarik,termoska s prevarenou vodou na mliečko,alebo lepšie prso 😀 nejaká piškótka,hotové jedlo v plastovej krabičke napr.Hipp a počítať vždy s možným meškaním alebo zdržaním 😎

ivetkabab
17. apr 2013

Ahojky.Neboj ,zvladnete to dobre.Deticky dobre zvladaju vsetko.2 hod pred odletom musis byt na Letisku.tesne pred vstupom do lietadla zlozis kocik a daju ho do uloze.ako matka s dietatom mas narok na prve sedadla,je tam vacsi priestor.Babo budes mat pocas letu na sebe.Cestuju aj s mensimi detmi.A more je fajn,iba prospeje.My takto letame casto a ziadny problem nie je.Zober nejaku hracku do lietadla.Mozes zobrat aj papane aj cajik.Presne ako pie acer 11....peknu dovolenku.Nas maly zvladol a paradne cestu do Dubaja co je 6 hodin.

mawiya
17. apr 2013

Vôbec sa nemusíš báť cesty lietadlom. Možno bude dieťatko trošku plakať pri vzlietaní a pristávaní, z tlaku, ale ak má cumlík, tak to zvládnete v pohode. Ja veľmi ľutujem, že som necestovala na dovolenky s malými deťmi. teraz vidím, o čo je to pohodlnejšie cestovať s krpcom ako s puberťákmi.🙂)). Jediné čo vám môže značne skomplikovať cestu je, ak idete chartrovým letom, niekedy zvyknú meškať a niekedy dosť parádne, nám sa stalo aj 11 hodinové meškanie. Preto si naplánuj všetko tak, aby si mala všetko po ruke a do zásoby, ak by sa vám takáto nepríjemnosť stala a museli by ste na letisku stráviť dlhší čas ako 2 hodinky. Prajem krásnu dovolenku, a krpcovi pobyt pri mori iba prospeje. 🙂

manchester1987
17. apr 2013

my sme leteli ako 3 mesacny a v pohode daj jej mliecko alebo caj ked budete vzlietat a pristavat a ostatne nejaku hracku popripade zaspi babo. deku maju v kazdom lietadle len si treba vypytat.

elys
17. apr 2013

I ked to neodporucaju, ale tak lieta sa aj s babatkami, treba aby pocas vzlietnutia a pristatia pilo, nech prehlta, aby vyrovnalo tlak v uskach. Taktiez trosku posilnit imunitu, v klimatizacii co tam bude fukat nad sedadlami je plno hnusu, virusov a kadecoho,tak aby to babatinko zvladlo vsetko filtrovat a nicit, nech neochorie. Dve hodiny je dost casu, nieco na zabavu hracky a pod., i ked najlepsie je ho asik unavit pred letom, nech ho cely prespinka.

matonka26
17. apr 2013

ahoj my sme boli minuly rok v turecku.mala vtedy mala 8 mesiacov.bala som sa jak blazon ako to bude a nakoniec parada..nasa detska bola s tym v pohode len mi kazala kopu liekov pre istotu.let mala prespala tam aj nazad pri vzlietani a pristavani sme davali pit aby jej nezalahlo v usiach.len smelo 😉

majush
17. apr 2013

a pribal si pre istotu do príručnej tašky aj niečo na prezlečenie pre malú aj pre seba (ak by náhodou grckala alebo by ste sa obliali) . naša mala 13 mesiacov ked sme cestovali, zvládla to v pohode, dokonca aj spala. ale nepríjemné je, že chartrové lety zo slovenska bývajú v nočných hodinách.... a este niečo, deku kvoli klíme v lietadle a na letiskách. ostatné ako píšu baby hore . peknú dovču

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara248
17. apr 2013

tak toho sa nebooj ja som cestovala s dvoma detmi sama az do Kanady celkovy let 17,5hod a mala som problem so starsou asi 4hod pred pristatim takze v pohode zvladnes to 🙂

hugoleon
17. apr 2013

Pozri skupinu: "Cestujeme s detmi".

katieg85
17. apr 2013

tak 2 hodiny to zvladnes velmi dobre ja som z malou letela z usa na sk a zvladla to dobre mala 10 mesiacou aj pol

veronikam
18. apr 2013

Ahoj, ja som letela sama s malym ked mal 11 mesiacov do USA, 2 hodiny autom naletisko, 2 hodiny na letisku, 10,5 hodinovy let, potom 2, hodiny z letiska. Prezili sme, ja som na tom bola horsie ako maly 🙂 , ten to zvladol uuuplne v pohode, a ja vyflusnuta od unavy 😉 . Ale vobec sa nemusis bat, treba si zobrat pre neho jedlo, pitie, nejake hracky a vsetko bude ok, ziadny problem. Jedlo pre dietamozes mat so sebou co potrebujes, aj vodu, aj mlieko, neni problem.

fra
18. apr 2013

myslím že dve hodinky sa daju prežiť ... ale dlhé lety sú už na zváženie
http://pizano.blog.sme.sk/c/321290/Ako-si-za-11...
😀

sidon
16. máj 2019

dievčatá, čo ste boli s babátkami na dovolenke lietadlom, pri mori? aké máte skúsenosti? dieta okolo 10-11-12 mesiacov?