Ako zvládli vaše deti prvý let?

any_soj
5. nov 2021

Ahojte 🙂 radi by sme v lete po 3 rokoch k moru... Syn bude mať skoro 4, dcéra presne rok. Podľa vašich skúseností je ok ísť lietadlom? Nebáli sa deti? Čo im pomohlo to lepšie zvládnuť? Chceme len do Talianska, nie dlhý let. Naše auto na takú cestu nie je dosť spoľahlivé. Prípadne skúsenosti s poistením auta na dovolenku...? Union také má v ponuke. Ďakujeme ❤️

erika_230
5. nov 2021

my sme leteli na floridu dcera mala 4 roky a bez problemov

sandrika1986
5. nov 2021

My sme leteli do Egypta keď mala dcéra necelé 2 roky a pohoda 🙂

anjelicek26
5. nov 2021

Lietame celkom dost odkedy boli deti male, jeden jediny let nam syn cely prevrieskal, muselo mu zalahnut v usiach, to mal pol roka. Bolo mi fakt luto vsetkych okolo. Inak lietaju radi, neboja sa nicoho, uplny pohodaci, beriem lahucku ciapocku (kvoli klime v lietadle, niekedy je velmi zle nastavena), deku 100*100 na prekrytie noh ci ramien, sluchatka, tablety s rozpravkami, vzdy su uplne v pohode...

andrea_prestastna
5. nov 2021

@any_soj moj mal 4.5r a v pohode vsetk oaj nocne cestovanie na letisko a vsetko okolo toho, kontrolovali ho sice tam aj spat ci neprevadza drogy ale zvladol vsetko, videl ze ja som kludna mal svojho plysaka tak bol ok

erika_230
5. nov 2021

@andrea_prestastna mna s dcerou vzdy poslali rovno bez kontroly 🙂

annm81
5. nov 2021

@any_soj My lietame naozaj veľa. Predpokladám, že tvoje deti bežne cestujú autom, takže báť sa vôbec nebudú. Môžeš mať len dva problémy a obe sa dajú riešiť. Prvý je nuda. Pri čakaní na letisku nechaj deti nech sa čo najviac hýbu. Synovi do lietadla vezmi farbičky, plastelínu, hovoriace pero (so slúchadlami), knihy a pre prípad núdze maj v mobile nejaké rozprávky. Pre mladšiu vziať obľúbené hračky, príp. nejakú úplne novú hračku, čo uvidí prvý krát. Ideálne ak by sa ti podarilo na let naplánovať jej spánok. Druhý problém sú uši. Dcére daj mlieko minimálne počas vzletu a klesania - či už fľaša alebo prsník. Pre syna vezmi napr. výživu v kapsičke, alebo nápoj so slamkou. Aby obaja mali niečo na cucanie, to pomôže pri zmenách tlaku.

@erika_230 Zaujímavé, či sme mali pol ročné, či štvorročné dieťa, vždy prehmatali aj jeho, rovnako vždy kontrolovali vodu a jedlo pre dieťa na výbušniny. A to sme so synom prešli desiatkami takých kontrol a nikdy nás nepustili bez toho.

mon1806
5. nov 2021

Bravuuuurne mal najprv strach samozrejme celý čas v !ietadle nás musel držať za ruku boli sme teraz v lete má 4 roky a cesta tam držanie za ruku celý čas až do hotela a nazad už bol frajer neskutočné sa mu to páčilo

bluka2
5. nov 2021

@annm81 záleží od letiska. Niekde prejdes aj s 1,5 l fľašou bez kontroly, niekde si všetci musia aj vyzuť topánky, otvoriť laptopy, atď.

Deti nebudú mať problém 🙂

annm81
5. nov 2021

@bluka2 Ozaj ma zaujíma, na ktorých letiskách sú také laxné kontroly. Neplánujem nič pašovať, len pre zaujímavosť 🙂 Vyzúvanie je úplný štandard v Amerike, v Európe nie. Laptopy a elektronika závisia od vybavenia letiska, kde je CT tam nežiada jú vyberať, kde len rontgen tam áno. Voda u nás vždy bola naviazaná na dieťa, nechali nám aj veľkú fľašu, ale skontrolovali ju. Bez dieťaťa sme fľašu museli vždy zahodiť, alebo vyprázdniť.

sima1415
5. nov 2021

Moja letela keď mala 10m a v pohode aj neskôr, stačí zobrať niečo na hranie , cukríky na hryzenie kvôli zaľahnutiu a štuple do uší ( tie dávať už doma až si na je zvykne)

ivi1808
5. nov 2021

Ahojte, ja len ze ci nahodou uz nie je nejaka skupinka, kde davaju skusenejsie mamicky rady ohladom dovolenie letecky s detmi. Nejake typy co a ako v pripade lietania s detmi od 0 po xy rokov ☺️ bolo by to fajn, pripadme ak taka skupina nie je, mohla by ju nejaka mamicka zalozit ☺️

bluka2
5. nov 2021

@annm81 napríklad v Afrike

annm81
5. nov 2021

@any_soj Napadla ma ešte jedna vec, čo mať so sebou, ak cestujete s maličkým dieťatkom. Veľký balík štopľov do uší. Ak bude malé plakať, okolosediaci môžu veľmi oceniť ak ich ponúknete - minimálne na vás budú menej naštvaní, keď uvidia, že máte snahu riešiť to.

andrea_prestastna
5. nov 2021

@erika_230 asi som nejaka divna alebo policajtom vadia potetovane zeny, co uz mozno len Spanielsko je proti mne😂

wviera
5. jan 2022

@any_soj Ahoj. Lietam s dcerou od jej 3 mesiacov (teraz ma rok). Ma za sebou cca 15 letov, z toho asi dve tretiny som s nou letela sama. Letiet s dietatom akehokokvek veku (pokial sa nebavime o uplnom novorodencovi) nie je problem. Netreba sa nicoho obavat, dolezite je aby si s tym bola v pohode Ty. Bud psychicky pripravena na kazdu variantu - tu, ze Ti dieta bude spat, ze bude v lietadle saliet a vsetko ho tam bude zaujimat, vsetko a kazdeho bude chciet chytat, ale aj tu, ze Ti preplace cely let (zazila som uz vsetky spomenute situacie - plus trojhodinove meskanie letu, pocas ktoreho sme pre silne snezenie a mraz boli cely cas zatvoreni v lietadle, na co som teda pripravena nebola hlavne s jedlom, pitim a baterkou na mobile, takze po novom sa uz snazim pripravovat aj na take situacie 😊 kazdy let je iny). Ako tu uz bolo spomenute, priprav si rozne snacky, ktore maju deti radi, pripadne aj nieco z coho sa trosku ozaj napapaju, nakolko ked spocitas ten cas straveny nielen v lietadle, ale aj na letisku, plus cesta na letisko a spat, tak to mas aj pol dna, hoci samotny let moze byt kratky (pokial sa jedna o jedlo pre deti, bez problemov Ti prejde letiskovou kontrolou - samozrejme, budes ho vykladat zvlast do sklatule na to urcenej a budu ho zvlast kontrolovat). Pohyb po letisku byva pre nasu malu v pohodicke, vsetko ju tam zaujima, netreba ju nicim zabavat, len sa obzera okolo seba. Zober si dostatok plienok pre jednorocne dieta. Na letisku mas Wecka specialne aj s prebalovacim pultikom. Ja malu prebalim vzdy pred boardingom nakolko pripadne prebalovanie v samotnom lietadle je vzdy hotova katastrofa - na wecku v lietadle je sice prebalovaci pult, ale na to wecko sa ledva zmesti jeden clovek, nieto este ked mas manevrovat s dietatom, plus ten prebalovaci pult je ako pre babiky- skratka prebalovanie v lietadle bola u nas vzdy hruza des). Pre jednorocne dieta by ti mali nechat kocar na pohyb letiskom (teraz v case corony sa na mnohych letiskach nepouzivaju take tie erarne skladacky, co kedysi mavali k dispo). S kocarom by Ti mali dovolit prist az k lietadlu a tam Ti ho pride zobrat pracovnik letiska a supne ho do batozinoveho priestoru. Deti do 2 rokov sedia na jednom sedadle s dospelym a zvycajne sa zan ani neplati. V lietadle Ti daju speci pas pre dieta, ktory pripevnis k tomu svojmu pasu. Pre nasu malu si vzdy zvyknem pripravit hracky, ktore ju aktualne zaujimavu (najvacsie hovadiny som nosila, ked mala 9 mesiacov - mala som v taske dokonca stipec na pradlo alebo dialkove ovladanie). No a vsetky predmety striedam podla zaujmu malej (tie najzaujimavejsie si nechavam na koniec). Uplne top vsetkeho je stiahnuta oblubena cast Fiha tralala v mobile, ktoru vzdy setrim na najkritickejsie momenty. Tiez odporucam pre istotu pre dieta zobrat nejaku ciapocku, tensiu deku alebo hodit do prirucnej tasky aspon mikinku, hrubsie ponozky (inak pre to jednorocne maj po ruke urcite aj nahradne oblecko, keby sa stala nehoda. Pri vzlietani a pristavani je fajn pit z flase, mat v puse cumlik alebo nieco zuvkat, dieta sa tak lepsie popasuje so zalahnutymi uskami…..pred asi 4mi rokmi som vtedy este ako bezdetna zobrala s muzom na dofcu na Mallorcu aj vtedy takmer 5 rocne krsniatko a to bola uplna pohoda, takze nemyslim si, ze s tym 4rocnym budes mat nejake patalie. Uzite si dofcu.

any_soj
autor
5. jan 2022

@wviera ďakujem ❤️😍