Ako vyriešiť rekreačný poukaz s priateľom, s ktorým nemám spoločný trvalý pobyt ?

aki100
20. jan 2020

Ahojte ako ste riesili rekreacny poukaz s priatelom s ktorym nemate spolocny trvaly pobyt? Ja som si myslela ze ak mi vystavi hotel fakturu na moje meno odovzdam vo firme tak mi preplatia 55% z ceny. Ale teraz som sa dozvedela ze ak nemam manzela alebo nejdem s rodinnym prislusnikom tak pytaju zadanie mien a preplatia tych 55%len mne. Mate niekto skusenosti ako to riesit,aby preplatili 55% z celeho pobytu nie len moju stranu?

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadiak
20. jan 2020

@aki100 1. Meno zamestnanca

Na pobyt so sebou môžete zobrať aj deti, manžela/manželku alebo partnera/partnerku. Podmienkou je, že musíte žiť v spoločnej domácnosti. V takomto prípade je potrebné k dokladu predložiť písomné čestné vyhlásenie, že osoba (meno, priezvisko, dátum narodenia) žije so zamestnancom v spoločnej domácnosti.

Na doklade musí byť uvedené samozrejme celé vaše meno. Dajte si však pozor, aby nebolo iba dopísané perom na účet. V takomto prípade sa vám môže stať, že zamestnávateľ takýto doklad odmietne akceptovať.

ivkazba
20. jan 2020

Asi veľa záleží aj od zamestnávateľa. Partner minulý rok v práci dával 2x preplatiť poukaz (v oboch prípadoch bol so mnou ako nemanželkou). Ani v jednom prípade od neho nežiadali potvrdenie, že s kým bol.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andula1988
20. jan 2020

@aki100 mne preplatili aj za priatela, FA bola na moje meno a nikto ziadne potvrdenie uz nepytal ci byvame spolu ....

sasa1310
20. jan 2020

@aki100 treba rešpektovať zamestnávateľa a nie sa pýtať tu na MK, keď každý zamestnávateľ to má ináč. Ak sa ti to nepáči a nesúhlasíš s tým, tak si prečítaj zákonník práce a uvidíš, či ide tvoj zamestnávateľ proti nemu alebo nie. A áno má pravdu, nemusí ti preplatiť priateľa, s ktorým ani nebývaš. To že ti tu niekto napíše, že jemu preplatil je u teba úplne jedno, nakoľko má iného zamestnávateľa. Niekto preplatí aj tak, niekto nie. Nie je povinnosť zamestnávateľa preplatiť rekreačný poukaz aj iným ako tebe alebo rodinnému príslušníkovi. Tvoj priateľ je pre tvojho zamestnávateľa tvoje nič

aki100
autor
21. jan 2020

@sasa1310 tak za prve. Nehovorim ze sa mi nepaci , pytam sa tu nakolko uz to niekto urcite takto riesil. V mojom okoli maju vsetci manzelov a za druhe ja s priatelom byvam. Neviem kde si zistila ze nebyvame. Byvame spolu len nemame trvaly pobyt na rovnakej adrese ani jeden tam kde byvame(sme v podnajme) Myslim si ze zamestnanec a stat na nas zaraba dost tak preco ked sa da to neporiesit nejako aby preplatil fakturu mne ak este nie sme manzelia ale zijeme v jednej domacnosti. Za dalsie ale to uz je vedlajsie je aj priatel zamestnanec tej istej firmy takze noe je nic. Ale takto som to nechcela riesit. To len k tomu ze nie je pre firmu nic.

aki100
autor
21. jan 2020

@dadiak super tak toto som sa nedocitala ze staci cestne prehlasenie. Ale aj tak sa radsej na to este popytam. Dakujem

aki100
autor
21. jan 2020

@kvevka preco by mal byt priatel na fakture ak som to platila ja? Toto si zas myslim ze zavisi od firmy. Prave ja som sa vsade docitala ze treba mat fakturu vystavenu na seba ked to chcem preplatit ja. Aky doklad mam mat o tom ze som to platila? Ved ked budem mat fakturu na moje meno tak budem ako platca uvedena ja

aki100
autor
21. jan 2020

Ale rozmyslam nad tym cestnym prehlasenim ze ked ho tam dam ako potom zistia ze byvame nebyvame. Ci to sa uz neriesi? To si ozaj moze kazdy vymysliet. To by malo byt nejako pravne overitelne nie?

dadiak
21. jan 2020

@aki100 podla mna to zamestnavatel neriesi ,iba ak by tam mali nejaku kontrolu a to uz budu potom riesit s tebou, kedze ty si podpisana pod cestnym prehlasenim
to mas ako v danovom priznani ked je niekto dobrovolne nezamestnany tak tiez musi prilozit za to obdobie cestne prehlasenie ze nikde nepracoval a bol dobrovolne nezamestnany

lukila
21. jan 2020

@ivkazba presne tak ani u nás žiadne vyhlásenie nežiadaju berú to ako jeden celok na zamestnanca len je tam podstatne dodržat výšku sumy zo zákona 🤔

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aki100
autor
21. jan 2020

@kvevka tak vsetko mi snad daju. Ja to nechcem nijako osalit. Idem to platit ja, priatel ide len so mnou, veru nejdem niekde sama a je to na.moje meno vsetko (mame spolu cast penazi cize vsetko platim ja. Preto sa na to pytam, ak nie sme.manzelia ale zo zakona ma narok aj druh/druzka tak by som to chcela vyuzit. Tak ja neviem ja som zatial vzdy mala fakturu len s.mojim menom kedze platievam ja. Priatelove udaje si nahadzuju len do systemu pri prichode. Preto mi to pride dovne ak to platim ja, tak preco niekoho zaujima aj druha osoba. Jako na.druhu stranu chapem z tvojej pozicie ako mzdarky ale tak ak pridam cestne vyhlasenie... Ale zas zavisi od firmy ako tqk citam

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
21. jan 2020

@aki100 prečítaj si zákonník práce. A nauč sa čo je zamestnanec a čo zamestnávateľ

aki100
autor
22. jan 2020

@sasa1310 ja som si zakonik precitala takze co chcel basnik tymto povedat? Ja sa pytam na seba a nie na zamestnavatela. Ak nevies normalne poradit tak netreba komentovat

aki100
autor
22. jan 2020

@zaba21 dakujem ano tu sa hovori o tom ze ak zijeme v jednej domacnosti treba pridat cestne.prehlasenie. Lenze v zakoniku som sa taketo nic nedocitala , je to len na takychto strankach ,preto sa pytam na realne situacie kto to takto dal. Ci to ozaj plati

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aki100
autor
23. jan 2020

@kvevka oki sak ak to moze byt aj cestnym tak je fajn ale zas ci mi to zoberu , niekedy aj firmy si idu po svojom zakon nezakon. Ale dakujem