Ako to je s jedlom a pitím pre malé deti v lietadle?

bejkovnicka
9. aug 2019

Baby, prosím vás, viete mi poradiť čo 3 ročnému môžem zobrať na chrumanie do lietadla? A čo voda? Ako to je s fľašou? A čo fľaša pre bábätko? Ďakujem

humajnicek
9. aug 2019

@bejkovnicka ako dlho budete letieť? V lietadle si kúpiš, myslím, že s ničím iným ťa tam nepustia, pozri si na stránke leteckej spoločnosti cez ktorú idete.

pribinak
9. aug 2019

2,5 dcl mas povolené. V lietadle dostanete nieco jesť a vacsina spoločnosti ma sj nejake maskrtky pre deti
Idealne je oslobodiť spolocnost s ktorou budete letieť

luliu
9. aug 2019

@bejkovnicka do lietadla si môžeš vziat takmer cokolvek na chrumkamie. Soletky, chrumky, obložený rožok, čokoľvek. Co sa tyka vody zalezi na personale. Niekedy dovolia vziat, inokedy musíš vyhodiť, ale hneď ako prejdeš kontrolou si môžeš kúpiť novu vodu

queen_mary
9. aug 2019

Hlavne tablet s rozpravkami a/alebo nejake hry.

ankare
9. aug 2019

Jedla si zober bez obmedzenia.

sisulia
9. aug 2019

Mozes mu nejake susene ovocie alebo take nieco kludne, vacsinou sa daju aj kupit potom v lietadle a voda no to je take, ze pustia nepustia, ako kedy ale ked prejdes cez kontrolu tak tam mas potom obchody kde si mozes kupit 🙂

gertrudka222
9. aug 2019

s chrumkami nie je problém, no s vodou by som to tam neriskovala. Niektoré spoločnosti dávajú na palube, ale inak sa dá piť aj kúpiť. Hlavne tablet, aby sa prebavil až letíte dlhšie

babi81
9. aug 2019

@bejkovnicka s malym dietatom ta pustia s flaskou vody alebo dzusu, ja bravam malej chrumky hipp a ovocnu tasticku.ako pisu baby hore zalezi od leteckej spolocnosti, my lietame s klasickymi ako austrian, lufthansa, swiss a nemali sme nikdy problem.

matejko18
9. aug 2019

A odkiaľ letite?My sme leteli z ba a vpoho všetko nám nechali aj vodu 1,5l a aj tyčinky a iné...ale naspäť už len jednu vodu a to pre drobca 0,33l

gabca025
9. aug 2019

S vodou to robim tak, ze cez kontrolu si beriem prazdnu flasu (lubovolny objem) a po kontrole si ju naplnim bud na wc alebo na niektorych letiskach maju na to urcene miesta. Nemusim si takto kupovat predrazenu vodu a vo svete je to dost vyuzivane

matejko18
9. aug 2019

@gabca025 ja by som sa bála nabrať v cudzine ich vodu z vodovodu 🙁 a dieťaťu vôbec...

sandri
9. aug 2019

@gabca025 uz som si zacinala mysliet, ze som jedina, co toto robim 🙂

@matejko18 v cudzineto nerobim, ale ked letim zo SR alebo z Rakuska, nemam s tym problem.

diana20
9. aug 2019

@bejkovnicka na jedenie môžeš brať veci.. na pitie je to zložitejšie, ale ja keď som šla.s deťmi naposledy, tak mi dovolili liter mlieka cestou tam a liter a pol čaju cestou späť.. vraj pre deti je to dovolené.. tiež som brala detské výživy, čo je tiez skôr tekute a nič mi nepovedali keďže to bolo pre dieťa.. predtým som o tom nevedela, no vraj pre bábo je to povolené..

janne318
9. aug 2019

Tekutiny aj stravu pre deti môžeš vziať so sebou v množstve potrebnom na čas letu. Síce dieťaťom v súvislosti s "baby food" sa podľa daného bezpečnostného predpisu rozumie dieťa do 2 rokov, no v 99% bez problémov prejdú aj tekutiny/strava pre staršie deti. Hračky pre deti tiež môžeš vziať do príručnej batožiny na palubu (samozrejme to nesmú byť atrapy zbraní). Pokiaľ by si brala tablet, počas letu musí byť zapnutý v letovom režime.

gabca025
10. aug 2019

@matejko18 v cudzine maju miesta kde je pitna voda k dispozicii, ale je to kazdeho osobna vec. Nebola som este v takych krajinach, kde sa neodporuca pit vodu z vodovodu. V takom pripade by som vodu kupila.

tinika
12. aug 2019

ja som mala cukriky a zuvačky a v poho som s nimi dosla do lietadla