Ako sa vyhnúť zápcham na ceste do Chorvátska?

annie21
10. jún 2016

Prosím o radu ohľadom cesty do Chorvátska autom. Ideme začiatkom júla na Istriu a ideme práve z piatka na sobotu. Prosím o odporúčania: ísť v noci, alebo cez deň? Ktorá trasa je naj? Ako sa vyhnúť kolónam? Ako si kúpiť diaľničné a mýtne popl.?
Ďakujem

obcansr
10. jún 2016

ked pojdete cez noc tak nebude zápcha , najhoršie je ráno a potom celý den, na Istriu je ževraj lepšie a bližšie ist cez Slovinsko, ale nemám s tým skúsenosti. Ked prejdete k Mýtnici vytiahneš listok a ideš a ked zchádzaš z dialnice potom zaplatíš , lepšie platit kartou alebo mat presne kuny , ked zaplatíš eurami tak ta ošmeknú , nie je to vela ale aj tak

ivuska027
10. jún 2016

@annie21 podla toho, ci mate deti a ci ti vydrzia v aute. My chodime zasadne v noci okolo 22:00 z domu. Myto je v pohode, na rampe si vezmes listok, ked zchadzas, vyplatis. Kartou sme neplatili, to neviem ako funguje, ale platili sme eurami aj kunami a veru ze, radsej kuny, lebo z eurami ta ošmeknu vzdy, vzdy, vzdy. Aj som sa tam aj parkrat dohadovala, ale to nevyhadas, proste z eur vydavaju ako sa im chce. Radsej kuny 😉

obcansr
10. jún 2016

@ivuska027 kartu normál daš tomu pánovi, ale niekedy su také svinuchy ,že ti povedia že nejde tak karta a pýtajú keš, my sme raz dali kartu nam ju nevzalo tak manžo zaplatil ale kunami, švagor za nami dal katru a jeho v pohode vzalo. asi starký videl že mame namenené kuny tak na nas nezarobí 😀

ivuska027
10. jún 2016

@obcansr dobre vediet. Keby si ale videla ten moj odhodlany vyraz, aky som mala, ked som sa s nim dohadovala, a nič. Tma. Proste odrbú 😝 🙄 😅 😀 😀

dominika6
10. jún 2016

@annie21 my sme šli v noci,...deti spali a ráno sme boli tam..žiadne horúčavy,nervy,zápchy..

moncurienula
10. jún 2016

Je lepsie cestovat v noci, ci uz mate deti alebo nie. Je menej aut a hlavne nie je teplo. Aj ked sofer to nema jednoduche to uznavam. Moj drahy nerad soferuje v noci, ale parkrat sa na to odhodlal a zvladli sme to 🙂

mirka822
10. jún 2016

Mýtné platit určitě kartou, dnes jsou přímo kasy, kde se platí jenom kartou, ale stylem, že tam strčíš lístek, strčíš kartu a jedeš. Nezadáváš pin, ani nic a je tam jenom automat. Projedeš tak mýtnicí rychleji. Cestovala bych v noci, ale jakmile budete v Chorvatsku ráno kolem osmé, zácpám na chorvatské dálnici se nevyhnete. Jediné, co pomáhá, je jet některý den v týdnu. Ale jakmile člověk jede v pátek nebo v sobotu, tak si nepomůžete. 😖

wieruska1
10. jún 2016

zaklad je neist z piatka na sobotu, pripadne zo soboty na nedelu ale v bezny den.

obcansr
10. jún 2016

@wieruska1 my sme boli 2x tak že v sobotu sem nastupovali na ubytko nikdy viac, teraz len v týždni a v pohode, prázdne cesty , žiadne zápchy 🙂

mima595
10. jún 2016

je lepsie platit kartou, alebo ENC krabicku mat...kartou je ovela, ovela lepsie a rýchlejsie...ako baby písu, len kartu zastrcia a vytiahnes....
ale ENC je este lepsia..

my chodime zo soboty na nedelu a a cesty su v pohode...ale chodime nanoc....vychadzame z PO okolo 19.-20. hod.

jana_dzina
10. jún 2016

@annie21 presne tak ako píšu baby hlavne neísť cez víkend lebo to je hotová katastrofa. My sme boli minulý rok v Chorvátsku a išli sme radšej z pondelka na utorok aj keď sme tam chceli byť čím skôr ale aspoň takto sme sa vyhli dopravným zápcham

smutko4
10. jún 2016

My sme šli minulý rok prvý krát s 1,5 ročným synom, preto som vybrala niečo bližšie, kvôli dlhej ceste. Išli sme do zátonu 16 km od Zadaru. Namiesto 7,5 hodiny sme šli 14,5 hodiny kvôli zápche na diaľnici a nehodám na nej. Nikdy viac ma nik do Chorvátska nedostane z piatka na sobotu. Cesta späť bola kratšia len 10 hodín. Tento rok ideme v nedelu a končíme v stredu, ideme na ostrov Rab tak som zvedava

bubinko1506
10. jún 2016

my chodime pravidelne z piatka na sobotu. vyrazame z BA okolo 15ej, ideme cez Rakusko a Slovinsko. Nikdy sme v zapche nestali. Minuly rok sme uz o 22ej boli na poslednom odpocivadle na dialnici pred Sibenikom. Kedze sme nemali zajednane ubytko vopred, urobili sme si pauzu asi do 7ej rano a pokracovali sme do Primostenu. 0 8ej rano sme uz boli ubytovani 🙂
Tento rok sme tiez mali v plane Chorvatsko, opät z piatka na sobotu, ale na odporucanie lekara zostavame na Slovensku.

sovica
10. jún 2016

My cestujeme zásadne cez týždeň, ale keďže vy už viete, že pôjdete z piatka na sobotu (čo je najhoršie), tak si to vypočítajte tak, aby se na prvej mýtnici boli možno okolo polnoci - čiže cestovať jednoznačne na noc. Skúšali sme platiť keš aj kartou... Keď sme platili keš, vždy vydali menej. Skontrolovať sa to tak rýchlo nedá a hádať sa s nimi už vôbec nie, keďže za vami čaká ďalšie auto. Platba kartou je rýchlejšia. Bolo to vidno hlavne keď sme sa vracali z Chorvátska. Z hotela sme odchádzali doobeda, takže na prvej mýtnici sme boli poobede. To už bolo áut dosť, ale v pohode sa dalo, pred mýtnicou sme čakali cca 15-20 min. Tie mýtnice sú nejak označené, kde sa platí kartou a kde keš, ale nepamätám si to, ako to bolo označené. Možno niektorá kočka tu bude vedieť a dá vám info. Takže rady áut označené ako platba kartou sa posúvali asi 4x rýchlejšie, ako rady, kde sa platilo keš. Muž síce chcel minúť zvyšné Kuny, ale nakoniec si povedal, že to nestojí za to a platili sme kartou. Zvyšné Kuny sme potom predali kamošom, ktorí sa do Chorvátska ešte len chystali.
Na trasu sa ešte opýtam manžela, lebo ja si to nepamätám. Ale on si všetko dopredu pozrel cez google mapy, údaje dal do navigácie a išlo sa. Ešte si pamätám, že s kamošom riešili Budapešť, či ísť cez alebo obchvat. My sme sa rozhodli ísť cez, ale prechádzali sme cez Budapešť presne o polnoci a bolo minimum áut, takže sme ju prešli úplne v pohode a vôbec neľutujem, je krásna - nádherné budovy, pre mňa to bol zážitok - všetko vysvietené. Ale keď sme sa vracali späť, to chcel ísť manžel už obchvatom, ale nejak nezachytil odbočku, takže sme sa dostali do nenormálnej zápchy v strede Budapešti (cca okolo 17.00 hod). Stratili sme tam cca 1,5 hod.

mima595
10. jún 2016

v podstate vsetky mytnice su rovnake, da sa platit aj aj...iba ENC..rtie su uplne na krajisstale v pravo, tie idu rychle...a potom velka mytnica je na karty, ale iba pri navrate naspat....tesne pred Zahrebom...treba ist na tu, ktora je uplne v pravo, tam sa plati kartou...je ovela rychlejsia...ak sa pokracuje dalej, dostanete sa na mytnicu, kde sa plati kunami a atam su brutalne zapchy.....

a ta zapcha v Budapesti nech ta netrapi...my sme sa raz vracali v piatok a isli sme cez obchvat ..piatok poobede okolo tretej...katastrofa...cely obchvat zabity, kvantum kamionov...sme radsej odbocili na benzinku a apomocou navigacie sme sa prestrikovali cez Budapest...asi hodinu, ale isli sme.... 😉

sovica
10. jún 2016

@mima595 Mima, tak to ste ma s tou Budapešťou potešili 🙂. Poviem manželovi. On bol nenormálne nervózny. Deťom to nevadilo a mne tiež nie - ja som sa kochala architektúrou a fotila ako besná 🙂. Aj keď tá prázdna a vysvietená Budapešť o polnoci bola predsa len o niečom inom 🙂.

mima595
10. jún 2016

@sovica - my skoro vzdy chodiem priamo cez Budapest...sme tam okolo pol noci cestou tam a naspat okolo 1-2 ...poobede je uplne jedno, kedy ides cez Budapest..raz sme isli v sobotu..okolo tretej...havarka...ale v sidliskovej casti...MM mal take nervy, ze konecne sa moze kochat Budapestou, lebo stoji a to v takej debilnej casti 😀 😀 😀

potom v piatok poobede...som vymyslela obchvat...total kravina..uz som popisala vyssie....za mna len a len cez Budapest....

jalovec
10. jún 2016

Ahoj Pozeral som ze ste ZA,
Trasa A:
Tak navrhujem Zilina- Bratislava- po dialnici na Wien- Graz- Maribor - Ljubljana - Novigrad cca 850km Nevyhody Dialnice poplatky- V rakusku Poplatok 10dni cca 9e Slovinsko je o niecom inom musis kupovat aj ked ides dolu a aj ked ides domov, lebo slovinka znamka plati iba 7dni presne a to znamena kupis v sobotu v noci a plati ti iba do piatku. oni to maju tak urobene aby zarabali na tom malom kusku dialnice, a teda cesta po ich Dialniciach je 15e+15e.

Trasa B Zilina - Komarno
( hnet za Prechodom do Madarska je prva pumpa kde kazdy stoji a kupuje znamku na dialnicu a to tam byva ela aut aj 15-30 a pekne sa tam caka. ale mi mame inu fintu ))) - Kisber - Mor - Szekesfehervar (TU NA DIALNICU) Popltok 9.7e - 10dni )))
Nagykanizsa Prechod do HR Letenye a potom Gorican a stale po Dialnici az na prechod Zahreb LUCKO. potom na Karlovac a Rijeku. nic hrozne. cca 800km.

Ak by si chcela viaccej info aj kde lacnejsie tankovat po ceste a kde stat a kde kupit znamku na HU dialnicu posli SS iem poslat aj foto a prsny plan cesty. mi chodime uz 15rokov a zatial ani jedna zapcha. a myto v HR mame ENC je tam asi20% lacnejsie a aj rychlejsie. takze tolko odomna

maruska22
10. jún 2016

@mima595 dajte mi prosim blizsie info ako je to s platbou kartou na mýtnici, my vzdy platime len v hotovosti, nikdy sme nejako extra dlho v zápche nečakali, tak som to neriešila... my vzdy vyrazame okolo 20:00 stredné slovensko, Nová Baňa, chodíme cez Komárno, tak aby sme okolo 22:30-23:00 boli uz na pumpe v Madarsku, lebo tie potom okolo pol dvanástej niektoré zatváraju alebo je tam plno...cez Budapest sme isli len raz, cez ten obchvat a v pohode sme presli...vlani sme sa na dialnicu napájali az dole pri Balatone, okolo jednej sme uz boli na hranici s Chorvátskom... okolo tretej sme v Zagrebe...vacsinou sme vzdy presli bez vacsieho cakania..

mima595
12. jún 2016

@maruska22 - ,my sme kartou platili naposledy pred 4 rokmi, odvtedy mame ENC krabicku, neviem, ci moje info budu najaktualnejsie....

maruska22
12. jún 2016

@mima595 my vzdy platíme iba hotovostou.. zvacsa eurami... mám kartu kde vzdy treba zadávat PIN, preto ma zaujíma, ze ako to tam prebieha 🙂 my ideme do HR šiestykrát...takze by sme tiez urcite tu krabicku vyuzili..ale my si vzdy povieme, ze načo to kupovat, ze aj tak uz dalsí rok nepojdeme 😀 a príde leto a stále nás to tam ťahá 🙂

mima595
12. jún 2016

@maruska22 - aj my sme mali kartu, kde sme stale museli zadavat PIN...ale na mytnici nie...tu kartu len "vcuclo" a hned zase vyplulo 😉 😉 ...nic sa nezadava...

maruska22
12. jún 2016

@mima595 diky za info, mozno tento rok vyskúšame...my máme takú čudnú skúsenost z Madarska, ze tam vzdy ideme platit kartou, kde kupujeme tu ich E-známku a len jedenkrát nám ju akceptovalo, vzdy nám ju ten madar vracia, ze ju neberie...tak potom v HR nechceme riskovat a vzdy radsej platíme hotovost.. 😝

annie21
autor
28. jún 2016

@jalovec Takže asi ideme cez Rakúsko a Slovinsko....ak máš nejaké presné tipy, tak prosím....

Ďakujem 🙂