Ako prekonať strach z dlhého letu?

tatiana1980
20. máj 2019

Ahojte ja viem ze uz tu taka tema asi je ale - letime do NY bez deti s Austria Arlines a spat so Swissom. No a bojim sa taketo dlheho letu ze sa nieco stane. Ako ten strach prekonat? A to pritom lietame kazdy rok niekam na dovolenku. Len sa proste teraz bojim lebo ideme bez deti.

evinkakub
20. máj 2019

@tatiana1980 mozno by bolo dobre predplatit si na palube wifi, dnes uz sa to da😊😊😊 a byt s detmi v kontakte aj pocas letu. Teda neviem, ake mas staré deti, ale ujde ti aj cas, aj budes kludnejsia.... aj keby sa nieco dialo, vies konat. Myslim, v zmysle, vies sa s nimi spojiť...

moonlight1210
20. máj 2019

@tatiana1980 aby som chapala - ty sa bojis, ze padne lietadlo, alebo sa stane nieco detom, kym budes prec?

tatiana1980
autor
20. máj 2019

@moonlight1210 ano ☹

tatiana1980
autor
20. máj 2019

@evinkakub to wifi si asi predplatim dakujem 🙂

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2019

@tatiana1980 treba to brat tak, ze lietadlo moze spadnut aj ked je let iba hodinovy, cize toto absolutne neries. Do NY to nie je zase az take strasne, mam za sebou dlhsie lety. A o deti budete snad mat dobre postarane, predpokladam, ze ich nechas zodpovednym ludom. Ides na dovolenku, tak si to nekaz zbytocnymi obavami, lebo si to nakoniec neuzijes.

loginexistuje
20. máj 2019

@tatiana1980 co ste dali za letenky pozeram teraz tak ze co je taka prijatelna cena zatial som nenasla spiatocny pod 420 na osobu

tatiana1980
autor
20. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl ja viem ale tak dufam ze sa nic nestane. Letime s austria arlines tak oni su bezpecny nie ?

tatiana1980
autor
20. máj 2019

@loginexistuje 320€ priamy let tam ale letenky mame od januara

moonlight1210
20. máj 2019

@tatiana1980 denne sa uskutocni cez 150 000 letov (niekedy az cez 200 000).
"nehody" sa deju castejsie, ako je beznemu pasazierovi zname. bud je nejaka porucha este na zemi, takze sa let zdrzi. alebo je nejaky problem uz vo vzduchu (napriklad zdravotne problemy pasaziera. ci nieco technicke - technicka porucha neznamena hned automaticky pad lietadla). ale v drvivej vacsine take lietadlo sa proste vrati bezpecne spat na letisko, alebo bezpecne pristane na inom letisku, ktore ho moze prijat.
len o tom nikto neinformuje, kedze sa vlastne nic zvlastne nestalo, maximalne pasazieri musia riesit problemy spojene s tym, ze nedojdu do ciela cesty vcas.

nehody konciace vazne, ci tragicky su zriedkave. A vacsinou sme o nich informovani, lebo je to horuca sprava. takze si daj pomer na pocet letov vs. pocet tragickych nehod a to, ako casto sa vyskytnu.
proste ta sanca je vemi mala, ze sa nieco take stane, co vas bude stat zivot.

to uz je rovnaka sanca, ze pojdes pokojne a bezpecne pesi po chodniku a sejme ta auto, ktore odhodilo na chodnik pri havarii.
tiez vies, ze auta jazdia drvivou vacsinou normalne a bezpecne, ale aj toto sa moze stat. a nebudes preto chodit pre istotu kanalmi a bocnymi ulickami. vies, ze take riziko je minimalne a neriesis ho.

moonlight1210
20. máj 2019

@tatiana1980 a este kolko tych tragickych nehod sa udeje prave velkym dopravnym lietadlam.

tatiana1980
autor
20. máj 2019

@moonlight1210 hej mas pravdu ale zaplatim si to wifi a budem kludnejsia .

dominka11
20. máj 2019

@tatiana1980 toto som riesila pred 4rokmi😅plakala som ako male decko, ze nikam nejdem na letisku🤣 nakoniec sme to vsetci prezili, mam krasne spomienky na NY. Neboj sa, ked nasadnes do lietadla, opadne to z teba.

sandokanka36
20. máj 2019

@tatiana1980 netreba na to az tak mysliet, lebo si to este privolas. Treba to odovzdat bohu (som veriaca) a takto to riesim ked niekam ideme.

evinkakub
20. máj 2019

@tatiana1980 ja lietam na cca 4 dovolenky rocne... letecká doprava je najbezpečnejšia na svete. Moja sestra lieta každý tyzden. Pracovne. Uz 9 rokov.... nestresuj sa....
Uzi si dovolenku!!!!

tatiana1980
autor
20. máj 2019

Baby dakujem citim sa lepsie 🙂

bronik89
20. máj 2019

ani som nevedela, ze sa da priplatit uz aj wifi, co to tak stoji?

evinkakub
20. máj 2019

@bronik89 to som nikdy neriesila, kolko to stoji, lebo to nevyuzivam, ale na internete najdes aj zoznam leteckych spoločnosti, ktore wifi na palube ponúkajú. A je ich velmi vela....

bronik89
28. máj 2019

@evinkakub no po pravde to ani mna moc nezaujima, lebo mi pride zbytocne vyhadzovat peniaze za wifi ked letim. len tak zo zaujimavosti som to chcela vediet. pozriem si to, dakujem 🙂