Ako na strach dieťaťa z letu lietadlom ?

babyborn
22. máj 2019

Mame syna, ktory je dost bojazlivy. V lete sa chystame letecky na dovolenku. Mam obavu, co ked sa sekne a nebude chciet nestupit do lietadla? Ako mu pomoct pripravit sa na cestu? Maminky bojazlivych deti, ako ste to riesili? Dakujem

babyborn
autor
22. máj 2019

@babyborn este dodam, ze ma 6 rokov.

janinah
22. máj 2019

Netreba riešiť strach,treba to obrátiť na dobrodružstvo,na ktoré sa všetci tešíte....lietadlom dnes cestuje každý,však to je nič...ale ak zbadá mamu či otca bielych od strachu,tak zareaguje podobne....

wena
22. máj 2019

Hlavne mu nehovoriť dobre, že je to niečo z čoho by mal mať strach. Čím menej ho na to budete pripravovať, že je to niečo špeciálne, tým lepšie. Je to dopravný prostriedok ako každý iný 🙂

danula.ch
22. máj 2019

@babyborn rozprávali ste sa s nim o tom? Či má rád lietadla a chcel by letieť? Ak je tam nejaký potencionalny problém, napríklad niekde počul, že padlo lietadlo, tak to môžete odhaliť. Pred letom by som mu dala niečo na upokojenie, asi po porade s psychológom. Niekedy sa aj my dospelí bez nejakého dôvodu bojíme niečoho, čo nepoznáme, aj toho, čo pozname. Zvlast malý, citlivý chlapec. Hlavne sa o tom v rodine bavte ako o niecom normálnom, nerobte z toho Haló, zbytočne nenafukujte, nech z vás necíti, že je lietadlo niečo super výnimočné, ale úplne bezna vec.

bluka2
22. máj 2019

Hlavne keď sa bude pýtať, že na co sú tie žlté vesty, snáď ti napadne niečo iné ako moja odpoveď, že to je tam, keby lietadlo pristálo na vode... :-/

sisaka
22. máj 2019

Keď bude vidieť, ako sa cela rodina teší, že poletíte tak sa bude tešiť aj on. Zisti si, co letecká cestovka ponuka pre deti, niektoré majú kids Club, oplatí sa zaregistrovať, môžu mat rôzne aktivity spojené s lietaním, dostať maly darček na spríjemnenie cesty, nejaké zadarmo snacks... ak sa zvykne báť nepoznaného treba ho pripraviť. Na YouTube je kopec videí priamo z lietadla, ukážte mu ako to tam funguje, čo budete na palube robiť a samozrejme čo ho čaká v destinácii. Ak nebudete vy rodičia z letu vystresovaní nemalo by byt ani dieťa. Keď dieťa citi, že rodič sa obava začne sa báť aj ono. My lietame dosť casto a nikdy sme z toho nerobili vedu, je to ako cesta autom, akurát do cieľa prídete oveľa skôr a bezpečnejšie.
Nejaké letecké havárie a pod. by som nespomínala a bezpečnostné opatrenia ak je fakt nejaký bojko tak radšej prekecať a odvrátiť pozornosť

annadan
23. máj 2019

hlavne sa netreba pred ním o tom rozprávať, lebo mu naženiete ešte viac strach. pokiaľ sa budete tešiť vy bude aj on, len ho na to treba tak povediac správne navnadiť

pelikan
23. máj 2019

Môj syn mal dva roky dozadu tento istý problém, mal vtedy 7 rokov, prvýkrát mal letieť. Aj sme sa o tom predtým rozprávali, ale nepomohlo. Keď sme z domu odchádzali autom na letisko, chytil hysterický záchvat, že on nikam nejde. Bol plač, ale tak musel ísť. Mala som hrôzu z toho čo bude na letisku, ale do lietadla našťastie nastúpil bez nejakých väčších problémov a čo je najzaujímavejšie, úplne ho to lietadlo očarilo, nakoniec všetko sledoval z okna, na všetko sa vypytoval, sledoval letušky... Odvtedy lieta rád a nebojí sa.

aceris
26. máj 2019

Nemam skusenost s dietatom svojim, ale ked som bola dieta ja....mala som 5rokov...sli sme na prvu dovolenku letecky...nastupovalo sa po schodikoch zvonka do lietadla...chytila som sa za zabradlia a zatala sa...zacala som robit cirkus humberto....otec ma prehodil cez rameno a nastupil so mnou...ziadne prehovaracky nepomohli....vnutri uz zapasana som na cele lietadlo kricala "my spadneme, my spadneme. To lietadlo je tazke, nemoze sa udrzat vo vzduchu"..no poviem vam, ze som cele lietadlo zneistila :D nakoniec za mnou prisiel pilot, letusku...dali mi nafukovaciu hracku, omalovanky, farbicky....a bola som spokojna a tichucko :D mama v nervoch zatinala nechty do sedacky, lebo dostala ona strach zo mna :DDD takze za mna...ak bude najhorsie, letusky by mohli hadam vediet pomoct, pripadne si schovaj do prirucnej daku novu hracku o ktorej nebude vediet... ;)