Ako je to s letenkami pre deti do 2 rokov?

matula11
8. sep 2010

Chcem letieť do Ameriky a nikde sa neviem dopátrať, či treba kúpiť letenky aj pre deti, alebo nie.

latvia
8. sep 2010

pri bookovani letenky zadavas pocet osob a aj deti, mas tam kategoriu do 2 rokov, ono ti to automaticky zada prislusnu sumu za dieta do 2 rokov. ja som letela z prahy do kosic a nazad a platila som aj za maleho poplatok cca 900 korun..

bubelko
8. sep 2010

@matula11dieta pod dva roky nemusi mat vlastnu letenku, potom sedi celu cestu na rodicovi. ak chces, aby malo vlastne miesto, musis ho pri objednavani leteniek zadat do starsej kategorie a kupit mu letenku. vacsinou su lacnejsie, ale zalezi od konkretnej spolocnosti a od typu listku. 😉

kaktusik007
8. sep 2010

dieta do 2 rokov nema narok na sedadlo, avsak pri bookovani letenky to musis uviest.. to, co platila latvia je palivovy poplatok a poplatok letisku, tie byt mozu, ale aj nemusia... vsetko zavisi od konkretnych letisk a leteckej spolocnosti.

kedze ide o dlhsiu cestu, skus si pozriet, co by stala letenka pre starsie dietatko, ako ti radi bubelko.... pretoze tolko hodin mat maleho na sebe je hooodne narocne 😉

ikke
17. sep 2010

na taketo dlhe cesty, pokial viem, maju malinke deti narok na kolisku v lietadle, ale treba sa informovat u konkretnej spolocnosti.
rozhodne ale treba aj "letenky" pre deti do 2 rokov, vacsinou sice platis iba nejaky pausalny poplatok, ale rozhodne treba mat dieta zaregistrovane, ze pojde s tebou! a nezabudni, ze na kolenach ti moze sediet max. 1 taketo dieta 😉 /...kedze pises o detoch v mnoznom cisle/

katekate
17. sep 2010

pri kupe letenky bez rozdielu ci cestovna agentura alebo internet musis zadat dieta - meno a vek - nasledne ake sluzby pozadujes. pri dlhych letoch konkretne zaoceanskych (amerika) mas narok na specialne sedadlo - prve v rade za stenou so zachodmi kde na danu stenu upevnuju postielku pre dieta. dieta mas na rukach vramci pristavania a vzlietania, pripadne turbulencii, inak ho mozes dat pokojne spinkat ... dana postielka je zvycajne do 10kg a kolko su priplatky netusim ale vsetko ti dana cestovna spolocnost povie .... taktiez mas vsetky tieto informacie na kazdej webstranke danej leteckej spolocnosti .... dieta do dvoch rokov na kolenach pri narodnom lete cestuje zadarmo ( moze zavisiet od danej cestovky), pri medzinarodnom lete sa za neho musi platit - kazda cestovka ma specialne infant poplatky + taxes.