Ako je to s batožinou do podpalubia?

morenitka
2. sep 2023

Dobrý deň,
Prosím vás, ako je to s batožinou do podpalubia, ak sme 2 dospelí a 1 dieťa (2r)? Zháňam kufre, ale nechcem mať 10 kufrov okolo seba. Aký najväčší môžem mať?
Môžem mať 2 kus veľkosti XL? A potom každý môže mať príručny?
Videla som rodiny aj s megakuframi, aby ich nemali okolo seba veľa.
A aké odporúčate, prosím vás, cenovo dostupné?
Vďaka za rady 🙂🙏

vulka
2. sep 2023

@morenitka No veď to musíš vedieť koľko kg v nich môžeš prevážať. Načo Ti bude kufor XXL, ak v ňom môžeš mať 20kg? A inak Dvaja dospelí a maličké dieťa a potrebujete 5 kufrov? To idete na pol roka?

evka64
2. sep 2023

@morenitka v pokynoch od cestovky mas napisane kolko kg na osobu mozes mat. My sme nalu na osobu 23 kg, cize ak sme 4ria, tak mozes mat 4 kufre po 23 kg. Zalezi akou leteckou spolocnostou idete.

mondolina
2. sep 2023

podľa mňa stačí jeden 20 kg a možno ešte jeden 10 kg.
podľa toho kam a nakoľko idete

zara0201
2. sep 2023

Závisí od leteckej spol.,či umožňuje zlučovať batožinu.
Inak nikdy by som nešla s 1 kufrom pre rodinu keď ti ho stratia si v prdeli. Každému kufor a veci pobaliť na kríž...

dzina007
2. sep 2023

My sme mali v pokynoch napisane ze nemozeme zlucovat batozinu. Takze kazdy kufor max 23kg. Mali sme dva kufre a pohoda. V jednom sme mali 24 pri ceste spat ale to neriesili to 1 kg hore dole.

bluka2
2. sep 2023

1 kufor môže mať max 32 kg. Ak si kúpiš 2 identické kufre, vieš ich tlačiť aj 1 rukou. T.j. 1 osoba vezme 4 veľké kufre bez vozíka bez problémov. Ja som minule brala 6 takých kufrov a 2 deti a to tiež išlo. Na letisku som požiadala tých čo sa zaoberajú stratenou batožinou - majú taký veľký vozík, či mi môžu kufre odviezť po východ a pomohli

bluka2
2. sep 2023

@dzina007 s kazdou spoločnosťou môžeš mať aj viac za poplatok. Ale max 32, kvôli tým ľudom, čo s kuframi narábajú

morenitka
autor
2. sep 2023

@bluka2 super to som chcela vedieť, čiže lepšie takto 🙂 berieme aj kočík, takže preto som riešila zlúčené kufre

morenitka
autor
2. sep 2023

čiže odporúčate radšej 2x veľkosť L a príručne, tak? 🙂

tahomi
2. sep 2023

@morenitka a treba vam tak vela batoziny? Dalsia vec, ze zalezi aku batozinu si si zaplatila s letenkou, ak teda nejdes niekam cez CK.
Ja napr nosim len prirucny kufor, v pohode sa na tyzden zbalim.

tanyag
2. sep 2023

Každá letecká spoločnosť má iné podmienky, niektorá v cene letenky zahŕňa 32kg batožiny a niektoré len 23kg, alebo 20kg. Veď sa pozrite na letenku, poprípade pokyny, podmienky, od leteckej spoločnosti.
My sme išli napr. Austrian Airline a mali sme 23kg batožinu v cene letenky, ale išli sme Ryanairom a batožina v cene nebola, tak isto Wizzair nemá v cene zahrnutú batožinu, pri oboch spoločnostiach si máte možnosť veľkosť (váhu) batožiny vybrať, dokúpiť...Qatar Airways sme mali 20g batožinu v cene letenky..
Čiže my môžeme napísať 32kg, alebo 20kg, alebo neviem čo, ale dôležité je to, čo máte na letenke, v pokynoch od leteckej spoločnosti, prípadne cestovnej kancelárie.

daarling
3. sep 2023

My sme tiež také zloženie, dvaja dospelí a dieťa 2 roky. Batožinu môžme mať všetci traja po 23kg a príručnú do 8kg. Chcela som sa popratať do čo nejmenej kufrov, lebo sme brali aj kočík, zabalila som 2x90litrovy kufor a jednu malú príručnú.

sulavikova
3. sep 2023

@morenitka zistite si, s akou spoločnosťou letíte. Napr. Australian airlines 23 kg do podpalubia a 8kg na palubu. Čiže každý má v letenke 1 veľký a 1 malý kufor+ môžete mať kabelku/ ruksak s notebookom na palubu