Aké % z celkového príjmu rodiny miniete ročne na dovolenky?

pupavka234
20. dec 2023

Ahojte, ake % rocneho prijmu (v cistom) miniete na dovolenky? My minieme asi 15%, chodime na dovolenku 2-3x rocne, manzel hovori ze je to velmi vela, co si myslite? Kolko v % miniete Vy?

zmrzlinka2021
20. dec 2023

@pupavka234
My to neratame.

Ale otazka je, ze aj ked je to pre manzela velmi vela, preco by v tom mal byt problem? Ved cestovanie je najlepsia investicia pre vlastny rozvoj.

marcellka32
20. dec 2023

Tak ono záleží aké máte príjmy, výdavky a až potom aký je budget na cestovanie...pre niekoho je veľa aj 2 dovolenky ročne, niekomu nestačia 4

bubuzu
20. dec 2023

@pupavka234 to je asi len na vas. On si myslí, že je to veľa, ty možno, že je to v pohode. Musíte si to nastaviť tak, aby vám bolo obom dobre. Alebo to striedať, jeden rok tak druhý inak. Akokoľvek. Skúsenosti iných ti moc nepomôžu v tomto. My sme min.rok boli v Nórsku, tri týždne naším autom, spali sme v ňom, s malý synom. Bolo to krásne a s trajektami, palivom, diaľničnými, jedlom a všetkým to bolo asi 2000 eur. Tento rok sme dali Sicíliu na jar, dva týždne s požičaným autom a booking ubytovaním pri mori za cca 1000? Percentuálne to nevyčíslim, lebo nemáme stále práce a nejak stabilný príjem, ale čo viem, tak zarobíme celkom málo oproti kamošom. Ale vieme odložiť a šetriť a nepotrebujeme na cestách nejaké špeci veci. Varíme si sami, spíme na krásnych miestach zadarmo a strašne si to užívame. Je to len na vás, aby vám bolo dobre. Ja by som si napr.neužila cestovanie, ak by sme pri tom minuli veľa a zbytočne a ak by som vedela, že to priateľovi nerobí dobre.

suge
20. dec 2023

0%.

michaela412
20. dec 2023

Pre nás je v pohode ísť v lete na dovolenku na týždeň niekde do zahraničia a na jar a v zime na SK predĺžený wellness víkend. Pre švagrovcov je to veľa a na letné dovolenky nechodia. Takže je to na každej rodine aký ma rozpočet, aké majú záujmy, aké majú priority.

pupavka234
autor
20. dec 2023

@suge nechodite nikdy nikde? Ani predlzeny vikend alebo dovolenka na Slovensku?

simsalabim
20. dec 2023

@suge to je smutne 🙁

suge
20. dec 2023

@pupavka234 Nie, prečo? Cestovanie nie je pre každého a dôvody môžu byť rôzne. Pravdou je, že som kedysi cestovať zvykla, aj do zahraničia, ale prestala som. Už v tom nevidím toľko výhod a najviac si voľný čas užívam doma, ideálne v záhrade.🙂

lucik194
20. dec 2023

neriesime kolko percent to je z platu, nevidim v tom vyznam

boli sme tyzden v rakusku, tyzden v slovinsku, tyzden v chorvatsku, tyzden v spanielsku, do toho rozne vikendovky na SK, aquaparky za hranicami tiez neratam ani otocka vylet do Viedne (neratam kolko je to %, nie je to dolezite.....)

chceme mat zazitky, nieco vidiet, nech deti vidia ako sa funguje/nefunguje za hranicami.....

missviolet
20. dec 2023

ja za seba 20% so všetkými nákupmi a vydavkami na dovolenkach. ale v 2023 som si dopriala kedze som mala 30tku, bola som na horach, 2x pri mori a 1x mestska dovolenka + som daco aj pokupila do satnika

zmrzlinka2021
20. dec 2023

@suge
cize dovodom nie su peniaze ale u teba je dovod, ze si domased. A to je OK. Vacsinou sa to vyskytuje u starsich ludoch, co maju zahrady, sliepky.

marcellka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
20. dec 2023

Cca 8%

suge
20. dec 2023

@zmrzlinka2021 Aj ja som starší človek, hoci iba čiastočne a iba mentálne.😉 Ale záhradu a sliepky mám tiež.😄

buberova
20. dec 2023

Tento rok niečo pod 10%.. ale to sme boli pri mori prvýkrát po 4 rokoch

dundulica
20. dec 2023

ťažko povedať koľko, ja si nekupujem značkové veci, nechodím napr. na nechty či kadejaké skrášľovania, netrajdám sa po nákupných centrách, vždy keď sa dá ideme na dovolenku, pre nás je relax turistika, teraz chodíme už bez dospelého syna, kým bol malý tiež sme namiesto materiálnych vecí investovali do zážitkov, precestoval toho s nami veľa

cafelatte
20. dec 2023

Tento rok sme boli 4 krát pri mori na 14 dní a práve sme sa včera bavili o tom ze co je lepšie sestrit tie prachy alebo žiť život a mať zážitky s rodinou na krásnych miestach. Neviem aký máte na toto názor.

mandzula
20. dec 2023

@cafelatte idealne je primerane si uzivat a zaroven mat rezervu, keby nieco buchlo.

martinka13
20. dec 2023

@pupavka234 no my aj 30% občas keď sa utrhneme.... 15% určite nie je veľa, aj keď teda závisi samozrejme od výšky prijímu..

tianna
20. dec 2023

@pupavka234 tiež 0%.. pre mňa by to bol nenormálny stres, raz sme boli, 5 rokov dozadu a stačilo mi veru minimálne na ešte ďalších 5 rokov.. 😆 domov sme prišli všetci chorí, vystresovaní, ďakujem, neprosím. Radšej jednodňove výlety 😍

martul
20. dec 2023
martul
20. dec 2023

@simsalabim prečo by to malo byť smutné, každému ako vyhovuje, či? My nechodíme tiež, boli sme možno 4-krát tu na Slovenku. Deti sú veľké, keď chcú, cestujú. Ja som si spravila svoj raj doma, na dvore, v záhrade. Zatvorím bránku a oddychujem relaxujem.

pkgirl30
20. dec 2023

0%

mandzula
20. dec 2023

@simsalabim aj mna by zaujimalo, preco je to smutne. Podotykam, ze sama cestujem a uzivam si to, ale to, ze si to niekto, naopak, uziva doma, za smutne nepovazujem.

kiwi3
20. dec 2023

nikdy ma to nenapadlo ratat a uz vobec nie na percenta... inak 0% a 4 x 14 dni, to su celkom extremy...

simsalabim
20. dec 2023

@martul @mandzula no vidis. Tebe sa to nezda smutne a mne ano 🤷‍♀️ A preco? Lebo rada poznavam ine krajiny, ochutnam ine kuchyne, rada plavam v mori… co je na tom nepochopitelne? Nemozem vyjadrit svoj nazor?

kulumulu123
20. dec 2023

@pupavka234 neviem oresne ale striedame to.. Kazdy mesiac odlozime cca 350e na tento ucel, a kazdy druhy/treti rok si dovolime drahsiu dovolenku na mesiac niekde daleko (iny kontinent) tie ostatne roky je to v ramci europy bud letecky alebo road trip cca 3tyz pri mori. Nepouzivame CK, vzdy ideme na vlastnu past pride mi to podstatne lepsie nemusime sa nikomu a nicomu prisposobovat a v konecnom dosledku aj lacnejsie a to teda o dost...

mandzula
20. dec 2023

@simsalabim mozes, len som chcela vysvetlenie. A presne ako ty mas rada veci, ktore si vymenovala, iny rad sedi na svojej zahrade a pozoruje sliepky a nie je smutny, lebo ho to naplna.

nikaeli
20. dec 2023

@cafelatte mňa by zaujímalo ako viete vyskladať toľko voľných dní.. 4x14..

@pupavka234 nikdy som to nepočítala na %. Ale zas je pravda, že dovolenkujeme iba raz ročne. Práve z vyššie uvedeného dôvodu (počet dní). Víkendové výlety nepovažujem za extra finančnú záťaž.

alexanotbad
20. dec 2023

4 x 14 dní, paráda 👍, brala by som hneď toľko voľna 🙂