Aké lieky vziať na dovolenku s dieťaťom?

slulu24
2. jún 2011

ahojte mozete mi poradit ake lieky alebo co take potrebne potrebujem na dovolenku ked sa ide s malim dietatom moja mala ma 18 mesiacov no netusim co mam vziat prenu v pridpade nudzi .dakujem

ivett1
2. jún 2011

ahoj...to závisí od destinácie, či idete do hôr, k moru, na chalupu alebo....
...do hôr by som si zabalila niečo na utíšenie kašľa, proti nádche, na zníženie horúčky, kvapky do očí, uší, možno repelent, niečo na štípance od hmyzu?...
k moru niečo proti hnačke (hylak, kulíšek...), chladiacu penu na podráždenú pokožku od slnka, tiež kvapky do očí, uší (gázu), aj do nošteka, na kašeľ...a tiež niečo zníženie teploty.... 😉

kaja73
2. jún 2011

Niečo na bolest,na horučku,na hnacku,vracanie,na uraz,na bolave ocka,uska,na alergicke reakcie,na nadchu ,kasel, na spalenie. Teraz ma viac nenapadne.Konkretne druhy liekov su už na tebe-ty vies co použivas.

alami
4. jún 2011

ešte sebe niečo od bolesti, prípadne na žalúdok ak to preženieš s dobrotami 😀 a malej by som aj atb od dr pýtala - pre istotu ak bude treba. V lekárni nezabudni povedať, nech ich nerozrábajú (rozrobíš si sama, ak budeš potrebovať, ak nie, zostanú ti na neskôr)
ešte nejaký rýchloobväz a dettol na dezinfekciu odretých kolienok, prípadne duphalac alebo aspoň slivkovú výživku ak by ti ju zmenou stravy zapieklo a máš to asi komplet 😉 😅

stanislavao
5. jún 2011

od bolesti a teploty napr. Panadol baby
na hnacku a zapchu napr. Hylak Forte
repelent, ophtalmo septonex do oci, a my sme potrebovali tekuty puder na stipance.
ine nam nebolo treba nic. no a nejaku dezinfekciu, rychloobvaz - v pripade drobneho urazu.
a ak mate moznost, zoberte si elektricky odpudzovac komarov. to je super ako prevencia tych stipancov.

mimika4408
5. jún 2011

a k vsetkym odpovediam by som este pridala zdravotnu karticku alebo aj europsku zdravotnu karticku pripadne, ze do zahranicia idete 😉

sisaha
5. jún 2011

a ja by som sa nechala aj komercne zdravotne poistit, aby vas pripadna navsteva lekara nevysla draho. Pretoze nase poistovne preplatia osetrenie iba do takej vysky, akej sa hradi u nas. Ale v zahranici to moze byt 3x viac. 🙂.

bubinko83
5. jún 2011

Lieky a základné zdravotné potreby
Nezabudnite si so sebou vziať lieky, ktoré pravidelne užívate, najlepšie do príručnej batožiny. Mimo nich je vhodné vybaviť sa aspoň základnou lekárničkou na cestu, do ktorej patrí:
obväzový materiál, nožničky a náplaste, dezinfekcia pre ošetrenie drobných poranení (Septonex, Ajatin)
prípravky na alergiu a poštípanie hmyzom, popŕhlenie (Fenistil gel, Zyrtec, Zodac)
teplomer, lieky proti bolesti a na zníženie teploty (Paralen, Panadol, Ataralgin, Ibalgin)
lieky na hnačku (Endiaron, Endiform, Imodium, Ercefuryl, tzv. čierne uhlie - Carbosorb)
tablety či kvapky proti žalúdočnej nevoľnosti v dopravných prostriedkoch
pri leteckej doprave sťahovacie (kompresné) pančuchy do lietadla (zvlášť na dlhé lety), pokiaľ trpíte ťažkosťami so žilami a krvným obehom (odporúčame konzultovať s lekárom)
ostatné lieky podľa osobnej potreby - napr. na nespavosť, zažívanie, opary, bolesti kĺbov či svalov, vitamíny (napríklad vitamín C), homeopatiká a iné
pokiaľ chcete na dovolenke podnikať i ďalšie pešie či cyklistické výlety, zaraďte do svojej cestovnej lekárničky tiež nejaké masážne emulzie a masti podporujúce prekrvenie svalstva a pokožky a pôsobiace proti svalovej únave

Toto som našla na nete 🙂

janinah
5. jún 2011

k napísanému dodám Fenistil kvapky a nezabudni teplomer

zara248
5. jún 2011

ahoj Lucka aj my chceme isť na dovolenku tiež mam obavy z tej cesty hlavne chceme ist autom do Bulharska no neviem ako to mala vydrži a samozrejme tiež ma zaujima ake lieky si vziať

adka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vieruna
6. júl 2011

Adka podla mna na zacinajuci soplik a kasel je vyborny sirup Vincentka. Asi tam je napisane, ze pre 3 a viac rocne deti, ale mojim to dr davala aj mladsim, len v polovicnom davkovani. Na uska je Burrow, na ocka bud opthalmo septonex, alebo ak nezabera a ocka tecu, tak opthalmo framykoin. Ale ten je na predpis. Na hnacku a zapchu podla mna najlepsi Hylak

jarunka111
6. júl 2011

@adka12 ak máš čas, tak si daj predpísať to, čo je aj na predpis, môžeš ušetriť, zaplatíš len doplatok a nie celú sumu 😉 Na soplíky-morská voda, odsávačka, prípadne nejaký Nasivin, probiotiká.
Peknú dovolenku, aby si nič nemusela použiť 😀

hori
6. júl 2011

este by som dodala - na sopliky Physiomer a odsavacku hlienov, na vracacku rehydratacny roztok... a lieky proti bolesti a horucke (Paralen, Nurofen) aj v sirupoch (ked je hnacka), aj v cipkoch (ked je vracacka).

monika15
6. júl 2011

a hlavne zober aj to o com rozmyslas ze mozno vam to netreba..... pretoze ta vec vam bude chybat najviac.....
lieky a tak uz pisat nebudem to baby hore ti napisali 🙂
mi ked ideme tak mi mame 1 tasku a maly 3. 🙂 hihi

tanulka007
13. júl 2011

Ahojte. My ideme na dovolenku doma na Slovensku. Chcem sa vás opýtať či mi treba kupvať nejaké vitamínové pripravky na zvýšenú odolnosť proti slnku , myslím ako beta karotén alebo niečo podobné. Ideme do Bratislavy. Za rady vám vopred ďakujem.

mamabiba
17. júl 2011

Ahoj, zabehni do lekárne, tam povedz usmievavej tete, že ideš na dovolenku s 18 mesačným babatkom, najlepšie je povedať aj kam a ona ti už spraví cestovný balíček. Ja to robím doteraz tak a to cestujeme s 7 ročnou a 15 ročnou. Ale držím palce aby to boli vyhodené peniažky a nemuseli ste z toho nič použiť 😉

lucka1987
17. júl 2011

@tanulka007 betakaroten treba uzivat par tyzdnov pred letom este... 😉 a neviem ci je zdrave 2 -3 rocnemu dietatu ho davat.. to asi nie.. ale ta 7 rocna uz kludne moze, ale mensie davky... tiez by som si dala na klieste a podobne havede B-komplex, a samozrejme opalovacie mliecka s vysokym uv faktorom. pantenol tiez nie je na skodu... a nieco na postipanie od hmyzu.. najlepsie fenistil gel. no a potom bezne veci ako rychloobvaz pre drobne ranky a k nemu nieco na dezinfekciu a nostatne co sa dava rpe deti neviem, lebo s tym este nemam skusenost.. kazdopadne by som asi vzala aj na lepsie travenie nieco, kdeze i ked nejdes na nejaku exotiku, i obycajna zmena prostredia vie urobit sarapatu s travenim.. 😅 (aspon ja tak zvyknem bravat lieky, od bolesti, na travenie, rychloobvaz, ochranne kremy)

dlhy
30. jún 2013

Ak mozem dat dobry typ na liek proti hnacke. Tak skuste Nekadyl. Je ho mozne podat dietatu od 4 mesiacov . Staci pol kapsule na cely den.Poradil mi to kamarat pediater. Mame to vyskusane. Mozem odporucit.

silvia123
30. jún 2013

bežné voľne dostupné lieky, ktoré máš aj doma -proti bolesti, kašlu, hnačke, kvapky do nosa, deťom určite nurofen, fenistil, zodac +lieky a veci potrebné k ošetreniu bežných poranení. Ja osobne si určite nezabudnem pribaliť repelent proti komárom 😀 Ak pôjdete do hôr, tak aj na kliešte mysli! A mne dosť pomáha aj magnézium, ak cítim vyčerpanosť a bez ibuprofenu a paralenu sa nepohnem ani do mesta a nie ešte na dovolenku. Inak keď to tu čítam túto stranu, tak normále rozmýšľam, že si ju vytlačím a vysvietim si, čo si chcem zobrať na dovču aj ja, aby som na nič nezabudla, lebo človek si niekedy myslí, že má všetky lieky a potom zabudne na takú blbosť ako teplomer :D...

petula8
6. júl 2013

my vždy berieme teplomer, ibalgin, nurofen, fenistil gel ,hylak