Ad Turres Crikvenica

jana858
19. apr 2018

Ahojte, nájde sa niekto so skúsenosťami s ubytovaním, dovolenkou v pavilónoch Ad Turres v Crikvenici, v Chorvátsku? Úplne naj by boli z minulého leta, také aktuálne. 🙂 Podeľte sa. 🙂 Ďakujem.

tenerifka
19. apr 2018

Na Tripadvisore je kopec recenzii, cakas, ze ti niekto napise, ze bolo super? Je to cele otrasne, ako pre bezdomovcov....ja sa divim, ze toto niekto prevadzkuje a takisto ze tam vobec niekto ide
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g30380...

e1i
19. apr 2018

boli sme pred tromi rokmi. bez klimatizacie, wifi iba v hoteli na recepcii, byvali sme v depandance - take chatky. vyslovene na prespatie stacilo ale nic extra

hettinka
19. apr 2018

@jana858 jáj, to nie, je to lacné, ale do kopca a veľmi jednoduché ubytko. Ak chceš lacno, za tú sumu máš pekný apartmán a ak skombinuješ reštiky a kupované raňajky, večer ak vám stačí napr. pizza, aj prestravovať sa dá.

nivea777
19. apr 2018

strava bola dobrá
ubytovanie bolo take jednoduchsie
plaz a mólo pekné,dosť obchodov
wifi neviem ci tam bolo ale tak nesli sme na dovolenku preto aby sme viseli na internete :D
velka nevyhoda za mna ze to je daleko od mora a strasne vela schodov je tam pokial prides k moru.. a je to dokopca.. ak chces lacnu dovolenku tak pozri EuroCar tour.. boli sme tam,ubytovanie pekné,tiez to bolo dalej od mora ale ziadny kopec

jana858
autor
19. apr 2018

Ďakujem za postrehy, práve že ideme s malou (20 mesiacov), a chceme zobrať kočík na prevoz, lebo veľa toho neprejde a do kopca už tým dupľom. A ak sú tam len schody, kočík sa mi po nich nosiť nechce.

nivea777
19. apr 2018

@jana858 boli sme vo vybornom hoteli,teda mne sa tam velmi pacilo,bol blizko pri mori len sme presli cez taky parčík.. strava skvelá ale cena bola o dosť vyššia ako v ad turres.. bol to hotel delfin

hettinka
19. apr 2018

@jana858 s takou malinkou v tej cene skôr depandance hotela Medena pri Trogire - je to veeeľmi jednoduché ubytko pre nenáročných, ale úplne na pláži, hlavná hotelová budova je do kopca, ale boli sme s kočíkom a vedie k pláži aj taká cesta dookola, kade sa dalo chodiť a tam ideš len na ranajky a večeru.

Pokial by ste vedeli ísť do vyššej ceny, skús pozrieť hotel Aminess Laguna v Novigrade, velmi pekne upravený park a na pláži malé kamienky, mierny vstup.
Ešte ma napadol hotel Alba v Sv. Filip i Jakov, tiež z tých dostupnejších hotelov, velmi príjemný menší hotel, fajn strava a mestečko tiež vhodné aj pre kočíkujúcu maminu.
Na crikevnickej riviere som bola v Selce, pavilony Slaven, ale tam to je dosť skalnaté pri mori a tie pavilony sú bez výťahu.. mám vela v rámci HR pochodené, tak ak by si niečo našla, čo by sa to zdalo zaujímavé, skús napísať ešte, možno som tam aj bola 😉

gabriellka
19. apr 2018

Ad tures radsej nie. A to my nie sme teda narocna klientela.ako bolo vyssie spomenute ten sv.filip i jakov je super. Je to aj celkom blizko. Necelych 700 km z ba. Pri mori si za 2 minuty. To ti prejde aj male dieta. Mesto malicke ale prijemne. Zmrzka kava restiky suveniry...kusok od tade je biograd na moru. Da sa popri mori prejst aj peso. Chodi tam aj autobus. Tam je to take rusnejsie a velmi pekne

kveti1
19. apr 2018

no ked s malym dietatom tak to urcite neni su tam aj schody aj cesta ale cesta do kopca tak vela chodenia skus hotel international je to tiez v crikvenici a je tam aj blizko pieskova plaz vhodna pre deti je to hned pri mori a vela obchodov strava sa dala ak nepotrebujes 5* a v obchode sa da aj nieco dokupit kedze je to len par krokov k moru cez cestu alebo nieco take je to dost dobre

svetlana35
19. apr 2018

bola som 2 roky dozadu hrozne ubytko, hrozna plaz mala a kopec ludi a bazen studeny. je to do velkeho kopca tak nafigu a na stravu dlhe rady nakolko v hoteli bolo par detskych taborov. za mna urcite nie .

zara0201
19. apr 2018

@jana858 Bola som tam delegatka pred par rokmi. Vela sa asi nezmenilo. Ze ubytovanie pod uroven a jednoducha strava - to je najmenej. Najhorsi je ten kopec od mora k tymto pavilonom, to je skutocne na vypustenie duse. Ak by som do toho kopca mala tahat kocik, deti, nafukovacieho hrocha...tak to asi nie. Navyse je to pod cestou - jadranskou magistralou.Plaz ale mne vyhovovala. Uz lepsie su pavilony Omorika pod nimi, je to blizsie l moru a su uz aj rekonstruovane. Napriek tomu ze Crikvenica a prilahle oblasti od Kacjaka po Selce mi prirastli k srdcu a je to skutocne skvele letovisko, Ad Turres urcite nie.

henikav
19. apr 2018

Boli sme v Ad Turres raz pred dlhymi rokmi, ten kopec je hrozny, zato sme si oblubili Selce hned vedla, tam bolo fajn, tam sme boli asi 10x. Je to sice jednoduche ubytko, strava neviem ako je teraz, v tom case to bolo fajn. Ale teda izba nam bola akurat tak na prespatie, cele dni az do noci sme byvali vonku, takze sme nehladali luxus, bolo to jednoduche a ciste. Bol tam aj fajn bazen

jana858
autor
19. apr 2018

@hettinka Ďakujem za info 🙂 dnes mi poslali ponuku z jednej cestovky na Apartmán Savudrija,
Umag, Chorvátsko ... https://hotel.invia.sk/chorvatsko/istria/savudr... ... tam si nebola? 🙂 🙂

jana858
autor
19. apr 2018

Dievčatá ďakujem za postrehy a typy 🙂 🙂 .... ja pozerám a hľadám niečo úplne hore, pretože som od Žiliny, takže od BA to máme ešte + 200 km, preto napr. Crikvenica alebo Umag ....

hettinka
20. apr 2018

@jana858 ahoj, priao v tých apartmánoch som nebola, ale v Umagu sme boli teraz cez veľkú noc v hoteli Village Sol Garden Istra, čo je super hotel, s bazénmi, aqauaprkom, animáciami a najlepším jedlom, aké som v rámci HR zatiaľ jedla. V Umagu je ten problém, že pláže sú veľmi skalnaté a prístup do mora miestami komplikovaný (my sme sa teraz neboli kúpať, ale nadýchať vzduchu, takže mi to bolo pri výbere jedno), ale sú aj miesta, kde je to upravené a dá sa. To vidíš aj na tej fotke, ked rozklikneš. Malé dieťatko sa ti tam nezahrá s kamienkami alebo tak, asi by som sa aj bála, že sa mi tam prizabije. Ja mam deti 11 a 16, takže tie to brali ako parádnu príležitosť na fotenie a behanie po tých šutroch.
Ale zasa čo je paráda, tak veľa zelene bolo, cestičky na kočíkovanie parádne, je to prakticky rovinka, čo je v HR dosť vzácne, turistický vláčik do centra mesta chodí, mestečko príjemné, menšie, ale veľa obchodíkov, reštaurácií. Na Istrii je aj veľký aquapark pri Novigrade, dá sa aj previezť.
Inak, ja som tiež od Žiliny, išli sme cez Slovinsko a Rakúsko, o 11:00 sme vyrážali odtial a o 19:30 sme parkovali doma aj s prestávkami. Takže cesta paráda, ale teda v mimosezóne, ked nie je plno. My sme tiež nie milionári, ale radšej volím top hotel v mimosezóne, ked sú ceny aj polovičné a cez leto chodíme do takých horších hotelov, alebo aj do apartmánov a jeme v plážových reštikách + zo 2x niečo veľmi jednoduché navarím, raňajky robí manžel a na večeru ryba, pizza a podobne. Potraviny kupujeme až tam, v HR sú ceny skoro ako u nás.
Inak, časovo nie je až taký rozdiel, či človek ide na Istriu, alebo k Zadaru, záleží aj od trasy, nástupného termínu - v lete cestovať z piatka na sobotu v zápche cestu môže riadne predlžiť, pozri si to...

My ideme tento rok k Biogradu, rezort Crvena Luka, tiež drahšie, ale vzali sme dependanse hotel s PP a tak sa to dá zaplatiť, mame veľké deti, takže v hoteli musíme mať 2 izby a takto sme sa vošli do jednej a je to lacnejšie. A nástupný termín je streda, čo je super.
Možno aj to by som zvážila, ak nie ste viazaní na letné prázdniny, ísť v júni, už je teplo a ceny sú podstatne nižšie, pláže poloprázdne.

hettinka
20. apr 2018

Inak ešte, pozri si niečo na ostrove Krk, v Baške, tam sme my boli so 16-mesačným svojho času a je tam veľmi pekne a dobre s takým maličkým. My sme boli v hoteli Corinthia. Na Krk ide most, nie trajekt.
Alebo na Istrii stredisko Moščenicka Draga, tam je tiež výborná pláž pre deti a je to blízko.

Pláž v Baške (tiež fotené cez veľkú noc, preto také prázdne 🙂 :

hettinka
20. apr 2018

ešte raz, nevzalo mi foto

zara0201
20. apr 2018

@jana858 Ale keď si dáš do plánovača trasy tak na Dalmáciu to máš takmer takisto ďaleko ako na "sever". Crikvenica a Umag je možno o 100 km bližšie. Ale do Umagu pokiaľ nepôjdete cez Rakúsko a Slovinsko (diaľničné poplatky) tak pôjdete mimo diaľnic a časovo je to tak isto ako na Dalmáciu. Crikvenica to isté, akurát tam možnosť diaľnice nie je. Roky chodíme do Zatonu pri Zadare ale v 2016 sme boli v Umagu (apartmány Sol Katoro).

jana858
autor
20. apr 2018

@hettinka ďakujem veľmi pekne 🙂 práve takúto pláž ako je na foto by som chcela 🙂 , práve tie skaly ma dosť odrádzajú, aj keď včera som sa rozprávala s neterou, že tam boli pred 2 rokmi, presne v tomto resorte boli aj ubytovaný, a vraj cca v oblasti autokampingu je kúsok kamienkovej pláže, tak neviem, veľmi sa mi to páči, až nato more.

hettinka
20. apr 2018

@jana858 do akej sumy vieš dat? A teda chceš kratsie cestovať, ako som pochopila... Aby sme vedeli, že co radiť.

jana858
autor
20. apr 2018

@hettinka max.1000 eur za apart. s 2 spálňami (4 dosp. + 2 deti), určite chceme ísť v júni, čo pozerám tak za 700 eur sa dá v pohode nájsť apart., napr. švagrovci majú od Januára zajednané v Povljana (tiež 4 dosp. + 3 deti, 2 spálne) za 540 eur, lenže to je cca 900 km, to už sa mi zdá dosť, chcela by som bližšie. 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
21. apr 2018

@jana858 no ak chceš ísť do apartmánu, to sa absolútne neoplatí cez naše CK, preplatíš aj raz toľko. My sme do apt. vždy išli napriamo za 40-80€ na noc, takže za týžden 280-560€. Aj keby si vzala 100-eurový apartmán, a to už sú krásne nové apt. vo vychytenejších lokalitách, tak dáš 700€. Za 300€ sa za týžden v pohode prestravuješ, ak nie ste nároční ... a kedže vidím, že pozeráš 2* hotelové apartmány, tak nároční asi nie ste 😉

Pozrie ešte apartmány Croatia pri hoteli Alba, Sv. Filip i Jakov (kúsok pod Zadarom, ale po diaľnici časovo asi rovnako, ako Crikevnica, možno hordinka navyše)

Inak, my sme boli prvýkrát s dcerkou 2-ročnou v Trogire, syn mal prvýkrát 16 mes (v Baške na Krku) a cestu prakticky prespali, išli sme na noc. Vzali sme do auta prenosné DVD (dnes možeš vziať tablet), chvíľu sa pozerali a potom už spali.

0100
29. jún 2019

@hettinka prosím vás viete mi poradiť niečo akolo pagu a zadazu

hettinka
29. jún 2019

@0100 pre koľkých? Aký cenový limit? Ako chcete riešiť stravu? Máte deti?

Pag vôbec nepoznám, okolie Zadaru už skôr, ale skúste napisat požiadavky a cenový strop.

0100
29. jún 2019

@hettinka 2dosp.1dieta 13 rokov stravu si berieme cena 500 eur že vraj sa zmestim

hettinka
29. jún 2019

@0100 to jedine do apartmánu a v tom sa veľmi nevyznám. My chodíme prioritne do hotelov.
V apartmáne sme boli v Sv. Filip i Jakov, blízko Zadaru a Biogradu na Moru. Vyšiel nás 50€/noc, rezervovali sme až priamo na mieste. Ale v poslednom čase šli apartmány vraj dosť hore, takze cenu rataj od 70€ vyššie na noc.
Ak pôjdete, stravu brat nemusíš, kúpiš aj tam. Je draho, aké aj u nás je veľmi draho, takze vezmi na prvé 2 dni a koreniny, soľ a take veci, ktoré neminies cele balenie. Sú tam veľké supermarkety, Plodine, aj Lidl.

ep8985
17. júl 2019

Ad turres prešlo kompletnou rekonštrukciou pred touto sezónou..Práve odtiaľ prišiel šéf a veľmi spokojný bol. Pozrite, na booking sú nové fotky po rekonštrukcii.

nivea777
17. júl 2019

@ep8985 ale od mora to je stale ďaleko :(

ep8985
18. júl 2019

@nivea777 to už neviem posúdiť. Niekde píšu 250 a niekde až 500m.