13 ročná dcéra chce ísť do Londýna

denissa007
12. okt 2018

Zienky poradte prosim...dcera (13) velmi tuzi ist do Londyna a chcela by som jej splnit sen, nemam ziadne skusenosti s vyletmi do zahranicia, islo by o predlzeny vikend pravdepodobne na jar...kde zhanat letenky, ubytko, aby ma to nezruinovalo, nejake prakticke rady ohladom presunov v Londyne, co urcite nevynechat..dakujem za rady

nikuska744
12. okt 2018

tak toto by zaujímalo aj mňa...hlavne to ubytko

rip
12. okt 2018

na prepravu v londýne vám stačí platobná karta dá sa platiť priamo v autobusoch, ktorými sa dostaneš väčšinou všade, poprípade oyster card na ktorú si dobiješ za peniaze kredit a cestuješ, treba vždy nastupovať prednými dverami a pípnuť si kartu, odporúčam appku moovit v ktorá ta presne naviguje na aký bus ísť a letenky si väčšinou pozerám cez skyscanner.net a ubytko záleží v akej časti londýna chcete byť

janinka007
12. okt 2018

baby ak nie ste zrovna organizačne schopné, tak ck daka organizuje letecké zájazdy, alebo aj iné zľavové portály. Kúpiš a nemusíš nič riešiť, mladá môže ísť aj sama.

ciusinka
12. okt 2018

My lietame s Ryanairom,takze letenky kupujeme priamo cez ich stránku,samozrejme že čím bližšie k termínu odchodu,tým sú drahšie,takze treba si ich kúpiť skôr,my zvykneme aspoň 3-4 mesiace vopred,ubytko riešime vždy len cez booking.com,tam máš aj hodnotenia tých,čo tam boli ubytovaní,opis hotela,ako ďaleko je metro atd,boli sme cez booking v Londýne už niekoľkokrát,aj v Parizi,Ríme,v Prahe a vždy sme boli spokojni..Na presun po Londýne odporúčam Oyster card,ale ak vás zaujímajú aj pamiatky,tak jednoznačne odporúčam London Pass-dá sa kúpiť na deň aj na viac dni a aj s dopravou,máte tam vstupy na veľa pamiatok a ak chcete aj niečo pobehať,tak sa vam to určite finančne oplatí,napr.my sme boli v Londýne pred 3 týždňami,mali sme 3-dňový London Pass a ušetrili sme na vstupoch okolo 100 libier 🙂

ibrunova
12. okt 2018

My sme boli vlani, sami sme si to zariaďovali, napíš mi do správy, čo ťa zaujíma.

janinah
12. okt 2018

letenky hľadáme na kiwi.com a ubytko na airbnb.com

denissa007
autor
12. okt 2018

@janinka007 dakujem, nastastie to chce absolvovat somnou ako damsku jazdu😜

denissa007
autor
12. okt 2018

dakujem dievcata za linky, aspon mam nejaky odpich

e1i
12. okt 2018

@janinah len odporucam pozor na kiwi alebo pelikan a pod a pri online check ine sa riadit ich pokynmi,pri rezervaciach pouzivaju ine maily ako vas original. Najistejsie priamo zo stranky let.spolocnosti. napr RYR ma stranku aj v cestine,tak viete presne co zadavate a v akom tvare

Na cestovanie sme si objednali oyster visitor card,prisla domov uz nabita v zvolenej hodnote,preprava z letiska isli sme stansted expressom ,maju lepsie ceny pri skupinach,2,3,6 ludi-kupili sme po vyjdeni z gate.

simsalabim
12. okt 2018

Len par veci, co ma napada

1) Oyster card je lepsie kupovat klasicky na mieste - nie visitor - lebo pri odchode a zruseni karty sa vrati aj poplatok za kartu
2) London pass by som kupovala len ak by som vyslovene chcela ist pozriet viacero pamiatok typu Tower of London a pod. kde mi to usetri cas a tak... mnoho muzei a galerii je zdarma ( British Museum, National gallery, Natural History Museum, Museum of London....), tak ak vylet naplanujete tymto smerom, fakt ho netreba ( navyse za vikend sa toho vela neda stihnut)
3) Listky do niektorych platenych muzei je lepsie kupit online dopredu - su lacnejsie (Voskove figuriny, Sherlock Holmes Museum, London Dungeon, Kew Gardens....)
4) ak planujete pozriet studia Harry Potter, listky sa daju kupit len online a cim skor tym lepsie
5) listky na Stansted Express kupene v dostatocnom predstihu au o dost lacnejsie ( 1 cesta nas vysla 7 libier na osobu)
6) ubytko pozerame cez booking.com a zasadne v centre, aby sme neminuli majland na cestovnom
7) letenky kupovat cez letecku spolocnost (lahky pristup k elektronickej palubnej letenke - sprostredkovatelia nemusia spfistupnit vas mail, a tento ukon je poyom tazke urobit)

Vylet by som naplanovala podla dcerinych zaujmov.

denissa007
autor
12. okt 2018

@simsalabim dakujem za info, urcite chceme vidiet HP muzeum, aj voskovky..priamo na ubytko v centre asi nebude rozpocet, aku stvrt v blizkosti centra na ubytovanie odporucate? v blizkosti metro, bus? dakujem

evica01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuzu3
12. okt 2018

@denissa007 Ahoj, len pozor, napr. štúdiá HP sú tak hodinu od centra a lístky sú na presný čas. Treba ísť s časovou rezervou, stráviš tam 3 - 4 a viac hodín a zase naspäť. To je výlet aj na celý deň, tak keď idete na predĺžený víkend treba s tým počítať 🙂

limoncino
12. okt 2018

@denissa007 ahoj, my sme bývali v štvrti Hammersmith, v Holiday in Express, na King Road. Boli sme v roku 2012 a ubytovanie celej rodiny 4osoby nás stal na 6 noci okolo 500 eur. Na metro sme to mali peso asi 5 minút a do centra sme to mali asi 4-5 zastavok. Cestovali sme na Oyster card.

limoncino
12. okt 2018

@evica01 5hodin? My sme z Lutonu na Victoria station cestovali hodinu a pol.

najinka
12. okt 2018

Letenky Ryanair, ubytko najlacnejsie je Travelodge, je to siet, maju vela hotelov po londyne, pozri na ich stranku a uz si vyberies podla lokality, ktoru chces (resp.vzdialenost od metra, atd)

simsalabim
13. okt 2018

@denissa007 my vzdy byvame pri Paddington station. Su tam hotely roznych kategorii, pozeraj recenzie, v londynskych hoteloch sa vedia vyskytnyt plostice, kedze sa tam premelie kvantum ludi. Londyn je obrovsky, byvat mimo centra=zbytocne dlho cestovat a minut vela na cestovnom. Urcite sa ubytujte v blizkosti metra.

Do HP studii odporucam kupit listky na pracovny den - cesta tam je jednoducha 30min z Euston Station vlakom na Watford Junction, odkial vas vezme HP autobus, avsak cez vikendy tam sem tam na trati byva vyluka a cesta moze trvat hodiny (presne toto bolo v case, ked sme tam tento rok boli, upozornovali, ze obchadzkami to bude trvat 4 hodiny!, nastastie sme boli v piatok). Listky urcite kup cez Warner Bros - budes moct byt v studiach kolko chces ( priemerna navsteva vraj trva 3-4 hodiny, my sme tam stravili skoro 8 hodin). Agentury ta sice pohodlne dovezu z centra a odvezu spat, ale ak tam budes chciet byt dlhsie, mas smolu.

Do voskovych figurin lacnejsie kupis listky cez web.

najinka
13. okt 2018

@evica01 z ktoreho letiska? V manchestri? 😀

lenkaerika
13. okt 2018

@denissa007 lietame do Londýna pravidelne 2x ročne, aktuálne kvôli štrajkom už nie s Ryanair ale s Wizzair. Predĺženy víkend je na Londýn dosť málo, je tam mnoho pamiatok s bezplatnym vstupom, ako písali baby, osobne odporúčam british histor.museum, Victoria & Albert museum of childhood, museum Sherlocka Holmesa, ale aj samotná prehliadka historických ulic je úžasná, oddych v rozľahlých parkoch s veveričkami. London Eye pri zlom počasí snáď aj nuda. Preprava metrom s kreditkou je max. 10 libier na dospelú osobu na deň, deti zdarma ale neviem do akého veku.

najinka
13. okt 2018

Akoze ked nechces nevyhnutne chodit do vsetkych muzei, a na niektore pamiatky ti staci popozerat zvonku, kludne predlzeny vikend staci..my sme boli par krat s rodinou, ked tu dosli a boli sme na ten vyhliadkovy bus, ktory ma rozne trasy po londyne, nastupis a vystupis kde chces, plus ked si nan kupujes listok, mas zlavu napr.do Madame Tussaud alebo na ine atrakcie. Takze je to v pohode, netreba ti tu byt cely tyzden..zakladne veci uplne v pohode stihnes za par dni
A ako som uz spominala- travelodge je siet hotelov, cize ma svoj urcity standard, namiesto tych hotelikov kadajakych, kde mozu byt plostice, atd, ako tu niekto vyssie pisal..

simsalabim
13. okt 2018

@simsalabim este ma napadlo, pre dceru ked kupis Oyster, pridute k nejakemu pracovnikovi netra a popros o Young Person’s Discount - on ti tu kartu vezme a nahra tam ten discount a bude mat zlavnene cestovne.

A ako ti uz viacere pisu, vikend je strasne malo, ale zas budete mat miesto, kam sa vracat 😉 Na dlhsi pobyt treba aj viac penazi.

ghostsgirl
13. okt 2018

My sme boli minuly tyzden. Povodne som chcela ist aj do HP studii, lenze mesiac pred odchotom uz neboli vstupenky na nas termin a nakoniec som bola aj rada, lebo by nam to zabilo jeden cely den a nestihli by sme dolezite pamiatky v Londyne. Tie muzea a galerie zdarma fakt odporucam, uzasne nieco 🙂 A to som povodne chcela ist aj na platene atrakcie ale jednoducho sa to nestihlo za 3 dni

katarinka24
13. okt 2018

My sme boli v Londyne minuly rok na tyzden a aj tak sme stale nestihli vsetko prejst co by nas zaujimalo a to podotykam v Londyne sme boli uz po niekolky krat a stale je neprechodeny...

limoncino
13. okt 2018

@katarinka24 presne, boli sme raz na týždeň a nestihli sme všetko. A to mi tam žije švagriná, takže sme mali ušetrené vybavovanie Oyster cards a podobne. Ale chystáme sa tam už asi dva roky, tak hádam ten budúci rok sa nám aj podari. Chcem ísť na Portobello aj do Covenr Garden a v Nothing Hill chcem nájsť tie dvere za ktorými býval Hugh Grant 😁😁😁😁

denissa007
autor
13. okt 2018

@limoncino
@ghostsgirl
@simsalabim
@najinka
@lenkaerika dievcence velmi pekne Vam vsetkym dakujem za informacie
@zuzuzu3

katarinka24
13. okt 2018

@limoncino my sme mali tiez usetreny cas za vybavovacky kedze mne tak zije sesternica..

limoncino
13. okt 2018

@katarinka24 a aj tak ste nestihli ako my 😊

katarinka24
13. okt 2018

@limoncino to veru nie a to sme tam boli uz asi 5 krat

ghostsgirl
13. okt 2018

@denissa007 este odporucam, kupte si knizku sprievodcu Londyn, kde su vsetky dolezite info. Niektore veci som totiz ani nevygooglila a kolkokrat ides okolo nejakej pamiatky a ani nevies ze to je ono. Ti sprievodcovia su fakt super a do 5 eur kupis kludne. Najdes tam aj otvaracie casy galerii a rozne pikosky. Fakt stoji za to, aj Barcelonu sme tak pobehali.

bosorkabb
13. okt 2018

Tak ako baby radia ubytovanie v centre ti ušetrí kopec času a peňazí. A blízkosť metra je dôležitá. My sme boli 4 dni a bolo málo, chystáme sa znova. Vstupenky a transfer z a na letisko si zabezpec dopredu, všetko sa dá cez net. Usetris peniaze a hlavne nervy.