Dovolenka na Slovensku 2023 - drahota

30. aug 2023

ahojte
neda mi, rozhodli sme sa byt verni SR a za tyzden rekapitulujem kolko sme kde minuli
sme 3 osoby ( 2 x dospely, 1 x dieta)
kazdy den na atrakcie plus obed sme nechali 60 euro dokopy...
je to normalne ze na svk je drahota?

a ze pivo je uz lacnejsie nez kofola, ma zarazilo tiez.

chapem ze vsetko islo hore ale za vyprazany syr dat 7 eur a priloha zemiaky dalsie 3 eura, mi pride totalne mimo.

ake mate zazitky vy z dovolenky na SR?
dakujem.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka261
30. aug 2023

veru na SVK je dovolenka velky luxus.. my sme si vybehli na 1dnovy vylet do bojnic, obed v restike (2dospeli+1dieta) 40eur, potom maly chcel ist do gumilandu, zamok a zoo plus nejaka zmrzlina ci langos a ani 100eur ti nestaci na ten den... hroza... kamoska bola za 500 v chorvatsku, uzili si more, ubytko aj so stravou a boli vyse tyzdna

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. aug 2023

@lubka261 akoze svk je krasne a mame vela co spoznavat...ale pride mi to az moc.
pre bezneho cloveka..sama robim v restike a tie ceny co ponukaju a pritom viem ako sa vari a odlbkava pri vareni. ...10 eur jeden rezen a to este nema clovek ani prilohu? :O

autor
30. aug 2023

@janka2000 suhlasim

letfenixa
30. aug 2023

V Chorvátsku najlacnejšie jedlo- špagety bolognese 12 eur. Tie ceny sú všade vysoké.

ibrunova
30. aug 2023

Podľa toho, kde na SK, sú aj regióny, kde my z Liptova čumíme, že ako lacno lebo u nás je mega draho..

anonymous87
30. aug 2023

No ano. My sme boli na 4 noci (2+2). Spolu aj s ubytovanim, stravovanim, naftou a atrakciami nas to vyslo na cca 1300€ 🤷‍♀️

katkaseiner
30. aug 2023

my chodime v sr len vtedy keď mame prispevok od zamestnavatela ..inak mi to pride zdieračstvo

simisi
30. aug 2023

My sme boli v auguste v Štúrove 2+1 dieťa,5 noci,ubytko mimo areal a vyslo nas to 700 e🙈

sasa1310
30. aug 2023

kašlať na ceny. Mňa skôr zaráža ten prístup v reštauráciách. Oduté ksichty a totálna neprofesionalita. Čím východnejšie, tým horšie. A to nechcem uraziť východ, ale je to žiaľ tak.

sorciera24
30. aug 2023

ano, ale toto vieme uz roky a stale sa to zhorsuje, my uz roky dovolenkujeme len v zahranici......vyjde to vsade alcnejsie....aj vikendovky radsej v PL nez na SK....a ano, nejde len o ceny, ale aj o pristup a služby....

kikushaa
30. aug 2023

Rovnake, pred mesiacom obed na liptove (4ria, deti mali porciu na polovicu + nealko pitie) 60€, sme tu opat (mame tu chatu) velka capovana kofola 3€ 😂😂😂 snazime sa stravovat na chate, na vylety si robit lepenaky, lebo toto je uz hrot s tymi cenami 🥹😢 zial niekedy sa neda inak, ako ist niekam na obed.

mint_blossom
30. aug 2023

Na SK nedovolenkujeme…ani s rekreacnym poukazom sa to neoplati.

didamt
30. aug 2023

@mint_blossom musim.troska oponovat, minuly tyzden som prvykrat vyuzila rekreacny poukaz. 2+1 dieta, Slovensky raj, Čingov,4 noci,polpenzia 378€,z toho 55% vrati zamestnavatel. Toto je celkom ok podla mna...ale samozrejme zalezi od narocnosti, my sme sli za turistikou.

sonicka19983
30. aug 2023

My sme mali celú chatu na 5 nocí s vírivkou a bazénom za 550e plus obrovské detské ihrisko ....pozemok taký že sme jeho koniec nedovideli a samozrejme strava podľa potreby...sem tam grilovanie sem tam reštika....v Chorvátsku dostanete cca 40-50m2 byt a nič k tomu...nehovoriac o all inclusive pobytoch v kuticiach o rozmere 15m2 a cenovej relácii cca 3-4tis na 7-8 dní kde sa vaše deti budú stravovať na ryži, špagetach a kuracom mäse... no nech rátam jak rátam tu keď viem nájsť, dostanem oveľa viac...

autor
30. aug 2023

@didamt ano turistika je zas ina kategoria ale ked clovek chodi po zoo ci atrakcie, jaskyne ci bane, neskutocne palky plus obed k tomu.
mne je to luto, svk milujem a viem ze mame krasne zakutia, aktualne s malym dietatom dame max prechadzku okolo strbskeho plesa ci popradske ziadne velke tury nehrozia...

didamt
30. aug 2023

Rozumiem, mame tiez dieta a od malicka chodime kade tade, ale skor ju ucime tym prirodnym aktivitám a atrakciam. Chodime aj po hradoch, obcas daky akvapark, zriedka lanovka, je to priserne drahe, ale za mna aj taky konzumny sposob zivota, ktory vyslovene nepotrebujeme. Najviac minineme na naftu asi 🫣, ale videli sme vela hradov, syslia luka, viadukt telgart napriklad, rozne doliny ..daju sa najst aj rozne tipy na vylety co nestoja majland.

doriiis
30. aug 2023

Čo ja viem? My sme boli stanovať 5 dní.2 dospelí,2 deti.Boli sme v bojnickom zámku,reštaurácie,atrakcie,bowling,vodné bicykle,mekac,oblečenie,vobec sme sa neobmedzovali...minuli sme okolo 520 € za vsetko
Naftu neratam

petamich
30. aug 2023

ja teda nerozumiem uplne - myslis, ze ked pojdes na dovolenku do Madarska, Talianska, Britanie alebo Spanielska bude to tam lacnejsie? mozno ak si kupis first moment/last minute ultra all inclusive rezortnu dovolenku aj to je diskutabilne, lebo kazdy ma nejake standardy 🙂

co je pre mna na Slovensku drahe v porovnani s inymi krajinami je rozhodne ubytovanie (nemyslim nejake chaty, lebo tie su krasne a aj za dobru cenu), za lepsi hotel v Tatrach da clovek oblicku, pripadne Trinity, Salamandra atd. ale co sa tyka napr. vstupov, atrakcii, jedla, nemyslim si, ze sme niekde vyrazne ustrelili

valeriakadarova
30. aug 2023

My sme boli tento víkend v Číži a odpálilo mi dekel, že vstupenka na kúpalisko pre dospelého 11€, za dva dni sme tam nechali 50€ len na vstupenke, pivo, jedlo bolo za mňa lacné... Za hotel chceli 75€ bez raňajok, večere a izby sú ťažký socík, šli sme radšej do privátu ale aj tak za víkend sme tam len na strave a vstupenkách nechali minimálne 150€ plus ďalších 30€ bol vlak...

sasa1310
30. aug 2023

@valeriakadarova aquapark Senec dospelý 29 eur. A plavecký bazén iba vnútri

valeriakadarova
30. aug 2023

@sasa1310 no veď aj aquacity v Poprade stojí toľko, s tým problém nemám predsa je to aquapark... Ale v Číži je obyč kúpalisko so štyrmi bazénmi, z toho do dvoch dieťa zobrať nemôžem, 1.5km sa človek trepe zo stanice, tieň nikde celý boží deň... Nehovorím, bolo fajn ale tá cena bola podľa mňa prehnaná...

missviolet
30. aug 2023

mna vysiel tyzden v Tatrach - sla som co najlacnejsie, jedla mimo byvania raz denne v nejakej lacnejsej restike - viac ako tyzden na Cypre, ratam aj letenky aj vsetko :D

mirkaveron
30. aug 2023

Ja napíšem môj zážitok obed 12 eur všetko polotovary tomu sa hovorí už vypočítavosť

evinqua
30. aug 2023

@sonicka19983 das mi, prosím, tip na spomínanú chatu?

elmivelmi
30. aug 2023

@lubka261 za 500€ na tyzden?No moc tomu neverim.To museli troska zgrlosit ale o si nabalit plny kufor stravy.

slavkajurko
30. aug 2023

My sme v Bešeňovej za 3 dni minuli 1100€. Cele dni od rana do večera s ubytovaním.

sisaka
30. aug 2023

My sme bolo teraz v lete na Slovensku. Podľa mňa prístup personalu v reštauráciách sa veľmi zlepšil (naposledy som bola na Sk pred 6. rokmi), ceny mi prišli vzhľadom na slovenské platy dosť vysoké, ale čo ma najviac sklamalo bolo jedlo. Od Ok až po vyslovene nechutné, nič výborné a už vôbec nie vynikajúce. Krásne prostredie, krásne zariadené, super obsluha, obrovské porcie (čo neznášam) a jedlo tak nechutné, že to hádam ani moje deti v puberte tak zle nenavarili.
Boli sme aj na dovolenke v Chorvátsku a zastavili sme sa aj v Taliansku a to sa nedá porovnať, výborné, chutné, čerstvé jedlo, nemôžem sa sťažovať ani na jednu reštauráciu.

rachel36a
30. aug 2023

60€ denne za obed pre troch ludi a atrakcie ti pride vela? My sme tento rok boli tiez na slovensku a len za obed pre troch ludi sme davali okolo 60€ aj s napojmi...raz dokonca 87€, to uz sa mi zdalo vela...ale 10€ za obed je uplne ok, dokonca lacne...