Cestovanie vlakom s 3-mesačným bábätkom

maca206185
3. sep 2023

Ahojte . Cestujete niekto s bábätkom (3mesiace)vlakom? Myslím také dlhšie trasy okolo 3,5hod. Zaujímalo by ma kam davate kočík, v čom máte bábo,ako to zvláda vaše bábo atď. Ďakujem ❤

viestta
3. sep 2023

Zavisi aky vlak a aky vagon. Niekde sa da dat kocik do batozinoveho priestoru priamo vo vagone, niekde musi ist do batozinoveho vozna, niekde sa zmesti len do chodbicky pri dverach, niekde je priestor urceny priamo pre kociky.

januarova
3. sep 2023

@maca206185 bývajú aj vozne pre rodiny s deťmi. Tam by mal byť prebaľovaci pult, miesto na kočík a pod. Na stránke ZSSK je pri každom vlaku info, aké sú radene vozne

sara07
3. sep 2023

rozhodne bez kočika
ak sa dá v nosiči alebo vajíčko
nepočitaj moc s prebalovacim pultom to tak v regiojet tam maju ano

kacena4
3. sep 2023

vsak vagon pre rodicov s detmi je usposobeny a ma viac priestoru tam kocik das

tiika
3. sep 2023

@januarova súhlasím

Dlhšia trasa.. takze rýchlik,expres, asi nie osobák

Často sme cestovali vlakom.
Vždy mali i vozen s miestami pre rodiny s deťmi a v ňom bol i priestor pre prepravu batožín. Tam musel kocik ísť. WC s prebalovacim pultom vedľa. Keď bolo babo malé, brala som nosič, na presun vo vlaku, uspavanie a taký vankus na dojcenie. Zvládali sme to dobre. Pri rezervácii si kup určite lístky do kupé, nie otvorene miesta.

sara07
3. sep 2023

@kacena4 nie vždy dakedy je to len obyčajný starý vagon kde su pomalované steny postavičkami tot celý detsky vagon žsr

maca206185
autor
3. sep 2023

Ďakujem vám 🙂