Ako si obľúbiť kempovanie?

17. aug 2024

Prosím vás, ako ste prekonali odpor k tomuto typu trávenia voľného času?
Neznášam žiť v provizóriu, v nepohodlí, v teple, musieť umývať riad ručne, prezliekať sa na jednej nohe, chodiť na wc daleko, variť mimo svojej kuchyne, spat mimo svojej postele...
Zostať doma a rodina nech ide? To asi nie je velmi rodinu budujuce?
V kempoch vidim spokojnych vysmiatych ludi, nechapem, mozno je to tym ze su stale opiti?
Poradte nieco...
Dakujem.

madeincssr
17. aug 2024

Kempovanie zdaleka nie je pre kazdeho (najma zo zien, ale aj z muzov).

pribinak
17. aug 2024

Ísť s dobrou partiou ….ale je dosť mozne že si kempovanie nikdy neoblubis

rivini
17. aug 2024

A to nemate ako rodina nijaku alternativu, ktoru by si uzili vsetci? Tiez neznasam kempovanie a neviem si predstavit, ze by som sa do toho mala nutit. No nechapem, preco by to malo znamenat, ze ako rodina nepojdeme na dovolenku, ked existuje miliarda inych moznosti ako kemping.

lindous
17. aug 2024

Nikdy som k tomu odpor nemala, takže radu ako ho prekonať nemám, ale byť tebou nútiť by som sa do toho nenútila... kľudne nech ide muž s deťmi, keď to oni majú radi, spoločne strávený čas bez mamy môže byť veľmi fajn, budú mať dobrodružstvo s tatkom... ty zatiaľ zresetuj a všetci trávte spoločný čas niečím čo máte radi všetci...

dzejny656
17. aug 2024

Kempovanie tiež nie je moja šálka kávy, raz roka sa obetujem nech majú dcéra s mužom zážitok.

evcagabi
17. aug 2024

Pochybujem, ze sa to da 😅 hlavne, kolko mas rokov? A kempovat kedy? V tychto horucavach? Ked som mala do 20, bola som z toho nadsena. Okolo 25 som to pretrpela, s alkoholom 😅😅😅 teraz v 30 by mi asi ani alkohol nepomohol. mna najviac stve, ze mam v kempe otrasne vlasy, som upistana z tepla a vzdy ma cosi dostipalo.

koniarova
17. aug 2024

Ja by som si radšej tresla lopatou po hlave, ako kempovať. Rodina sa bez teba pár dní zájde a ty si oddýchneš od ostatných.

jamimo
17. aug 2024

nikdy som nebola stanovať, kempovať... Nič ma na tom neoslovilo a asi by som si to nedokázala obľúbiť. Mám rada svoj komfort a štandard. Viem, že napr. Helena Vondráčková tak chodí s manželom na dlhé cesty, ale 👆 majú 2 brutálne karavany =1 pre ňu, jeden pre manžela+ profi vodiči 😉

koniarova
17. aug 2024

@jamimo v tých karavanoch by som to hádam zvládla.😂😂

marcellka32
17. aug 2024

V tých profi karavanoch by som nemala problém...
Ale niekde kde si rozlozis stolček, labilne stoličky, spať máš na matraci čo už niečo teda zažil, tak to pre mňa nie je..a to nehovorím o hygiene (kúpeľňa, wc), ja som proste náročná v tomto, mám rada svoj štandard

autor
17. aug 2024

@dzejny656 nakupili sme matrace, uz sa mi spí celkom dobre, ale to ostatne... 🤦
Dakujem za nazory, aspon vidim ze nie kazdy na svete miluje kempovanie.

modrykolibrik
17. aug 2024

@autorka kde si zobrala, ze kto je v kempe musi byt automaticky spity pod obraz bozi?
Mi sme s muzom boli na balatone a mali sme to omnoho komplikovanejsie kedze ja mam dietne obmedzenie skrz diagnozu a mala som to sakramensky tazsie ako zdravi clovek a vyslovene sme si to uzivali. Bolo to moje prve kempovanie kedze ako vravim mam to zo stravou 1000x horsie ako ostatny kedze v obchode si nemozem nic kupit okrem ovocia, zeleniny a nic ine

autor
17. aug 2024

@modrykolibrik to bola len otazka, nakolko predsa vidim co sa pije okolo a ponuka a ake pohare sa chodia umyvat. Zas nerob zo mna debila, oci este mam.
Navyse, ja nepijem, takze suhlasim, nie kazdy je tu spity.

autor
17. aug 2024

@modrykolibrik a co si si na to uzivala? Ved porad nestastnici 😃 namiesto vyvysovania sa pre dietu.

lindous
17. aug 2024

My si na tom užívame tú atmosféru proste, keď to ale rada nemáš, tak ťažko ťa to očarí a je to úplne okej 😀

autor
17. aug 2024

@lindous 🥴🤦 nuž máme kvôli tomu konflikt v rodine...

lindous
17. aug 2024

Kompromisom by mohol byť možno tzv. glamping, skúste popozerať takéto luxusnejšie campy, či by to pre teba nebolo schodnejšie... zážitok zostane, aj keď bude trošku iný, ale niektoré problémy, ktoré s tým máš opadnú alebo sa aspoň zmiernia...

viestta
17. aug 2024

Ja mam odopor k behu a posilnovniam. Neprekonavam odpor, nerobim to co mi nevyhovuje. Ked mas odpor k kempovaniu a rodina chce ist nech idu, ty ostan doma. Oni si nejak poradia a aspon si nebudete navzajom kazit naladu a lizt na nervy, lebo jedna nespokojna, ze toto nieje druhe nie je a ti ostatni sa musia prisposobovat

30katrusa40
17. aug 2024

Ja som nekempovala ale skúsila by som to keby sa dá. Ale tiež teda záleží od vybavenia kempu a miesta kde budete a samozrejme ako dlho. A deti ako ? Baví ich to ?

jajanka31
17. aug 2024

My chodime a teda, nikdy som opita nebola ani manzel. A teraz ked mame dieta vobec nie, naco by som pila. Ovela viac opitych ludi som videla v rezortoch kde bol all.
Bavi nas to a ideme si kupit obytny privez. Bavi nas napriklad to ze nie sme viazany na jedno miedto. To ze sme v prirode, ze si mozme sami varit grilovat, opekat, ryby maso.. spravime si to co mame radi a nik sa v tom nehrabe ako v bufetoch v rezortoch. Vacsinou su kemp na tych najlepsich miestach, pri vode a v okolici je zelen. V dnesnej dobe su niektore uz krasne vybavene od pracky,susicky,,mycky, prezliekarni, sprchy,feny, grilovacie sady atd.. jedno co mi vadi a vzdy vsade bude su komare..oni proste miluju moju krv.. ale to je jedno kde som ci v rezorte doma na dvore alebov campe

lucia13022023
17. aug 2024

Ja mam k tomu odpor. Neviem a ani si to nechcem predstaviť. Je to maximálne nepohodlné a viem, že by som cely čas bola zduta, že som zle vyspata, žiaden komfort atď. Nešla by som. Dá sa aj inak budovať rodinu

jajanka31
17. aug 2024

@lucia13022023 ale ved mozte spat na nafukovacom matraci v stane na vankusi spacak.. ja som mala aj paplon ked som proste autom stala pri stane.. samozrejme ked ideme na cyklo tak berieme menej veci...

simsalabim
17. aug 2024

Ja som mojich posielala sama (chodit na splav). Sem tam som sla aj ja, na ten den, ked sa spalo v penzione. V rodine nie je povinne robit vsetko spolu.

lucia13022023
17. aug 2024

@jajanka31 ale nejde iba o spanie. Hygiena a celkovo ten komfort by mi chýbal, ja by som teda proti sebe nešla. Načo sa do niečoho nútiť?

h2
17. aug 2024

Nešla by som do kempu, ani keby mi za to platili! A to nie som žiadna rozmaznaná princeznička, nemusím mať luxus a nevadí mi napríklad ani variť na dovolenke. Ale kemp proste NIE! Rodina by mala tráviť dovolenku tak, ako to vyhovuje všetkým jej členom. Nie, že niektorí si to užívajú a iní trpia.

majlo1234
17. aug 2024

Mne pomohla dobra vybava-potrebujem sa pohodlne vyspat, cizw normalny matrac, moj vankus a paplon. No a dobry kemp-ciste socialky, v tieni stromov, bud v horach alebo niekde, kde sa da cele dni kupat.
My uz mame autostan a kempovaciu vkladku do auta, vybavenu kuchynu s indukcnou platnickou, kavovar co ti spravi espresso, markizu, koberec, pohodlne stolicky a moskytiery, cize my sme SKORO ako doma😄 takto sa to za mna da

egonsk
17. aug 2024

no oni asi aj sulozia a pozeraju na hviezdy, ty zrejme len pozeras kde aky hmyz, alebo zvieratko sa suchne... ktovie preco sa nevies uvolnit a vychutnat si prirodu.

jajanka31
17. aug 2024

@majlo1234 dobra vybava je zaklad.. clovek si to prisposobi sebe a nema prekvapenia co ho bude cakat v rezorte.. ale kazdemu ako vyhovuje. Ja som si to oblubila.. ale mozno raz o 15 rokov ma to prestane vavit tiez..

dankabetka
17. aug 2024

Ahoj, tiez som nazoru, ze bud sa ti to paci, alebo to nesil, a naco ? My sme boli v kempe v Chorvatsku na velku noc.... Ale mali sme prenajatu chatku... V nej bolo vsetko, o rok ideme zas...takto je to pre mna uplne ok. Do stanu som ochotna ist na 2 noci, aby mali deti zazitok ( to kempujeme v Sturove, alebo Dunajskej strede , priamo v areáli), inde nekempujeme 😅, mame vyskuny aj karavan... A pojdeme na 1000 % zas....a tiez okolo nas kopa ludi nad tym ohrna nos...

modrykolibrik
17. aug 2024

@autorka prostredie, mily ludia, nadherny vyhlad, voda celkovo. Ale kedze mi s muzom milujeme prirodu tak pre nas to bola parada. Je to sice menej komfortne ale umyvat riad, varit musis vsade. A ci par dni budes spat na nafukovacke alebo na zemi je uz jedno. Mne jedine co vadilo bol uzky priestor v stane ale uz sme kupili vacsi.
Neporadim Ti nic. Jednoducho na to nemas bunky a d tym neurobis nic