Zmena dispozície štvorizbového bytu

jolopaka
5. apr 2022

Zdravim,
Rad by som sa spytal ci tu nahodou nie je niekto, co ma 4-izbovy byt s danou dispoziciou a pri rekonstrukcii menili dispoziciu.
Jadro je umakart cize treba nanovo vymurovat.

Co by som ja rad spravil:
- odstranenie satnika
- zvacsanie kuchyne, moznost pretiahnutia kychynskej linky az na chodbu
- riesenie na pracku & susicku & chladnicku, jedalensky kut
- pripadne zmeny v rozlozeni/velkosti kupelne a WC

Mne sa nedari nic rozymne vymysliet.

Vopred vdaka!

deti95060810
5. apr 2022

skúšal si osloviť architekta? väčšinou vidí riešenia ktoré ty prehliadneš...

lusyc
5. apr 2022

Brat ma takyto byt. Wecko je spojene s kupelnou a zväčšené o kuchynskú linku. V kuchyni su potom zrušené dvere do kúpeľne. Kuch.linka je do L, stol pre troch pod oknom, chladnicka v rohu medzi oknom a dverami do tej izby pri kuchyni.
Pri vstupe do kupelne napravo je práčka, na nej susicka. Dalej napravo wecko. Umyvadlo oproti dveram, vaňa naľavo pozdĺžne. Rebrovy radiator na stene, kde vana.

lusyc
5. apr 2022

Satnik nema, ale na takejto priestrannej chodbe len veľkú skriňu s posuvnymi dverami.

kacena4
5. apr 2022

my mame tak prerobene ze kupelnu, wc. a kuchybsku linku sme otocili o 90stupnov v smere hodin. ruciciek. t.j. od chodby dvere na wc a kupelnu a z kuchyne linka a medzi chodnou a kuchynou mala chodbicka

kacena4
5. apr 2022

fotene z dveri z izby c.8

kacena4
5. apr 2022

fotena chodbicka z kuchyne

guudy
5. apr 2022

Ja som vyrastla v byte s touto dispoziciou, akurat to bol 3 izbovy byt. Izby 8 a 9 mozes spojit do jednej obyvacky. Potom sa da zvacsit kupelna o priestor kde je kuch. linka teraz. Kuchynska linka moze ist pozdlz celej steny ako su teraz dvere do kupelne. Nevyhoda, ze chodis do kuchyne cez obyvacku. Inak ok.

jolopaka
autor
6. apr 2022

No ja som sa chcel vyhnut prave tomu, ze by som spajal WC + Kupelna a/alebo 2 izby do jednej, kedze menit 4-izbak na 3-izbak mi nedava zmysel, ked potrebujem 4-izbak.

Zatial mi ako jedina rozumna vec vychadza na mieste kuchynskej linky spravit kupelnu, potom len uzky prechod a kychynu riesit len pri okne a v kute. Len neviem ci by sa mi tam vosiel este jedalensky stol.

@kacena4 vadilo by ti prihodit aj foto ako ste vyriesili priestor v kupelni/wc, kuchyny a satniku?

Velmi pekne dakujem 🙂

kacena4
6. apr 2022
kacena4
6. apr 2022