Zmena dispozície 2 izbového bytu

dzejna31
2. okt 2024

Dobrý deň, idem si po radu. Myslíte si, že by sa z tohto 2 izbového bytu dal spraviť 3 izbový? Rozmýšľala som ,že tá najväčšia izba by bola kuchyňa s obývačkou ,možno by som obetovala aj časť balkóna. Tam, kde je kuchyňa by bola msla spálňa, len neviem ci je to reálne kvôli vode a odpadu. Za každý návrh veľmi ďakujem 🙂

zalka
2. okt 2024

@dzejna31 nevieš kde je nosná stena? Ináč viem si to predstaviť

dzejna31
autor
2. okt 2024

@zalka neviem

gas1201
2. okt 2024

bez toho aby sa vedelo s ktorými priečkami sa dá hýbať tak je to nemožné navrhnúť. je možné že nosné sú všetky (okrem jadra) a tým možnosti sú dosť obmedzené. je možné že nosná nie je ani jedna a potom si tam môžeš robiť "hocičo".. najprv zisti kde su nosne steny

sorscha
2. okt 2024

my máme niečo podobné, tiež z 2izb. spravený 3izbový. Tam kde máš kuchyňu mám ja spálňu a chodbičku medzi kupeľnou a izbou sme zamurovali aby sa do steny obývačko-kuchyne dali potiahnuť rozvody na vodu a odpad

oblecenie99
2. okt 2024

Dobre inšpirácie a rady nájdeš aj na modrej streche. Toto je iná dispozícia, ale títo majitelia to takto urobili: https://www.modrastrecha.sk/blog/darinka01/albu...

Možno sa s nimi aj vieš spojiť, a vedia poradit

kvieta
2. okt 2024

Dá sa to urobiť. Kvôli vedeniu odpadu a spádu bude treba v tej chodbičke medzi kúpeľňou a izbami urobiť stupienok. Ale odpad bude musieť ísť asi aj cez kúpeľňu, plyn taktiež, kvôli stupačke. Nie je to veľký problém, iba ak by ste už mali kúpeľňu novo urobenú...

kacena4
2. okt 2024

a chces burat? ci len upravovat steny? sirka a dlzka izieb je krasna. my sme rozdelili izbu po dlzke v strede okna takze 1/2 okna bola 1 izba 1/2 okna druha izba. ak idete menit okna tak kludne si navrhnite 2 okna medzi nimi na sirku tehly murik a mozes izbu 5800 predelit po dlzke 3400 tj. mala by si 2 samostatne izby 5800x1650 (kedze odratavas novy mur).
kuchynu premiestnit nemozes kvoli odpadu a voda nie je problem (ani plyn)dotiahnut trubky kam chces, ale odtok musi mat spad a to cez 1/2 bytu nespravis

dzejna31
autor
2. okt 2024

@oblecenie99 ďakujem

eeffka
2. okt 2024

@dzejna31 ja by som v kychyni spravila spalnu malu. V chodbicke by som zapustila kuchynsku linku smerom do obyvacej miestnosti a spravila dvere do obytnej miestnosti s balkonom. ( za predpokladu ze mo,as zasahovat do stien.)

mk1111111111
2. okt 2024

Kychynu do obyvacky na stenu od obytnej miestnosti, pripadne aj do L. Oddelte dverami vstupnu chodbu - bude to uz sukromna zona pre spalnu a obytnu miestnost, potom tam moze byt kludne schodik pre vodu a odpad. Na schodik si zvyknete a navsteva ho neuvidi. Wc a kupelka zostane pristupna aj pre navstevy.

ibrunova
2. okt 2024

Videla som tak zariadené, linka bola v bývalej kuchyni, ale inak otočená a v kuchyni bola spálnička. Celkom fajn to bolo.