Zdobíte si bývanie ihličím?

8. nov 2023

Ahojte chcem si tento rok vyzdobiť bývanie ihličim, nemám v pláne niečo extra vyrábať skôr chcem len nejaké sklene nadoby do ktorých dám ihlicie, svetielka a zaujíma ma, či treba ihlicie nejak spracovať aby vydržalo ( niečim nastriekať a pod) alebo len take ako ho zvonku donesiem 😃musí byt aj vo vode?

pribinak
8. nov 2023

Keďže je to živé, tak áno musí to byt vo vode. Inak to opadá

luccija
8. nov 2023

Áno, dávam si ho do veľkej vázy s vodou.Kup kvalitné ihlicie čo malo opadáva ja kupujem striebornu jedličku.Striekam sprejom imelo nie ihlicie

viestta
8. nov 2023

Cecina je ziva hmota, bez vody vyschne. Bud jej tu vodu dodas, ta jej aspon trosku predlzi zivotnost alebo nie a potom rychlo vyschne. Niektore ihliccnany drzia ihlicie aj ked je suche, ale tie treba dobre vyberat. Jedla je chranena, z tej by som nebrala, smrek pichlavy (ludovo nazyvany strieborna jedla) vydrzi celkom dlho

alazala
8. nov 2023

Ja kupujem v hornbachu , nejaká speci jedlicka , ale neviem si teraz spomenúť na názov - predávajú celé stromčeky aj konáriky, vo vode vydrží fakt dlho a neopadá. Také , že u nás v lese odlomiť niečo, to by som veľmi neodporúčala - možno borovica vydrží dlhšie

eliska13
8. nov 2023

Môžeš ich napichat do piafloru zelenej hmoty a tá sa napusti vodou
@alazala normandska jedla

vanilkovazmrzka
10. nov 2023

Kup si v ikei maly stromcek v kvetinaci. Vydrzi par mesiacov, kedze je v kvetinaci 😄 akurat presadit von sa neda… pred par rokmi mali dve velkosti za tusim 5 a 10€.