Zažratý vodný kameň

aki100
22. dec 2021

Ahojte ako odstranit fakt zazraty vodný kameň na sprchovoom kúte. Je to byt po babke dávame dokopy, a fakt neviem co na to. Pulirapid som skúšala trochu pomohlo ale nič moc. Mate nejakú skúsenosť?

nwnw
22. dec 2021

@aki100 naukladat na to kuchynske utierky a a poriadne ich naliať octom. Nechať postáť aspoň po dňa, očistiť a znovu.
A ešte Cilit Bang a Domestos sa mi osvedčil.

jancejance
22. dec 2021

@aki100 ahoj ja mám dobré skúsenosti s prípravkom z Eurony - Supergel na hrdzu a vodný kameň, treba naniesť, prikryť to foliou, nechať pôsobiť aj celý deň, lebo je to silný nános, popripade ešte raz potom zopakovať, ale fakt je účinný

cacianka
22. dec 2021

Horúci ocot trochu zriedeny vodou, aby trochu držal a nestieklo všetko, tak nejaké staré handry alebo wc papier,
Alebo hocijaký wc gel

cacianka
22. dec 2021

Inak naj rozmontovat a čistiť samostatne, aby sa dostali všade

vikes
22. dec 2021

@aki100 Možno zle vidím, ale mne sa zdá, že tam je aj hrdza a nie len vodný kameň. Na vodný kameň môžete skúsiť napustiť vatu prípravkom (dajte šancu ešte pulirapidu) a obložiť ten vodný kameň napustenov vatou a nechať pôsobiť aj hodinu.

dadulamamula
22. dec 2021

@jancejance tak ten gél je úplná hovadina, naniesla som, prikryla priesvitnou fóliou a nechala pôsobiť a ani zmena..

dadulamamula
22. dec 2021

Za mňa fixinela, ale určite na prvý krát to nepôjde

naobedbuduspagety
22. dec 2021

Síce je to drahšie, a treba to asi objednať, ale s lepším prípravkom na vodný kameň som sa nestretla. Stačí nastriekať a hneď to máš dole

patus_2
22. dec 2021

@aki100 pokvapkať na noc citrónom. Môžeš aj nakladať servítky nasiaknuté citrónovou šťavou a nechať pôsobiť. Možno to nepôjde dole na prvý pokus, ale po 2-3 opakovaniach.

marcellka32
22. dec 2021

Kyselina chlorovodíková

panelacikova
22. dec 2021

@vikes súhlasím. aj ja si myslím, že už ide o hrdzu

gabika8855
22. dec 2021

@dadulamamula ja s tym gelom mam tiez super skusenosti ...ale zase necakaj ze ani trosku suchania nevynalozis ale urcite to nieje nejake extra narocne ...alebo tam bola extra velka vrstva a trwba to opakovat viacej

zuzu1304
22. dec 2021

@aki100 vytvor si pastu z kyseliny citrónovej a octu.

lubmar
22. dec 2021

To uz je podla mna znicene hrdzou, to mozno viac poskodis tymi pripravkami... nedaju sa nejako vymenit tie dvierka?

simca06022011
22. dec 2021

Pulirapid ked nepomohol aj opakovane, tak to nebude len taky vodný kamen. Vyskúšaj ho este raz nastriekat a zoakrabat to, my mamw vodu specialnu a doslova kruzky od vodneho kamena musim zoskrabat... Nevidim to dobre teraz ale aj savo by som aai skusila, pripadne ak okolo silikón to moze byt aj okolo a podnim... Jedine rozobrat.

dadulamamula
22. dec 2021

@gabika8855 tak, skúšala som viac krát po sebe a najväčšia blbosť aká existuje... Jediny prípravok ktorí funguje je agent.. A co ozaj majú sú krásne voňavé avivaž, sašetky, bytové spreje.. Inak je to zranie peňazí a najviac ma vždy ten hore

cacianka
22. dec 2021

@dadulamamula klasika mlm

aki100
autor
29. dec 2021

@vikes nie to je taky ten vodný kameň zafarbeny. Dala som na to Pulirapid ale ešte som aj tu kovovú časť s tým zaspinila a teraz to nejde očistiť už vôbec. Zareagovalo to nejak s tým. Kovovým. Takže to už skúšať nechcem

aki100
autor
29. dec 2021

@panelacikova hrdza by ani tak nevadila ale potrebujem ten vodky kameň odstranit. Neviem ja tam hrdzu nevidím možno len blbá fotka ale je to hrubá vrstva toho kamena

aki100
autor
29. dec 2021

@simca06022011 tak ja som to nejako nedrhla len som na to dala a skúšala ci povolí a nic. Ale teraz keď som nechala pôsobiť ten pulirapid tak mi poškodil aj to kovové okolo vane ostal. Na tom taky biely nanos a už to nejde dole... Tak to už ani nechcem skusat

aki100
autor
29. dec 2021

@lubmar ono je to po celej tej strane sprchy, nie len dvierka ale hlavne dole, zle spravené tesnenie celej sprchy kde to dobre netesnilo a usadzal sa vodný kameň. Tak ja neviem hrdza robí také nánosy vodného kameňa? Lebo tam je ozaj vodný kameň veľká vrstva tvrdého kameňa ako na kanvici keď sa pravidelne necisti. Alebo ako reklamu ju v reklamách. To len tak vyzerá hnedo naozaj to nie je také hnedé ale biele.

cacianka
31. dec 2021

Nanes na to hocijaký druh wc gélu, fixinela, domestos, a iné, a nechaj pôsobiť cca 20-30minut a drhni. Stara zubná kefka, kuchynská kefka, obyčajná kefka, srobovakom tie spary,
Opláchnuť a znova.
Ja som vydrhla vylevku, čo 20rokov sa na nej ukladal vodný kameň, drevená spachtla - kuchynská varecha, kefy som 2 zničila, 2 fľaše fixinely, staré 3 špongie, zopár handier a super vyšlo.
Takže nielen chémia ale aj práca

aki100
autor
31. dec 2021

@cacianka hej no jedine asi tak skúšať dúfala som ze to aspoň niečím povolí keď na to dám ale nič. Len ono sa to strašne zle oplachuje keď je to zvonku ale inak to nepojde

cacianka
31. dec 2021

@aki100 lavor, staré handry a umývať. A znova.
Tu vylevku som drhla týždeň