Zateplovanie bytovky

linki90
13. aug 2022

Ahojte budú nám zateplovať bytovku .Bytovka je malá len 8 bytov cize len dve poschodia.Moja otázka znie je z toho hluk? pytam sa kvôli synčekovi lebo on na obed spinká a je dosť citlivy na zvuky.Tak či to zvladneme alebo sa mám pripravit inak 😄 dik za normalne odpovede 🙏

zuzanaete
13. aug 2022

Je to sialeny hluk, ale nie stale. Najvacsi hluk je, ked vrtaju. Raz mali zrovna vrtat na stenu izby, kde isiel spat. Tak som ich poprosila, ci by sa nepresunuli inde. Vrtali iba v okoli bytu, co aj tak bolo veeeelmi pocut a nas maly kludne spal. Ostatne prace su uz dost tiche.

linki90
autor
13. aug 2022

@zuzanaete no super to som chcela počuť 😄no lebo nám robili balkony a to bolo strašný hluk na začiatku tie prve práce ,potom klud.Tak som ho presúvala z izby do izby 🙈 takže sa mózem pripraviť na repete 🤦🏻‍♀️🙈

babulka97
13. aug 2022

@linki90 akurát nám prerabaju ,mame 8 poschodový ale.. a väčšinou od 7 rána buchaju vrtaju.. už asi 3 mesiace.. ale u vás to bude na par týždňov teda

linki90
autor
13. aug 2022

@babulka97 ďakujem no dáko to zvládneme hádam keď balkony sme dali 🤞🏻

nikpa
13. aug 2022

@linki90 my sme mali bábätko a 3,5 ročného keď nám zateplovali. Obidve deti cez den spávali. Boli dni kedy sa tam jednoducho nedalo spať a boli dni kedy to bolo v pohode. Nevieš si to moc dopredu naplánovať, každý deň bude iný. Ale je fajn mať k dispozícii náhradný plán, akože keď začnú ráno vŕtať tak zoberieš deti a idete k rodičom alebo niekde....

linki90
autor
13. aug 2022

@nikpa tak prinajhoršom ho vezmem do kočika buvať ,ďakujem 🙂

zuzanka.zuzu
13. aug 2022

my sme počuli až z 8 posch ☹ čiže to je jedno ako veľký je dom z hľadiska hluku vŕtania..... rozdiel je v tom, že u vás budú hotoví skôr, cca nejaký mesiac? z toho max týždeň vŕtania?

babulka97
13. aug 2022

@linki90 určite zvládnete 🙂

chouette0157
14. aug 2022

@linki90 je... A dosť... U nás zateplovali pol roka, ale veľkú bytovku, dcéra je našťastie vcelku odolná... Keď robili priamo pri našich oknách, tak na obed cez uspavanie som poprosila majstra, nech ich na chvíľu pošle robiť kus ďalej a boli milí, snažili sa vyhovieť... A začínali trieskať už o šiestej ráno

weggie
15. aug 2022

Ak ma bytovka len 2 poschodia, pravdepodobne to nemusi byt panel, ale napriklad tehla, pripadne porobeton, to by bolo pocut o kus menej, ako do betonu (panelaky). Vsetko zalezi na technike..