Zatemňujúce interiérové žalúzie

frida1990
28. aug 2024

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať, či mi neviete odporučiť, s ktorými interiérovými zatemňujúcimi žalúziami máte dobré skúsenosti? Nehľadám však klasické exteriérové žalúzie, keďže tie sú drahé a my do tohto bytu veľa investovať neplánujeme, keďže v ňom dlho nebudeme. Skôr mám na mysli nejaké finančne nenáročné interiérové žalúzie, a najmä aby boli také, že naozaj zatemnia miestnoť. Ide mi najmä o zatemnenie počas noci, nech je v byte ozaj tma. Tie klasické hliníkové žalúzky, čo sa dávajú na okná, prepúšťajú v noci veľa svetla, takže ich chcem vymeniť za niečo lepšie. Mám na oknách aj zatemňujúce závesy, ale tie tiež až takú tmu nespravia, lebo zo spodku, z vrchu a z bokov mi stále preniká svetlo a mňa to ruší, rada by som v noci mala v miestnosti úplnú tmu. Máte nejaké dobré skúsenosti s nejakými cenovo dostupnými interiérovými žalúziami? Zároveň musia byť také, aby cez deň svetlo prepúšťali, čiže aj poriadnu tmu aby vedeli v noci spraviť, ale aby sa dali nastaviť aj tak, že cez deň svetlo prepúšťajú. Sme z Nitry. Vopred ďakujem za odporúčania.

janka_266
28. aug 2024

@frida1990 interierové takú tmu nespravia, my sme dali na byt (tiež sme nechceli veľa investovať) vonkajšie tie najobyčajnešie biele, ručné vyťahovanie. na veľké okno a balkón vyšli okolo 800€, ale teda výrazný rozdiel aj v tme aj v teplote v byte. tiež to bola investícia na 5 rokov, dočasne

hiro
28. aug 2024

Rolety...

frida1990
autor
28. aug 2024

@janka_266 ďakujem , a cez deň vám prepustila dosť svetla?

frida1990
autor
28. aug 2024

@hiro čo som pozerala rolety, to je skôr dizajnovka, moc to nezatemni. Iba zatieni.

janka_266
28. aug 2024

@frida1990 cez deň sme ich mávali tak 1/2 vytiahnuté, keďže sú primárne na zatemnenie určené, vnútorné sme menili tiež, ale tie takú službu nespravili, tie vychádzali tak 25€ na okno.

aaadkaaa
28. aug 2024

Mam absolutne nepriehladnu roletu, ciernu, obyc lacnu z merkury a aj cez den mam v spalni uplnu tmu

hiro
28. aug 2024

@frida1990 Taketo. Z hora neprejde nic, maju bocne listy, gumove tesnenie zospodu. Treba si vybrat take zatemnovacie (z vonkajsej strany su strieborne ako keby alobal/kovove), cez ne neprejde nic. Nie obycajne.

frida1990
autor
28. aug 2024

@hiro ďakujem za tip, toto by mohlo fungovať presne na ten účel čo ja potrebujem, kde ste ich kupovali? A cez deň keď svieti slnko a chcela by som zatieniť ale zároveň chcem prirodzené denné svetlo, stačí stiahnuť iba ten kúsok cez ktorý pečie slnko, a zvyšná časť môže ostať vytiahnutá, nech preniká do miestnosti denné svetlo, takto to cez deň funguje?

frida1990
autor
28. aug 2024

@aaadkaaa super ďakujem 🙂