Zapáchajúce umelé misky

nika_val
3. aug 2022

Ahojte možno poradíte ako na to možno ma len utvrdíte v tom že len vyhodiť .
Kupila som umelé misky niekde u číňana (také obedare) už som ich 3krat vyumývala jarou a horúcou vodou, 3krát boli v umývačke na dlhych programoch a stále smrdia nechutne aj misky aj vrchnáky..
Skúste poradiť či sa s tym niečo dá ešte alebo ich len vyhodiť 🙁
Vyhodiť ich mi je luto su take tie klasicke obedare čo sa tak spajaju spolu, a hrozne som to chcela mať doma a tieto su syper velkostne tvarovo len ten smrad

dorka_33
3. aug 2022

@nika_val vyskúšala by som ocot a pripadne aj sódu bicarbonu🙂

xsimonkax
3. aug 2022

Nepomôže nič, najhoršie je ked sa v tých miskách aj zohrieva jedlo v mikrovlnke. Ja som preto kupila sklenené misky s umelým vrchnákom.

cubo2
3. aug 2022

Ja ti radím, aby si ich rovno vyhodila, alebo aspoň tam nedávala jedlo. Veď sama cítiš, že je tam nejaký humus, bohvie z čoho to v Číne vyrobili no fuj.. a to pri vysokých teplotách sa z toho ten humus uvoľňuje rovno do potravín..

Kúp si sklenené. Ja viem, že sú ťažšie, ale za zdravie to rozhodne stojí a v umývačke sa krásne umyjú🙂

nika_val
autor
3. aug 2022

@cubo2 nedávala som do nich zatial nič .. hned ako som ich kupila som sa snažila ich nejak vydezinfikovat a zbavit zapachu..
Toto su take tie klasicke obedare ako volakedy fičali.. a take som chcela
Inak mam doma sklenene ale sklenenne taketo nenasla zatial

nika_val
autor
3. aug 2022

@dorka_33 skúsim ešte, napadlo ma aj savo ešte 😁 ved čo bud to uplne pokazim a vyhodim to
Alebo neskusim nic a aj tak vyhodim

macik34
3. aug 2022

@nika_val prečo to kupuješ u Číňanov??a ešte do toho dať jedlo..fuj.

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_val
autor
3. aug 2022

@macik34 vznikol napad že take chcem, chcela som to rychlo rychlo tak nabehla prveho co som videla.. normalne co ma misky, riad a pod v kuchyni mam kvalitne
Toto bol len taky ulet ..

nika_val
autor
3. aug 2022

@mauduska našla som na nete .. nuž tieto pojdu asi do koša a objednám take 🙂

daniela2202
4. aug 2022

@nika_val umelé misky a riad, nikdy, a u číňana tobôž..... čistá chémia, dosť že nás trovia umelými potravinami.... vyhodiť, kúp nerez

simdob
4. aug 2022

ocot by mohol pomôcť, mala som tiež také dve misky, čo som dostala od niekoho a tie nie a nie dočistiť tak aby proste voňali. Aby nepáchli takou novotou, takým neviem akoby som to nazvala. A taka som ocot, vodu, zavrela, potriasla, nechala tak nejaký čas a v pohode.